Vie-Long 13061

Post Reply
naftas
Student brijanja

Vie-Long 13061

Post by naftas » 14 Jun 2014, 01:02

Image

Nekoliko riječi o ovom izvanrednom proizvodu. Ono što me privuklo je, naravno, drška. Kad sam prvi put čup za Vie-Long, nakon pretraživanja sam je odmah ugledao i nakon nekolko mjeseci suzdržavanja sam si je odlučio priuštiti. Na stranim forumima se nisu baš pretjerano raspisali o kobilama, ali vjerujte mi da su itekako vrijedne spomena. Konjska dlaka je predstavljala svojevrstan rizik, opet zbog šturih komentara, gdje se uglavnom spominje nekakav stajski miris, ali usput, nakon što sam je izvadio iz kutije, četkica nije imala baš nikakav miris. Na uputama jasno piše da se treba oprati u nekom blagom šamponu i tako sam prvotno učinio. Nakon toga, da dadem skatlu svrhu odlučio sam se odmah dati u ispitivanje mogućnosti četkice. Isprobao sam je s različitim sapunima i kremama i odmah sam uočio više dobrih razlika i od jazavca i od svinje, pa idemo redom:

1. Namakanje - Jazavac 5 min, Svinja 10+ min, Konj 1-2 min
2. Jedan put se yo-yo otrese i spremna je za lathering
3. Ne zadržava toliko vode pa traži 4,5 pa i više umakanja vrhova, ali se još nijedna pjena nije osušila, niti nestala - Ovo je pravo otkriće!
4. Svaka pjena je drugačije teksture, nego napravljena jazavcem odnosno svinjom. Kremastija je, a samim time i klizavija. Takva tekstura je default, bez obzira na raspoloženje i software - Ovo je još jedno otkriće!
5. Backbone više naginje jazavcu, a vrhovi i osjećaj na licu svinji.
6. Vrhovi čvora su radni dio i nakon 3-4 brijanja su postali jako ugodni. Točno između jaze i gice. Ničega ni previše, ni premalo.
7. Konjska dlaka se puno lakše i brže ispire. Nakon ispiranja se istrese, obriše o ručnik i nakon cca 2.5 sata je skroz suha.

Ljubitelji četkica nabavite kobilu jer se nećete razočarati. Prava stvar!
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
babarog
Student brijanja

Re: Vie-Long 13061

Post by babarog » 14 Jun 2014, 09:08

U odnosu na 2000 semoguicu?
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 14 Jun 2014, 11:11

@naftas
Lijepo! Drago mi je da ti odgovara. Sad ćeš možda bolje shvatiti zašto volim svoju sintetičku četkicu kod koje je sve što si naveo za ovu konjsku još izraženije: u to sam siguran i premda nisam probao konjsku četkicu!

PS Nadam se da će se Ancre javiti s komentarom jer on ima i konjsku i sintetičku četkicu koja je, za razliku od moje, još i unaprijeđena: Mühle 33 K 257 Silvertip Fibre Ivory 23 mm v2.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 14 Jun 2014, 11:19

Potpuno drugačija. Semogue 2000 je posebno ugodna, ali tekstura pjene nije toliko kremasta i zahtjevnija je za održavanje. S ovom se možeš brijati i više puta dnevno, dok Semogue 2000 čak i kad je isfeniraš treba skoro cijeli dan pauze. Bez obzira što je dosta mekana i ugodna na licu, u usporedbi s jazavcima je puno bolja, jer nije nježna kao Silvertip, ali nije ni gruba i bockava kao Black Badger.

Kao da su uzeli najbolje od svinje i jazavca i našli zlatnu sredinu.

Inače, da trebam birati između kombiniranog čvora, to bi sigurno bila kombinacija konj-svinja. Jazavci me (osim Silvertipa) iritiraju, dok Silvertip samo razmazuje i uopće ne podiže dlake kao konji odnosno svinje.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 14 Jun 2014, 11:33

@Slice

Htio sam i to spomenuti. Naime, iz svega što sam dosad doživio s ovom četkicom naišao sam na dosta slaganja sa tvojim opisima sintetičke četkice. Ipak i dalje mislim da bi ti trebao isprobati konjsku, jer je osim uklapanja u razne svjetonazore izuzetno pogodna za FL. Razmisli si i o ovome...http://www.giftsandcare.com/en/barber-s ... cerda.html ili nečem takvom.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 14 Jun 2014, 12:17

Ta "miješana" bi mogla biti dobra! Inače se meni jako sviđaju Vie-Longove profesionalne četke, a pored toga su i cjenovno prihvatljive. Nadam se da ću kupiti jednu takvu kad dođe vrijeme, ali iskreno ne vjerujem da su bolje od Mühleovih sintetičkih četki. Jedino što sa sintetičkom četkom koju imam ne mogu napraviti je ugodan FL jer su vrhovi jako oštri, no i taj su nedostatak otklonili u drugoj verziji.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 14 Jun 2014, 18:09

Al je brate skupa ta druga verzija...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 14 Jun 2014, 19:11

Adept wrote:Al je brate skupa ta druga verzija...
Jako! Ništa povoljnija nije bila ni prva...
duki92
Shaveta

Post by duki92 » 14 Jun 2014, 19:56

naftaš, zahvaljujem na opisu, čekao sam ga :mrgreen: Koji je "loft" na tvojoj četkici, fabrički ili si naručio sa dublje postavljenim čvorom?

ja imam ovu na oku: http://www.giftsandcare.com/en/horse-sh ... 2705b.html

24x50, fan, deluje kao odlična za "facelathering", a plus je jeftina. Ok, drška nije nešto, ali ne marim.

@slice: Kada sam tražio po netu podatke za Muhle Black Fibre, sećam se da sam na B&B pročitao da su nešto kao menjali v1 za v2 besplatno, da l' prodavac ili Muhle ne znam, ali mislim da su iz Mulhe to činili. Možda ti ne bi bilo loše da pustiš mail Muhle-u, možda uspeš nešto :)
P.S. ako je Silvertip fibre jako "daleko", i Black fibre v2 ima jako, jako mekane i ugodne vrhove, nikako bockave :wink:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 14 Jun 2014, 20:14

duki92 wrote:@slice: Kada sam tražio po netu podatke za Muhle Black Fibre, sećam se da sam na B&B pročitao da su nešto kao menjali v1 za v2 besplatno, da l' prodavac ili Muhle ne znam, ali mislim da su iz Mulhe to činili. Možda ti ne bi bilo loše da pustiš mail Muhle-u, možda uspeš nešto :)
P.S. ako je Silvertip fibre jako "daleko", i Black fibre v2 ima jako, jako mekane i ugodne vrhove, nikako bockave :wink:
A već neko vrijeme pikiram Black Fibre v2 jer su povoljnije, a opet su apgrejdane. No, ne volim baš FL tako da mi je Silvertip v1 sasvim dovoljan što se tiče sintetike.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 14 Jun 2014, 21:14

@duki92

Loft je tvornički i ne bih ništa mijenjao. Dimenzije su tu negdje kao Semogue 830.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 21 Jun 2014, 16:56

Kobila i kreme su savršena kombinacija. Sapuni (Tabac najmanje, ali ipak) poprilično zaostaju vis a vis teksture pjene.
duki92
Shaveta

Post by duki92 » 21 Jun 2014, 21:07

http://www.giftsandcare.com/en/horse-sh ... 2705b.html

Naručio ovu, ne mogu dočekati da stigne. Doduše ja sam je namenio za sapune, nadam se da ipak neću imati problema...
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 22 Jun 2014, 11:19

duki92 wrote:http://www.giftsandcare.com/en/horse-sh ... 2705b.html

Naručio ovu, ne mogu dočekati da stigne. Doduše ja sam je namenio za sapune, nadam se da ipak neću imati problema...
Bez brige. Kraći loft će ti dati jači backbone, a vrhovi ovog čvora jako dobro skupljaju sapun. Kod mene je loft 57mm i tu se gubi dosta backbonea, ali tako sam i htio. Četka je odlična zbog načina kako dozira vodu u pjenu. Nekad treba i po 6-7 puta močiti, ali gotova je za tren i nema nikakvog sušenja tijekom cijelog brijanja.
Post Reply

Return to “Četke od konjske dlake”