Cijena britve i seta za održavanje

Post Reply
babarog
Student brijanja

Cijena britve i seta za održavanje

Post by babarog » 09 Jan 2014, 21:34

Pozdrav,
zanima me budući da sam studoš koliko novaca bi trebao izdvojiti za cijeli set britva + pribor za održavanje britve?
ovo je tek neki pilot projekt i možda skupim dovoljno novaca za godinu dana al eto čisto da se informiram i ako možete napisati što sve spada u taj set za održavanje?
LP, Matija
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Britva + set za održavanje

Post by Slice » 09 Jan 2014, 21:55

Jesi li se brijao DE-om? Za studenta je to u svakom slučaju cjenovno prihvatljivija investicija, a i odlična baza za savladavanje mnogih čimbenika unutar klasičnog brijanja, prije no što se započne brijanje britvom.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 10 Jan 2014, 09:14

Slice, prijedlog je dobar, ali je čovjek lijepo pitao za britvu, stoga ću mu i odgovoriti vezano uz britvu, a ne DE...
Britva i strop, to ti spada u početni set. Obavezno strop i ništa bez stropa - od prvog dana početka brijanja britvom!
Britvu ti se dobro naoštri i održavaš je lijepo na kvalitetnom stropu (Illinois, DOVO...).
U početku koristiš samo kožnu komponentu, kasnije kako ti raste proficiency koristiš i komponentu od čvrste tkanine (kako nebi naštetio oštrici dok se ne izvještiš na stropu).
Od srca preporučujem vintage Shefield britvu. Razloga je puno, a meni je najbitniji savršen čelik koji u rukama majstora oštrača postaje definitivno najučinkovitiji alat za brijanje. Točka.
Kasnije si uzmeš C12K kamen (kinez u gradaciji 12000), a što ti je sasvim dovoljno za jako dugotrajno održavanje britve (britvu redovito održavaš na kvalitetnom stropu i periodički je "osvježavaš" na kinezu) - MILINA!
To je jedan početnički komplet koji je i više nego dostatan za, kao što sam rekao, jako dugotrajno održavanje ispravno i kvalitetno naoštrene britve (britva, strop i Chinese 12 K water stone/hone)!
Sve ostalo, ako ti se bude dalo, dolazi poslije.
Te tri stvari i nisu toliko skupe. Znam jako dobro što znači biti student...
Držim ti palčeve da si već u ovoj godini ispuniš želju - brijanje britvom je svemir za sebe!
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 10 Jan 2014, 13:02

Potpisujem sve gore navedeno. Adept ti jedino nije napisao cijenu.
Mislim da uz malo srece mozes sve navedeno nabaviti za ciglih 100€
Britva- 40-50€
Strop- 30ak
Kinez- 30ak
Osim kineza ima jos nekih jeftinih kamenja, neke prodaje i Taylors1000 (welsh slate, dragons tongue..
Najprovjereniji ti je Kinez, ali malo istrazi i ove druge po stranim forumima.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 10 Jan 2014, 13:41

marn wrote: Osim kineza ima jos nekih jeftinih kamenja, neke prodaje i Taylors1000 (welsh slate, dragons tongue..
Najprovjereniji ti je Kinez, ali malo istrazi i ove druge po stranim forumima.
Uza svo dužno poštovanje svima i svom tom silnom kamenju kojeg po forumima i ebayu ima na tone, drži se kineza i za sada makni od sebe ostalo kamenje. Kada savladaš tehniku honanja na sporom (ALI UČINKOVITOM) kinezu koji, bez slurrya, ostavlja oštricu dobro osvježenom i vrlo uglađenom (vrijedi svake lipe) - onda se možeš igrati sa sto drugih stvari, nebitno...
Za sada jedna dobra vintage Shefield britva (imaju "ono nešto" - vjeruj mi), dobar strop i jedan kinez.
Nepobjediva, višestruko provjerena početnička kombinacija! Kada nadiđeš tu kombinaciju (osjetiš da ti treba nešto više, nešto drugo), onda više nisi početnik već netko tko zna kako britva diše i što sa njom moraš i možeš raditi i onda su u igri sve ostale stvari.
Za sada, za okvirnu cijenu koju ti je spomenuo kolega +- nešto malo, ti imaš respektabilnu i iskušanu kombinaciju.
Samo polako... jednom kada se namjeriš na takvo što, onda se to polako i počne ostvarivati :wink:
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 10 Jan 2014, 15:34

Da, i ja ti preporucam da se drzis Kineza. Naci ces ga pod Chinese waterstone 12K ili slicno.
Zapravo sam htio rec da ima i drugih varijanti koje ne moraju bit lose jer se koriste vec stoljecima, ali pocela je ekipa prodavat svasta, pa se radije drz C12K i neces fulati.
Sto se britvi tice ako bas mozes birati uzmi nesto iz Sheffielda, no podjednako dobre su i Solingen britve- malo su cesce u domacim oglasnicima i antikvarijatima pa da znas da nisu ni one za bacit.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 11 Jan 2014, 11:18

Slice wrote:Jesi li se brijao DE-om? Za studenta je to u svakom slučaju cjenovno prihvatljivija investicija, a i odlična baza za savladavanje mnogih čimbenika unutar klasičnog brijanja, prije no što se započne brijanje britvom.
Imam onaj wilkinsonov za 35kn ali ne obrije me dobro. moram barem 4 puta s njim prijeći da bi bio iole dobro obrijan

Galerija
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 11 Jan 2014, 14:46

babarog wrote:
Slice wrote:Jesi li se brijao DE-om? Za studenta je to u svakom slučaju cjenovno prihvatljivija investicija, a i odlična baza za savladavanje mnogih čimbenika unutar klasičnog brijanja, prije no što se započne brijanje britvom.
Imam onaj wilkinsonov za 35kn ali ne obrije me dobro. moram barem 4 puta s njim prijeći da bi bio iole dobro obrijan
Mislim da bi ti, bez obzira na eksperimentiranje britvom, bilo dobro kupiti i neki kvalitetni brijač DE. Zbog toga što pucaš na britve, možda bi ti bilo zgodno probati R41, bez obzira na brijanje britvom. Za mene su britve i DE-ovi, kao braća i sestre, tako da ne vidim neku veliku diskrepanciju ili animozitet između tih ipak različitih načina brijanja.
babarog
Student brijanja

Re: Cijena britve i seta za održavanje

Post by babarog » 11 Jan 2014, 15:04

Gledao sam muhle R41 i Merkur 38C ali to je sve 350 do 400 kn.
Trenutno nemam baš financija za kupiti i britvu i opermu za britvu i DE makar bi volio imati kvalitetan DE.

Galerija
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 11 Jan 2014, 15:45

Sto puta su ljudi, cak i na ovom forumu pokusavali izracunati isplativost klasicnog brijanja DEom i/ili britvama u odnosu na brijanje koje prakticira vecina civiliziranog svijeta. Zakljuci su svakakvi ili nikakvi, tj. nerelevantni jer poanta je da je to hobi koji te povuce i tu sve formule padaju u vodu!
Negdje sam na nekom forumu procitao savjet novom clanu: izracunaj neku cifru koju mislis da ces moci/trebati potrositi za jedan solidan set, zapisi na papiric i stavi u ladicu; nakon godinu dana pogledaj taj papiric i :lol: :lol: :lol:
Znam da se kao studos ne mozes razbacivat s lovom, ali kreni postepeno i drz se onog sta te najvise vuce (pa makar to bio i DE :mrgreen: )

Evo jeftinija varijanta od r41 ako krenes tim putem:
http://www.giftsandcare.com/en/123-maqu ... itar-fatip
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 11 Jan 2014, 16:09

babarog wrote:Gledao sam muhle R41 i Merkur 38C ali to je sve 350 do 400 kn.
Trenutno nemam baš financija za kupiti i britvu i opermu za britvu i DE makar bi volio imati kvalitetan DE.
Ne znam gdje si točno gledao, ali Mühle R41 ima cijenu od oko 250 kuna. Nakon što sam diplomirao produljio sam svoje studentske dane novim studijem tako da sam u istom položaju. Nesumnjivo je da je za jednog studenta mnogo isplativije prvo krenuti s DE-om, a onda nakon prve plaće u Hrvatskoj uložiti u britvu i ostalu opremu savjetujući se s ljudima koji su to već prošli. :)
marn wrote:Evo jeftinija varijanta od r41 ako krenes tim putem:
http://www.giftsandcare.com/en/123-maqu ... itar-fatip
U svakom bih slučaju više preporučio R41 negoli Fatip. Imam obadva brijača i nakon određenog vremena i skupljenog iskustva, mogu reći da je R41 u svakom slučaju superioran brijač s obzirom na usporedbu s Fatipom.
Last edited by Slice on 11 Jan 2014, 16:20, edited 1 time in total.
King
Naučnik brijač

Post by King » 11 Jan 2014, 16:14

"Cijena britvi i seta za održavanje" - kakve veze s ovom temom ima i R41 i Muhle i Merkur i sl.
Ajmo natrag na temu ili ukoliko su mogućnosti iscrpljene slijedi zaključavanje.
Mislim da stvarno nema smisla.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 11 Jan 2014, 16:23

King wrote:"Cijena britvi i seta za održavanje" - kakve veze s ovom temom ima i R41 i Muhle i Merkur i sl.
Ajmo natrag na temu ili ukoliko su mogućnosti iscrpljene slijedi zaključavanje.
Mislim da stvarno nema smisla.
Ovo je sasvim uobičajena digresija zbog toga što je čovjek student, a stoga što je odgovorio na prijedlog očito je da razmatra i DE. Ne vidim razloga zašto DE u opsegu ove teme ne razmatrati kao zdravu digresiju! 8)
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 11 Jan 2014, 16:29

Dobio sam dobar info po pitanju tematike ali još mi se dosta teško odlučiti dali DE ili britva, mislim da će biti britva u konačnici nekako me to više privlači ali za prvu ruku kako si rekao dok ne dobijem prvu plaću :) bi mogao otići na DE!

Galerija
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 19 Jul 2014, 12:27

Evo kako sam i mas nekada tražio sada imam odgovore za ovu temu!

Britva
Naime dobra rabljena britva se da već naći za kojih 30-50 eura a ujedno ima i nova britva koja košta nekih 600 ili 700kn od dovo proizvođača! Treba potražiti njuškalo, ejeb, i aukcije.hr!

Strop
Daleko od bilo čega i bilo kojeg drugoga preporučam strop iz ove teme: viewtopic.php?f=76&t=2351 i to iz nekoliko razloga:
1. Jeftin je kojih 150-200kn
2. Kvalitetan je i širok da se ne moraju raditi neki preveliki X-strokeovi a opet se neće uvijati
3. Da podržimo naše male poduzetnike

Kamen
Ili kinez o kojem su gore pričali ili naniwa 10k ili 12k! po meni su to najjeftinija rješenja! Kinez je oko 180kn, naniwa 10k je 330kn i 12k je nešto malo više! Također naniwe imate u replikartu ali to još dosta kratko jer ih izbacuju iz repertoara no imajte na umu da je 12k jedno 200kn skuplja nego na ejebu ali zato se može uzeti na rate!

Zaštita
Balistol ulje, 25kn dućani sa oružjem

To bi bilo to, neznam ako sam izostavio koju pametnu osim da pogledate ponudu našeg foruma i konzultirate se sa našim članovima jer će vam oni sigurno dati najbolja i najjeftinija rješenja!

Galerija
Post Reply

Return to “Britve-ostalo”