Preporuka?

Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Preporuka?

Post by Slice » 31 May 2012, 10:10

Trebam kvalitetnu četku od konjske dlake. Naime, ova je četka, kao i sintetička, pogodna za vegetarijance. Što preporučate?
Benjamin Barker
Britva

Re: Preporuka?

Post by Benjamin Barker » 01 Jun 2012, 10:28

Pogledaj malo post o turskoj četki no.6. :thumbs:
Pošto je imam, meni se čini dosta dobra.
"After the first glass (of absinthe), you see things as you wish they were. After the second, you see things as they are not. Finally you see things as they really are, which is the most horrible thing in the world." - Oscar Wilde
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 01 Jun 2012, 10:52

Baš sam čitao recenzije o toj četki. Nakon revizije bi trebala biti još i bolja.
Što se ta četka može kupiti isključivo preko Bestshave.net-a?
http://shop.bestshave.net/wooden-handle ... -p-67.html
mrandersonneo2001
DE

Post by mrandersonneo2001 » 01 Jun 2012, 16:06

gospodo, samo da vas upozorim, naime i ja posjedujem konjsku cetkicu, ali necu navesti koji model jer mislim da postoje bolje, ali vas moram upozoriti i na to da je moja, mokra, cetkica u pocetku imala takav neugodan miris da je to bilo za poluditi, zbilja, nisam bas gadljiv, ali to kakav je ta cetkica imala miris, ajme meni, ajme meni bolje da se ne sjetim.

isto sad cu pokrenuti, vjerojatno i polemiku oko toga, ali zasto bi vegetarijancima odgovarala konjska cetkica a svinjska ne!? pa i konji se, nažalost, ubijaju pa od kud se moze znati jel taj konj od čije dlake je napravljena četkica bio ubijen ili ne.? Po mome, vegetarijanci mogu samo koristiti sintetčke četke i nikakve druge.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 01 Jun 2012, 16:44

Slažem se s većinom što si rekao. No, mislim da Vie-Long radi četke od konjske dlake pri čemu ne povrijeđuju konje jer je tako dobivena dlaka rezultat uobičajenog rasta. Brinu me performanse sintetičkih četki, ali i to sam istražio i mislim da je izbor prilično dobar.
Možda je to i najbolje rješenje! :jazavac:
Benjamin Barker
Britva

Post by Benjamin Barker » 01 Jun 2012, 16:46

Mislim da se ta četkica može samo tamo nabaviti, a ima i ona veća-no.7.(čini mi se da sam negdje čitao usporedbu jedne i druge).
Moja nije (bar koliko se sjećam) imala neki posebno gadni miris,ništa što par rundi po sapunu ne može¸¸ubiti¸¸ :tameshigiri:

mrandersonneo2001, da ta tvoja nije napravljena od dlake koja je bila negdje niže od repa :lol:
"After the first glass (of absinthe), you see things as you wish they were. After the second, you see things as they are not. Finally you see things as they really are, which is the most horrible thing in the world." - Oscar Wilde
Post Reply

Return to “Četke od konjske dlake”