PIF

marn
Naučnik brijač

PIF

Postby marn » 29 Mar 2015, 00:01

Svi imamo previše stvari koje ne koristimo ili su nam dopizdile zbog svoje količine.. Ideja je da organiziramo jednu košaricu koja bi kružila među članovima, svak bi isprobao ponešto, nešto eventualno i zadržao (možda odlomio komad sapuna ili sl.) i obavezno ubacio nešto svoje unutra.. Tehnički dio price nisam razradio, pa dajte prijedloge ako ste uopće za.

Slice
mr. sc. brijanja

Re: PIF

Postby Slice » 29 Mar 2015, 00:21

To već prakticiramo prilično dugo, a razmjene su učestale i na GTG-ovima. Malo teže ide među ljudima iz drugih gradova zbog poštarine, ali ni to nije isključeno. Iskreno, osobno najviše volim proslijediti softver ljudima koji su iz istoga grada jer je mnogo jednostavnije.

marn
Naučnik brijač

Postby marn » 29 Mar 2015, 00:29

Za sad je mozda bilo nešto među par starih članova, meni bi cilj bio uključiti sto vise njubia, ma gdje bili... Poštarina unutar Hr košta kao kava koju popijemo kad se nađemo tako da nije neki problem

Markoni78
DE

Postby Markoni78 » 31 Mar 2015, 18:49

Podržavam ideju. Imam vrećicu softvera koji bi mogao biti zanimljiv početnicima, čisto za isprobati Balea kremu i AS, K plus kremu, BioBaza AS, Palmira krema i mislim da još toga ima. Tko je zainteresiran nek se javi, pa kad se nauži prosljedi dalje :)

pimple8
Kamisori

Postby pimple8 » 03 Oct 2017, 13:29

Vec duze vremena razmisljam da postam u marnovu temu PIF i pokusao je oziviti.
Zasto ne napraviti paketic za pocetnika. Ne mora biti ni pocetnik, mozemo napravit kutiju za kruzenje u kojoj svak nesto stavi, nesto uzme, stogod, lako se dogovorimo. Za početnike bi bilo super da isproba neke stvari i ne ulaže prvi mjesec u 20 stvari ako ne mora. Proba dvi kreme, dva sapuna, 3 lamice i vidit ce bar koliko toliko sto mu pase. Mozda i nece, ali nece mu ni odmoc.
Mislio sam se otvoriti temu POKLANJAM; ali to je kratkog vijeka, ovo kruzenje mi se cini boljom idejom.
Ako mislite da bi mogli generalnu kutiju slozit, ne mora biti pocetnicka, isto dobra ideja, netko ce probat mozda sto dosad nije, nekome ce ''onaj'' TABAC biti visak a nekome ludilo. Nekome ce TOBS iritirat lice drugome ce biti melem.....

Ako ima zainteresiranih za sudjelovat, napravit cemo kutiju, a temu (ukoliko je kutija za pocetnike) mozda otvorit u sekciji za nove da se mogu javiti i paket stize....

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 03 Oct 2017, 13:55

Ideja je OK, plemenita i ja sam za.

007
Student brijanja

Postby 007 » 03 Oct 2017, 14:40

Apsolutno podržavam!
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.

pimple8
Kamisori

Postby pimple8 » 03 Oct 2017, 15:22

Što da se medjusobno napravimo Pass Around Box ili da imamo Njubi box koji ceka nove?
Mislim d ane bi bilo lose odredit funkciju, tj da napravimo ili jednu ili dvije varijante, nikako zajedno........npr ako dodje netko novi box moze brzo biti kod njega a ne da ceka jer npr 007 isprobava svoj 24. brijac po redu :D :D

Zagorac
DE

Postby Zagorac » 03 Oct 2017, 19:52

Ja sam vise za pass around box. Mozemo si medusobno davati, max tjedan dana po covjeku, a lagano posaljemo tiskom nekom kolegi, nije preskupo!
Svako unutra stavi nesto svoje i tako kruzi! Novajlija moze imati 2 tjedna kod sebe ili posebni box napravimo za njih. Ideju podrzavam i cini mi se odlicna

Sent from my iPhone using Tapatalk

007
Student brijanja

Postby 007 » 04 Oct 2017, 13:18

Ja bi složio passaround box. Svako stavi ponešto pa to lagano putuje, nadopunjuje se, prazni se... Lijepo se dogovori red kojim se ide i... Laganini!

Što se novajlija tiče, ja bih, ako su zainteresirani za passaround box, onda njih jednostavno ubacio preko reda.

Detalje možemo dogovoriti.

Ja mogu staviti par kutijica DE lamica, Arko i Williams sapun (sve novo i netaknuto), Dendi Southern Man, mogao bi ubaciti i jedan 1912 sa par lamica (hebiga nemam ih ni ja previše, ali 4-5 bi se moglo ubaciti).

Treba vidjeti što bi se sve našlo unutra, da se na kraju sve ne svede na 15 različitih lamica koje svi imaju i 3 sapuna koji su svi probali.
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.

007
Student brijanja

Postby 007 » 04 Oct 2017, 13:22

pimple8 wrote:a ne da ceka jer npr 007 isprobava svoj 24. brijac po redu :D :D

A što sam ti ja jadan skrivio da me ovako prozivaš!?!?

Čuj 24...

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 04 Oct 2017, 14:30

007 wrote:

Čuj 24...

:ROFL

pimple8
Kamisori

Postby pimple8 » 04 Oct 2017, 14:42

007 wrote:

Čuj 24...

HaHaHa nemoj zamjerit, bio si mi na pameti :D
Nije nista osobno bilo.

Ok ekipa, pass around uopce nije problem. Po meni ne bi trebalo stavljat vremenski rok pogotovo ne tjedan dana jer je to malo. Svi smo ovdje razumni (bar zelim vjerovat) i necemo cuvat kutiju misecima dok ne potrosimo sve zalihe. Probamo, uzmemo, stavimo, sto god i saljemo dalje. Nekome ce 1 stvar bit zanimljiva nekome 10. Bas zato sto si i ti rekao @007 da unutra ne stavimo one lamice i ostalo sto nas je vecina probala sam mislio na početnicki starter kit da bude odvojen u kojeg npr mogu stavit 2 paketica Wilkinsona jer mi ne trebaju i rado bi ih dao nekom pocetniku. Mogu stavit Proraso sapun i Wilkinson plasticni DE... Kad netko dodje da to moze dobit brzo i da proba.

U svakom slucaju, da ne ostane na rijecima, popodne/veceras cu odvojit neke stvari za ovu ili onu kutiju pa vidit di sam. Ako ima zainteresiranih za moje stvari nek krene kao passaround, ako ne otvorit cu topic u dio za nove i cekat da se pojavi netko :)

007
Student brijanja

Postby 007 » 04 Oct 2017, 15:07

Naravno da se ne ljutim.

Ali čini mi se da je uz nas dvojicu još jedino @adept zainteresiran za nju. Pa se pitam ima li smisla ili ćemo samo nas dvojica-trojica malo izmijeniti stvari.

Ako ima interesa ajd da vidimo tko bi što mogao dati za našu Posvudušu. Osobno bi volio da se unutra nađe i softwearea i hardwearea. Mislim da svatko može ubaciti ponešto. Ne mora to biti količinski ne znam koliko. Da je malo veći sample sapuna ili kreme, da je za možda 7-8 ili koje brijanje više, već je to puno.

Lamice sam spomenuo čisto iz razloga jer ih svi sigurno imamo najviše pa ih nam se i najlakše "riješiti". Moram priznati da ne bi volio da se sve samo svede na lamice.

S druge strane, većina nas je probala hrpu lamica, neke nam nisu sjele i godinama ih nismo probali. Možda bi i bilo fora probati neke takve pa vidjeti rezultate sada kada smo sigurno stariji, iskusniji i (hmmm...) pametniji.

Nas aktivnih članova i nema toliko puno pa dajte recite jeste li makar za ovu ideju ili niste. Samo odgovorite ako ste za i to je to. Da se jadan @pimple8 ne muči uzalud.

Hvala na pažnji.

Pusa. Bok.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

pimple8
Kamisori

Postby pimple8 » 04 Oct 2017, 15:22

Rekoh ti, zato za pocetnika mogu makar slozit nesto. pa neka stoji, ne pita jest ni pit.
pa kad se pojavi netko novi rado mu posaljem i u to svakako idem.

Sto se tice nase razmjene, bitno je krenut, kad nas dvoje troje stavi nesto unutra vec ce to izgledat puno bolje. Ako nece nitko nikom nista, ne radim ovo da bi ja osobno probao vise stvari (ma da ako bi unutra bile zanimljive stvari koje zelim probati, rado cu se dodati na popis) vec da bi nekome tko nije probao dao priliku ako mogu...

Osobno neman brijaca i cetki za dati, ali imam lamica, spauna i krema. Nadje se i nesto AS-a.

Return to “Dajmo da briju - "Brijačnica" poklanja”