Usporedba

Post Reply
britva
DE

Usporedba

Post by britva » 21 Jul 2011, 17:09

Ovo je kratka usporedba nekoliko četki koje posjedujem a odnosi se na vizualnu usporedbu pomoću mikroskopa.

Uspoređuju se Semoggue 1305, VieLong barber #2 i turska #6. Prva ima dlake od svinje, a druge dvije su konjske dlake.
Odmah na prvoj slici se vidi koliko su konjske dlake tanje od svinjskih, čak i kod kvalitetne četkice kakva je Semoggue. Slike su rađene tako da sam uzeo po jednu dlaku iz sve tri četke i nalijepio ih na samoljepljivu traku i potom sve skupa nalijepio na objektiv mikroskopa. Tako pripremljeni mikroskop se potom naslanjao na svaku četku kako bi se barem približno mogle usporediti.

Image
Bijele mrlje su otisci prsta :lol:
Image
U pozadini je svinjska četka "vulgaris el cheapo", K-plus ili slično.
Image
Image
Image
Image

Post nije baš nešto informativan, ali ima dosta slika pa će oni koji vole slikovnice uživati :D
korijen
Student brijanja

Re: Usporedba

Post by korijen » 22 Jul 2011, 15:56

Svaka čast na znanstvenom pristupu. Ova španjolska četkica mi jako dobro izgleda. Poželio sam ju na svojoj polici.
Zašto je uopće važna debljina dlake?
britva
DE

Re: Usporedba

Post by britva » 22 Jul 2011, 16:03

korijen wrote:Svaka čast na znanstvenom pristupu. Ova španjolska četkica mi jako dobro izgleda. Poželio sam ju na svojoj polici.
Zašto je uopće važna debljina dlake?
Svakako se isplati nabavka te četkice i to zajedno sa turskom #6. Obje su jako dobre :hail:
Ovu španjolsku se čak može dobiti u customiziranom izdanju samo se treba skupiti više ljudi pa bude malo jeftinije nego na komad.

Debljina? Nemam pojma zasto, ovo je samo usporedba.
Post Reply

Return to “Četke od konjske dlake”