Wade & Butcher

Willhelm
BIC

Wade & Butcher

Post by Willhelm » 22 Sep 2016, 11:30

Od iduće godine kreću u prodaju ponovno Wade & Butcher britve. Sad su u procesu proizvodnje i negdje u 2017 godini bit će ih moguće kupiti. Gdje god čitam o britvama izgleda da su Wade & Butcher nekako posebne, uvijek neka potražnja za njima. Da li itko zna više o tome fenomenu osim što ima na wikipediji. Da li su stvarno kvalitetnije ili je stvar kulta?
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Wade & Butcher

Post by Adept » 22 Sep 2016, 11:36

W&B su bile jako dobre britve - to bez daljnjega, no nisu bile toliko bolje od svega ostaloga - to nikako!
Od W&B britvi (pogotovo oversized britvi), ameri su napravili hype. Njima je samo da je veliko i da blešći...
I englezi i njemci i francuzi i ameri i japanci imali su brdo manufaktura i (kao što rekoh) W&B je samo jedna od njih - niti najbolja, niti najlošija (mislim kako je te termine, u stvari, jako teško definirati, BTW).
Dakle, to su definitivno sasvim OK britve, no to je manufaktura koja je prvenstveno od amera umjetno napuhana i od nje je napravljen hype brand (još jedan takav primjer ti je, recimo, "Filarmonica" - isto jako dobra manufaktura, ali ne TOLIKO bolja da bi britve trebale toliko koštati ili bi im se trebalo toliko klanjati). Niti je svaka W&B britva dobra, niti je svaka Filarmonica dobra, ali ako imaš jednu ili drugu ili čak obadvije, na američanskim si forumima u rangu uber-geđe, iako britve možda briju lošije od srpske MEM lamice sa kojom si pokušao rezati granit - bitno da na njima piše to što piše.
Kakve će biti te "nove" W&B britve i koliko će to, ukoliko ikako, imati veze sa sjajnom prošlošću ove manufakture - o tome ćemo tek čitati...
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 22 Sep 2016, 11:57

Sheffield britve su koristile malo meksi celik i bile su "smooth" brijacice i to vrijedi za ajde da se usudim rec sve proizvodjace iz te regije. E sad dal' ce ove nove bit na tom tragu ostaje za vidit.. ovo za hype stoji, znaci nije W&B nista bolja britva od npr. Wostelhoma ili bilo kojeg renomiranog proizvodjaca is Sheffielda, a bilo ih je...

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
007
Student brijanja

Post by 007 » 22 Sep 2016, 12:11

Čini mi se da sam negdje naletio da to neće zapravo biti prave W&B britve. Mislim da je netko kupio licencu za ime. Ali nisam siguran.
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
007
Student brijanja

Post by 007 » 22 Sep 2016, 12:14

I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 22 Sep 2016, 12:35

Da, 3 artisana iz Juznoafricke republike ce to proizvodit.. a po meni bolje i to nego da je jos jedan klon ovih novijih Solingen britvi s drugim pecatom. Ne kazem da su te nove Solingenke lose, dapace.. cisto raznolikosti radi

Willhelm
BIC

Post by Willhelm » 22 Sep 2016, 13:03

Znači kako i drugdje tako i u svijetu klasičnog brijanja marketing stvara cijenu a kvaliteta može a i nemora odgovarati cijeni. A pa šta ćemo sad :)
Hvala na pojašnjenju.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 22 Sep 2016, 14:08

Willhelm wrote:A pa šta ćemo sad
Ćevape i pivo...
:wink
marn
mr. sc. brijanja

Re: RE: Re: Wade & Butcher

Post by marn » 22 Sep 2016, 15:02

Willhelm wrote:Znači kako i drugdje tako i u svijetu klasičnog brijanja marketing stvara cijenu a kvaliteta može a i nemora odgovarati cijeni. A pa šta ćemo sad :)
Hvala na pojašnjenju.
Ovo je vise ko s dionicama, stvori se hype pa nesto sto je jucer kostalo 100 preko noci skoci na 300, a za koji mjesec/godinu se vrati na 100

miha
Kamisori

Post by miha » 22 Sep 2016, 16:27

ne smijemo zaboraviti da:
- novije W/B britve (eg hollow grind) nisu bile ni slucajno iste ko tar 8/8 "For barbers use" koje su bile wedge i vijerovatno i iz drugog celika
- ako ce radit to u Juznoafrickoj republici mislim da nece nikad postici isto kao sto su imali u Engleskoj prije 150 godina

Potpuno se slazem sa marnom i Adeptom, jesu dobre, nisu neznam koliko bolje, a cijena im je previsoka (ljudi su ih prije 10g kupovali po par do par 10$).

Bojim se da ce im biti cijena visoka kao kod svih brijackih novosti, a u ovom primjeru (ime W/B) jos sigurnije i mozda jos visa?
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 22 Sep 2016, 17:20

Cijena ce sigurno bit visoka jer su i ime morali platit, a i radit ce se u malim serijama i rucno.. Sigurno necu bit kupac, ali mi se svidja recenica od vlasnika firme da ce raditi nove modele i revitalizirati stare - ima zanimljivih npr. Special, Imperial, pa cak i taj hypani FBU. A celik mogu naruciti i termicki obraditi kako zele, pa doci bar blizu onog legendarnog Sheffield steela- ako im to uopce bude bitno.
Inace neko je jednom dobro primjetio da se hype uvijek radi oko britvi kojih ima podosta u necjoj zalihi, pa tako su i w&b britve od svih shefildskih povijesno najzastupljenije "preko bare". Isto je bilo i s Dubl Duckom i klonovima (Carl Monkhouse i sl.) koje su se masovno stancale u Solingenu za USA. Filarmonice su napravile bum kada je neko od americkih vendora pretpostavljam povoljno naletio na seriju "selo oro" koje su novije i losije proizvodnje, ali tad su planule po 300 - 400$ uz pravi hype.. w&b je zapravo samo u hypu s jednim modelom i to tim 8/8 for barbers use, ali to se uklapa u americku filozofiju vece = bolje.
BTW bilo je nekih primjeraka drugih proizvodaca i s 1.5 inch ostricama, na njih tek otkidaju ameri.

marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 22 Sep 2016, 17:25

Image

miha
Kamisori

Post by miha » 22 Sep 2016, 21:26

Marn je istina... iako moram da priznam da se i meni velike britve cca 7/8 - 8/8 (vece jos nisam imao)
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 23 Sep 2016, 13:02

Ovo je reklama na koju samo glupi ameri mogu pasti. Na taj način bi ja mogao početi proizvoditi Maybach automobile. Prije sto godina su neki ljudi u Njemačkoj proizvodili vrhunske automobila. Ako ja danas u Hrvatskoj počnem proizvoditi Maybach automobile, kakve veze oni imaju sa onim vrhunskim automobilima iz Njemačke od prije 100 godina. Ista stvar je sa ovim britvama. Britve će proizvoditi neki novi ljudi na drugoj strani svijeta, od drugih materijala, na drugim strojevima.... kakve to veze osim imena ima sa originalom. To je nažalost priča koja je česta u satnoj industriji i nažalost ljudi to puše... Doduše, zanimljivo je da neki proizvođači britvi koji su nekad imali neki ugled ponovno pokreću proizvodnju britvi (Le Grelot, Puma, Bocker) iako bi se i tu moglo svašta reći (za Bockera je britve izrađivao Wacker, nisam siguran ni da Puma radi svoje britve, a Thiers Issard je na tavanu nalazi vagone starih blankova...).
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 23 Sep 2016, 14:05

Ma...
Sama činjenica da su uskrsnuli W&B, a ne recimo "George Wostenholm & Son" (firmu koja NIPOČEMU ne zaostaje sa svojim britvama od W&B) govori više od bilo čega.
Ima ekipe koja ne kuži, ekipe koja će pljunuti nofce i u SOTD-u se naslikavati sa svojim novim W&B britvama - to će im nahraniti ego, neki će im pljeskati, neki će im se smijati. Ja im sigurno neću pljeskati...
Post Reply

Return to “Britve-ostalo”