Nove britve do 1000,00 kn

Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 13 Jul 2010, 19:19

Jel' bi mogla malo porazgovarati sa mojom suprugom, sad će nam brzo godišnjica pa da je malo posavjetuješ oko poklona, budući da ti stvarno znaš izabrati :lol:
Inače iskrene čestitke dobitniku ove prekrasne britve. Čekamo i njegovo učlanjenje.
conti
Mach III

Post by conti » 13 Jul 2010, 22:16

Jel' bi mogla malo porazgovarati sa mojom suprugom, sad će nam brzo godišnjica pa da je malo posavjetuješ oko poklona, budući da ti stvarno znaš izabrati :lol:
Inače iskrene čestitke dobitniku ove prekrasne britve. Čekamo i njegovo učlanjenje.

hmmmm..možda nisi bio dovoljno jasan kaj želiš .. :roll: :lol:
..inaće je poznato da ima dosta ljudi(možda ipak malo više muškaraca) koji ne znaju čitati između redova :roll: ;)
..no zasigurno te bude nećim iznenadila ..

a kaj se učlanjenja dobitni tiće , to bu teško ...on ipak više voli da se ja zamaram internetskim vodama ;)
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 13 Jul 2010, 22:23

Ma ne mora čitati između redaka, natuknuo sam joj želje ne između redaka već u fontu 48, debelo boldanim, ali se i dalje pravi da ne kuži .
Što se tiče učlanjenja, učlanit će se prije ili poslije, ako ne prije, a ono kad se prvi put poreže jer mu je britva tupa. :lol:
conti
Mach III

Post by conti » 13 Jul 2010, 22:36

Ma ne mora čitati između redaka, natuknuo sam joj želje ne između redaka već u fontu 48, debelo boldanim, ali se i dalje pravi da ne kuži .
Što se tiče učlanjenja, učlanit će se prije ili poslije, ako ne prije, a ono kad se prvi put poreže jer mu je britva tupa. :lol:

možda onda nisi zaslužio takav poklon .. :roll: ;) :lol:

..pa prilićno je vješt s oštricama ;) :shock: ..no kako god bilo bojim se da sam ja veza između njega i internetskog svijeta ne želi uopće niti upaliti komp .. :roll:

..moram još kroz neko vrijeme potražiti britve koje je djed ostavio u nasljedstvo pa poslikati ;)
King
Naučnik brijač

Post by King » 14 Jul 2010, 13:48

Uf, kakva žena...podsjeća me na onu sa reklame za classicshaving.com :lol: , u biti ona sa reklame je za Conti goli k...c, ups, sorry na izrazu.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 14 Jul 2010, 14:43

Gsopodo, molim da se sa Konti ophodite kako to gospodi i dolikuje, a prvenstveno zbog slijedećih razloga:
1. zato jer je ona dama i to definitivno zaslužuje
2. zato jer ste vi gospoda koja bi se tako i trebala ponašati
3. zato jer je šansa da dobijemo još jednu aktivnu članicu ovog foruma prilično minimalna :lol:

Realno gledajući mi smo vjerojatno najmuškiji forum na netu, pa bi i s obzirom na pozitivnu diskriminaciju prema Konti trebali imati poseban tretman. Inače pretpostavljam i da je i ovo Konti vjerojatno skraćenica od "kontesa" :roll:
conti
Mach III

Post by conti » 14 Jul 2010, 17:13

Uf, kakva žena...podsjeća me na onu sa reklame za classicshaving.com :lol: , u biti ona sa reklame je za Conti goli k...c, ups, sorry na izrazu.
ovim koplimentom očigledno bi trebala biti polaskana i zahvalna ...a kaj se izraza tiće ..sve OK ..ipak ja provodim radni dan s prekonekoliko dotičnih k.... al srećom obučenih :lol:
gordon
DE

Post by gordon » 14 Jul 2010, 17:15

Ima na forumu još jedna predstavnica nježnijeg spola čiji su hobi britve.
conti
Mach III

Post by conti » 14 Jul 2010, 17:16

Gsopodo, molim da se sa Konti ophodite kako to gospodi i dolikuje, a prvenstveno zbog slijedećih razloga:
1. zato jer je ona dama i to definitivno zaslužuje
2. zato jer ste vi gospoda koja bi se tako i trebala ponašati
3. zato jer je šansa da dobijemo još jednu aktivnu članicu ovog foruma prilično minimalna :lol:

Realno gledajući mi smo vjerojatno najmuškiji forum na netu, pa bi i s obzirom na pozitivnu diskriminaciju prema Konti trebali imati poseban tretman. Inače pretpostavljam i da je i ovo Konti vjerojatno skraćenica od "kontesa" :roll:
pod 1. i 2. slažem se 8)

pod 3. šanse su kao i za sve ostalo u životu prilićno nepredvidive i često 50:50 :roll:

...hmmmmmmm...uvjeravam te da doista ne želiš znati od koje je riječi to skraćenica :roll: :lol:
conti
Mach III

Post by conti » 14 Jul 2010, 17:20

Ima na forumu još jedna predstavnica nježnijeg spola čiji su hobi britve.
ne ..meni nikako nisu hobi ...al vrlo su zanimljive što svojom funkcionalnošću toliko i samom svojom estetikom ;)

mada bi voljela da znam i služiti se njome :oops: ..možda dragi pristane biti model .. :roll:
Sinketa
DE

Post by Sinketa » 14 Aug 2010, 19:16

Bok!

Što mislite o ovoj britvi:

http://www.shaving.ie/products/Muhle-St ... Razor.html

Poprilično je jeftina, ali čini mi se da bi mogla biti dobra za početak... Što vi mislite?
gordon
DE

Post by gordon » 14 Aug 2010, 22:39

Bok!

Poprilično je jeftina, ali čini mi se da bi mogla biti dobra za početak... Što vi mislite?
Nažalost, neznam ništa o ovoj britvi, ali bih se pouzdao u proizvođačev opis. Samo to što je proizvedeno u Solingenu trebalo bi pružati sigurnost u solidnu kvalitetu. Kažu da se lako oštri i da je dobar izbor za početnika, a cijena je o.k.
Novu britvu takve (pristojne)kvalitete za manje novce teško da ćeš naći.
kulen
Početnik

Post by kulen » 02 Oct 2010, 14:21

nakon pomnog pracenja foruma i istrazivanja po netu najvise mi se dopala britva Thiers Issard, pa me zanima dali je ovo jos uvijek aktualno kao neki best buy ili su se stvari promjenile?

inace ovo je moja prva britva pa bi uzeo nesto oko 1000kn, inace poznavajuci sebe kad tad ce past nesto tipa Thiers Issard Celebration Silverwing 5/8 Limited Edt. Iz postova na forumu sam zakljucio da je bolje krenuti sa nekom jeftinijom varijantom, pa da cujem vas komentar..
King
Naučnik brijač

Post by King » 02 Oct 2010, 17:39

nakon pomnog pracenja foruma i istrazivanja po netu najvise mi se dopala britva Thiers Issard, pa me zanima dali je ovo jos uvijek aktualno kao neki best buy ili su se stvari promjenile?

inace ovo je moja prva britva pa bi uzeo nesto oko 1000kn, inace poznavajuci sebe kad tad ce past nesto tipa Thiers Issard Celebration Silverwing 5/8 Limited Edt. Iz postova na forumu sam zakljucio da je bolje krenuti sa nekom jeftinijom varijantom, pa da cujem vas komentar..
Iz gornjeg posta se čini kao da si želio navesti nekakav link, ali na žalost ne vidi se pa bi bilo zgodno ponovno ga staviti na način:
klikneš gore na URL kopiraš link i klikneš ponovo na URL.
Inače kod britvi bi ti teško mogao savjetovati nešto u stilu "best buy".
S obzirom da si početnik sugerirao bi ti kao i svim početnicima do sada da si kupiš donju britvu:
http://www.classicshaving.com/catalog/i ... 873572.htm
Cijena je prihvatljiva, britva je profesionalno naoštrena i izrađena od nešto mekšeg čelika nego li Thiers Issard britve pa je jako zgodna kad dođe vrijeme da se naučiš i oštrit britve.
Ako planiraš naručit britvu sa www.classicshaving.com onda neka to obavezno bude britva koja je označena sa "proffesionaly honed", a ne sa "factory honed" jer ove druge su britve koje nisu u potpunosti "shave ready".
Kada se naučiš brijati britvom i kad vidiš da li je to za tebe ili ne onda si možeš priuštiti nešto tipa TI Celebration Silverwing LE.
Također na stranici www.rasurpur.de imaš britve po prihvatljivoj cijeni koje su "shave ready".
Ne zaboravi da uz britvu pod obavezno moraš naručiti i strop.
kulen
Početnik

Post by kulen » 04 Oct 2010, 08:53

mislio sam na tu dovo ili http://www.thiers-issard.co.uk/ledandy.html ,al me jos zanima koju opremu za ostrenje uzeti ili neki komplet za pocetak da ne uzmem nesto profi pa da ne uspijam naostrit zbog neiskustva, znaci nesto kvalitnetno al za pocetnika (isto kao britva :) )
Post Reply

Return to “Britve-ostalo”