Boker King Cutter

Post Reply
frle
DE

Boker King Cutter

Post by frle » 08 Apr 2014, 23:56

eto, opsesija traje više od 2-3 mjeseca ..
britve pa brijači pa ovo pa ono... muka isusova.
al eto, rođendan mi je za manje od mjesec dana pa reko da SE POČASTIM :D

Znači... zanima me britva neke finjak klase (dovo, boker ili TI), no stvar je u tome da sam skoro pa bankrot :D
škicam već duže vrijeme Boker King Cutter britvu i mislim da bi to mogla biti moja nova ljepotica...
pa me zanima sljedeće -> gdje da ju naručim ? tj. gdje bi najjeftinije mogao proći ? i sa shippingom i svim..
po mogućnosti da dođe shave ready (makar svugdje piše da je factory shave ready) i tako to...
a svaki sajt koji sam pogledao, ima skroz drugačije cijene..

pa eto, udijelite pokoji link i savjet :D

Zahvalan!

Lp
Igor
Kurtz: [intercepted radio message] I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream; that's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
marn
mr. sc. brijanja

Re: Boker King Cutter

Post by marn » 09 Apr 2014, 08:37

Moj savjet je da ne kupuješ novu britvu, tj. preciznije novije proizvodnje. Skupo ćeš platiti, a za tu lovu dobiješ vrhunsku britvu stare proizvodnje koja je ili NOS (nekorištena) ili je u odličnom stanju (kao nova ili restaurirana). Po meni niti jedna britva novije proizvodnje ne opravdava svoju skupoću.

Ovaj seller ima super sređene britve i shave ready, ako ti se ove ne sviđaju svakih par dana lista nove:
http://www.ebay.at/sch/i.html?_sasl=ced ... SRCHX:SRCH

Drugi provjereni je Taylors1000- ovo šta izlista na ebayu je li-la, ali pošalji mu mail i možda ti nađe NOS King Cutter za OK lovu ili nešto slično

Dobrodošao nam!
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 09 Apr 2014, 09:22

Apsolutno se slažem da ne kupiš novu britvu, odnosno da se ispravim da kao prvu britvu ne kupiš entry level britvu od Bokera.
Ja sam te britve gledao dosta dugo (kao i novu Pumu) i zaključio kako njihove nove britve nisu ni blizu njihovim legendarnim starim britvama, a koje možeš pronaći i dosta jeftinije nego nove. Osim toga, potpuno utemeljeno postavlja se i pitanje da li oni uopće proizvode britve. Naime, nekoć sam pročitao na nekom forumu tvrdnje kako za Bokera britve proizvodi Wacker, a za Pumu ne znam....
U svakom slučaju, moja preporuka bi ti bila da za prvu britvu kupiš neku stariju britvu, a kasnije kada vidiš da su ti britve ozbiljan predmet interesa, onda kupiš nekog Wackera ili TI, ili nešto još bolje, npr. onu britvu koju je upravo dovršio Davor :D :D
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 09 Apr 2014, 09:27

Momci su sve rekli, mogu se samo složiti s njima, tj. +1
King
Naučnik brijač

Post by King » 09 Apr 2014, 11:01

Ne znam da li je najjeftiniji ali dolje je link s Boker britvama - poštarina je uključena u cijenu, a s obzirom da je iz EU nema ni dodatnih nameta i koliko vidim Boker King Cutter 5/8 košta 101,16 GBP

http://www.theinvisibleedge.co.uk/boker ... azors.html
frle
DE

Post by frle » 09 Apr 2014, 20:23

razumijem zasto bi trebao kupiti rabljenu britvu ili NOS kak vi velite :)
al fora je u tome da nemam toliko novaca da kupim nešto loše (citaj rabljeno, pa da se razocaram)..
ALI, ovaj link na ebayu za stare rabljene i renovirane britve je odlican..
zahvaljujem :D

I tebi isto King tnx :D

ako netko prodaje nesta na ovom forumu od britvi, slobodno me kontaktira da slinim malo :P

Lp
Kurtz: [intercepted radio message] I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream; that's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
frle
DE

Post by frle » 09 Apr 2014, 20:25

isuse sad gledam ovu Wade & Butcher :D pa to je bolest kakva ljepota :O

\o/ zahvalan!
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 09 Apr 2014, 21:20

Kod tog prodavača aukcije završe na malo većim ciframa u usporedbi s nekim drugima, ali kad uzmeš u obzir trošak poliranja i oštrenja, mislim da su cijene OK. Nemoj se zaletavat, kad završe aktualne aukcije stavit će nove, pa kad ih "ispratiš" nekoliko i vidiš što ti se sviđa i za koliko $ možeš si nešto bocnuti. Što se carine i poreza tiče, meni nikad nisu naplatili ništa za britvu, pogotovo rabljenu (doduše ne mora bit pravilo, neke je zakačilo da plate PDV, al carine su britve oslobođene),
Post Reply

Return to “Britve-ostalo”