Wade & Butcher

davor_vfr
Student brijanja

Re: Wade & Butcher

Post by davor_vfr » 23 Sep 2016, 14:11

marn wrote:Image

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Tvoja ili?

A u vezi pokretanja proizvodnje W&B ste gospodo već sve rekli, a ja se slažem :)
Radje bi kupio staru nego novu u svakom slučaju pa makar i za više novaca.
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 23 Sep 2016, 14:16

Ma sve je to meni ok. Ne zamjeram nista ekipi na pokusaju, moram priznati da nisam citao cijeli post na ovom linku s b&b gdje sam gazda objasnjava sto mu je cilj. E sad ako tamo ima nekog laznog marketinga onda mi je to ciganski, ovako ako covjek otvoreno kaze- to je samo ime, mi radimo svoje britve- to je ok. BTW ove price da je Wacker brusio za Bocker su isto u domeni marketinga.. mislim da ni svoje britve ne brusi on rucno.. u svakom slucaju ko voli nek izvoli, ja sam vec reko da ne bum

marn
Naučnik brijač

Post by marn » 23 Sep 2016, 14:24

E i nekako mi je simpaticno da ipak nisu made in usa sto bi bilo tipicno

Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 25 Sep 2016, 18:44

Wacker (mislim na njegovu radionu, ne njega osobno) je zbilja u početku ponovne proizvodnje radio za Bockera. U međuvremenu su i sami pokrenuli proizvodnju i sada ih valjda sami rade. Osobno nemam ništa protiv novih britvi samo mo se ne sviđa prodavanje priče. Imao sam i staru i novu Pumu i bile su odlične obje. Volio bi novog Wackera, TI ili još bolje Davorovu britvu, ali mi se sviđa i Mirkova upravo W&B britva. Prodavanje šuplje priče mi se ne sviđa...,
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 26 Sep 2016, 08:34

Ne znam di bi ovo stavio
https://www.thelocal.de/20160601/the-ge ... -the-world

U stvari sam trazio informaciju gdje se sve te nove Solingen britve proizvode, jer je po oblicima razlicitih modela svih proizvodjaca vidljivo da su to identicni blankovi na koje se samo lupaju drugaciji nazivi i stavljaju drugaciji ornamenti. Mislim da Wacker i Revisor i svi ostali samo rade finalno poliranje, ukrasavanje tj. etching ostrice (eventualno, a mozda i to naruce) i stave drske po izboru. Drugim rijecima razlike skoro da nema, narocito u ova 2, 3 osnovna modela: 5/8 i 6/8 full hollow, 6/8 sholderless..
marn
Naučnik brijač

Re: RE: Re: Wade & Butcher

Post by marn » 26 Sep 2016, 09:48

davor_vfr wrote:
marn wrote:Image

Tvoja ili?

A u vezi pokretanja proizvodnje W&B ste gospodo već sve rekli, a ja se slažem :)
Radje bi kupio staru nego novu u svakom slučaju pa makar i za više novaca.
Promaklo mi pitanje. Nije moja, to je ukradeno s bespuca interneta. Mislim da B&B.

Mr.B
Početnik

Post by Mr.B » 03 Oct 2016, 22:41

https://m.reddit.com/r/wicked_edge/comm ... mpact=true

Ovde pise ko je trenutni vlasnik logotipa (jedan od brace The holy black).

Prica za Juznoafricku republiku izgleda legitimna, a pokretac akcije je proizvodjac i vlasnik Zulu Grey (na SRP-u vrlo poznat, tj do besvesti izreklamiran brend, prosecnog kamena za ostrenje iz RSA).

Sto se mene licno tice, oba ova lika su majstori za advertajzing, te cu ih zaobici u sirokom luku.

Pozdrav za Brijacnicu!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 04 Oct 2016, 16:00

Mr.B wrote:Pozdrav za Brijacnicu!
Pozdrav te dobrodošlica i tebi!
Bikac
Mach III

Post by Bikac » 24 Sep 2017, 19:17

kod stari britve svaka godina ima neki brand sto je IN i njega napumpaju cene. Momentalno je to W&B. Bilo je Puma prije nekoliko godina, Puma jos je skupa ali ne toliko. Ja bih preporucio da uzmete nesto drugo za mnogo jeftinije. Pratite aukcije na ebayu i mozete da uzmete za 50$ super britve. Moze se nekad uzme i za 5$ sa shippingom ako nacekate, a za 20$ nadzete sigurno ako ste malo strplivi. Neki ne toliko poznate iz Solingen, Japan, stare kineski su super. A i ruski ako nadzete u super stanju zasto da ne. Prije 3 meseca sam naceko super Kropp sa shippingom sa 5$. W&B isti takav bi bio jace od 200$. Ostavite da prodje neki 2-3 godine pa udrite po W&B. Bice jeftiniji garantujem. Pozz
Post Reply

Return to “Britve-ostalo”