Zašto konjska dlaka?

Post Reply
britva
DE

Zašto konjska dlaka?

Post by britva » 18 Feb 2011, 20:57

Konjska dlaka se do početka 20-og stoljeća redovito koristila za izradu četki zbog svojih svojstava. Sredinom 20-ih godina prošlog stoljeća pojavilo se nekoliko desetaka slučajeva antraxa u Europi i SAD-u i to je bilo dovoljno za paničnu zabranu četki od konjske dlake. S tim da su u SAD prvo zabranili sve četke uvezene iz Japana :evil:
S obzirom da je muslimanima svinja i njeni derivati haram (zabranjeno) a četke od jazavca nisu pristupačne svima, dade se zaključiti kako je opasnost od zaraze vrlo mala do nikakva (i jazavci su podložni bakteriji antraxa).

Četka od konjske dlake je po karakteristikama nešto između svinjske i jazavčje, i uglavnom se tvrdi da ima najbolje od obje vrste.

Više o tome kasnije.
King
Naučnik brijač

Re: Zašto konjska dlaka?

Post by King » 18 Feb 2011, 21:06

Da, ja sam također čitao kako je konjska dlaka po svojim performansama između svinjske i dlake od jazavca. Iz prve ruke ne znam. Imao sam u planu kupiti konjsku četkicu, no izredale su se neke druge stvari pa ta četkica nikako da dođe na red.
Što se tiče samog antraxa mislim da je o tome u današnje vrijeme suludo pričati, jer ne vjerujem da bi netko na tržište plasirao četkicu koja je zaražena antraxom ili bilo kojim drgim potencijalno opasnim virusom (možda jedino ovi Turčini :wink: ) pored svih poznatih metoda dezinfikacije, sterilizacije i inih ...acija koje se koriste u borbi protiv svih tih virusa i bakterija.
Naravno, nije baš ugodno kad te prati zao glas (mislim na antrax i konjsku dlaku), ali s obzirom na gore navedeno mislim da straha ne treba biti i da ovim četkicama treba dati priliku., jer postoji velika mogućnost da su im performanse na jako visokoj razini.
Srećom, imamo Britvu pa ćemo se iz prve ruke uvjeriti u sve gore navedeno, ćak i antrax (ipak jedna dolazi iz Turske :lol: ).
britva
DE

Post by britva » 18 Feb 2011, 21:19

King wrote:Srećom, imamo Britvu pa ćemo se iz prve ruke uvjeriti u sve gore navedeno, ćak i antrax (ipak jedna dolazi iz Turske :lol: ).
Rizik uvijek postoji s obzirom da su spore nađene na Antarktiku. Turska četka koja se prodaje na internetu je vjerovatno samo zanemarivi dio njihove proizvodnje, dok se ostatak plasira na domaćem tržištu za puno manje novaca. Muslimanima je svinja haram, znači ostaje im konjska dlaka ili jazavac - a jazavac je prilično skuplji i jednako je podložan antraxu.

Brijemo se britvom (Cut-throat) i sapunamo četkicom punom antraxa - nađi bolji ekstremni sport :lol:
barbarossa
Početnik

Post by barbarossa » 09 May 2011, 16:45

@ Britva:

Ove najave su me zagolicale.... ima li šanse za kratki usporedni prikaz ovih dviju četki od konjske dlake (turske i španjolske)?
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 10 May 2011, 22:05

Cvjeta li se uopće konjska dlaka? :geek:
Mr. Relentless
DE

Post by Mr. Relentless » 15 May 2011, 14:02

Cvjeta.
Dražen
DE

Post by Dražen » 27 Apr 2014, 02:46

Moj stari koristi četku sa konjskom dlakom. Ima plastičnu dršku ali je vrlo stara. Ja mislim da je kupio negdje 80.-tih godina

Isprobao sam je i presavršena je. Iako ja koristim umjetnu dlaku :oops: dok ne kupim neku bolju
papagioro
Shaveta

Post by papagioro » 27 Apr 2014, 10:20

Dražen wrote:Moj stari koristi četku sa konjskom dlakom. Ima plastičnu dršku ali je vrlo stara. Ja mislim da je kupio negdje 80.-tih godina

Isprobao sam je i presavršena je. Iako ja koristim umjetnu dlaku :oops: dok ne kupim neku bolju
Okači fotku.
Dražen
DE

Post by Dražen » 11 May 2014, 16:03

čim odem kod starog budem ali za sada mogu postaviti sliku s interneta koja joj liči:
Image
Ista ovakva
Post Reply

Return to “Četke od konjske dlake”