Putujuća kutija iliti Posvuduša

Post Reply
pimple8
Student brijanja

Putujuća kutija iliti Posvuduša

Post by pimple8 » 17 Oct 2017, 11:45

Evo nas

''Posvuduša'' je spremna.

O čemu se radi
Naš hobi obuhvaća jako puno brijača, nebrojno sapuna i krema, brdo četki, lamica i ostalih stvari.
Svi bi mi voljeli probati svašta, a nekad jednostavno ne možeš probati sve. S druge strane, svatko od nas ima nešto što mu ne treba ili čega ima viška.
Iz tog razloga imamo kutiju koja putuje ''posvuda'' među članstvom kako bi se međusobno razmijenjivali i isprobali više stvari.
Ono što je nekom olovo, drugome je možda zlato.

Kako funkcionira
Kutija je trenutno kod mene i od mene kreće. Prvi koji se javi na ovaj post u kojem se izjasni da bi sudjelovao u ''Posvuduši'' dobiti će od mene PM. Kad dobijem detalje šaljem kutiju.
U prvom postu ćemo editirati listu čekanja da se zna kod koga kada ide kutija.
Pravila možemo srediti u hodu, dodati ili prepraviti, javite ako imate što na umu. Vjerujem da smo svi tu razumni ljudi i da neke prevelike regulative nema smisla pisati, ali neke stvari moram istaknuti.

Dakle, ono najbitnije: Odnosite se s poštovanjem prema opremi.Tu primarno mislim da brijače, ali i četke (ukoliko ih bude u kutiji).
Pazite na njih kao na svoju opremu i BOLJE od toga. Kada je kutija kod vas, prije upotrebe vjerujem da ćete sami sebi očistiti brijač prije upotrebe, ali isto tako očistite ga i prije slanja.
Ne ostavljajte taj posao sljedećem kolegi. Čak i ako do vas dođe brijač s ostacima sapuna, nemojte ga takvog i vi slati dalje.
Vjerujem da ovih slučajeva neće biti, ali eto morao sam to napisati.
Sapune/kreme/aftershave-ove/lamice trošite i ne žalite. Nekih sapuna ima u dovoljnim količinama da cijeli forum obiđu. Neki će vam stići u količini dovoljnoj za jedno brijanje. Tu je da se potroši.

Što se tiče vremenskog zadržavanja kutije - osobno ne bih pravio vremenski okvir. Netko se brije svaki dan, netko ne. Netko će probati 1 sapun, netko 5. Držite kutiju onoliko koliko vam treba da isprobate njen sadržaj.
S druge strane, imajte na umu da netko čeka kutiju nakon vas, pa ne odugovlačite s njom. Opet se pozivam na razum svih nas pa mi je malo i glupo o ovome pisati.
Nemoguće je isprobati sve sapune u kutiji u roku tjedan dana, ali slobodno se može od svakog koji vas zanima otkinuti komad i spremiti sebi, a kutiju slati dalje.
U kutiji ćete naći plastične žličice i špatulu za vaditi sapun, a male posudice za sapun od 20g možete naći u gotovo svakoj ljekarni.

Punjenje kutije - nitko nije obvezan staviti nešto u kutiju, pogotovo ne novi članovi koji i nemaju toliko svoje opreme.
Ukoliko imate nešto stavite, ukoliko ne, ne morate.

Kad završite s kutijom kontaktirajte sljedeću osobu na listi za dostavne podatke.
Poštarinu plaća osoba koja šalje paket.
Slati možete poštom ili Tiskom. Možete i autobusom ako se tako dogovorite sa kolegom kojem šaljete.
Preporučio bi TISAK, a evo i zašto:
- nasa trenutna kutija savrseno upada u TISAK L kutiju i ne trebate se misliti kako zapakirati kutiju.
- postarina uvijek ista (trenutno 25/30 HRK ovisno kreirate li posiljku online ili na kiosku) bez obzira na težinu kutije
- pošiljka se prati

Prvenstveno sam mislio ne pisati sto je u kutiji, medjutim mislim da je lijepo znati sto je unutra, netko ce mozda zbog jednog sapuna odluciti staviti na popis.
Iz tog razloga incijalni popis je tu niže, a svi ostali kad ubacite nešto novo napišite. Ili ne morate. Nema forsiranja.
Veliko hvala kolegama 007, davor25, agent prevarator i axe11 na nesebicnoj pomoci pri inicijalnom punjenju Posvuduše čiji sadržaj trenutno izgleda ovako:
Hardware
Brijači:
Star 1912 - 007
Maggard Slant Head - davor25
Ikon El Jefe Head - davor25
Shavetta RenRen - davor25
Qshave Merkur klon - pimple8

Cetke:
Omega 10275 - Agent prevarator
Hjm badger - Agent prevarator

Lamice neću pisati, ima ih previše. Ima za sve navene brijače i to je dovoljno.

Software
Sapuni/Kreme:
(Nebitno tko je što stavio, ionako će se potrošiti):
Williams Mug Shaving Soap, Cella, Dendi Southern Man, Vreto Čarobna šuma, Proraso Sandalwood sapun, Proraso Menthol krema, Stirling Mountain Man, Omega Eucalyptus, L'occitane Cade, Saponificio varesino 70th, Saponificio varesino Manna di Sicilia, Castle Forbes Lavender, Martin De Candre Rose, Barrister and Man Hollows, Maissner Tremonia Warm Woods, Maissner Tremonia Dark Limes, Lea, Arko, TOBS Sandalwood, GospodAn Pačuli, Phoenix and Beau Denali, Phoenix and Beau Imperial Rum, Traditional Shaving Leodis krema, Speick krema, Vreto Mandarina

AS:
Clubman Pinaud, Clubman Osage Rub, Proraso Green, Bello Bay Rum, Bello Bay Rum Lime, 444, L'occitane Cade, Biobaza, Sapunoteka hamamelis i sandal, Tabac

+ jos pokoja stvarcica
Ideja je da ovo bude kontinuirani projekt tako da kutija kruži što duže, tako da se slobodno možete dodati na popis ukoliko je kutija bila već kod vas, jer se njen sadržaj može bitno izmijeniti, ali o tom potom kad do toga dođemo.

Info za nove članove: Uvjet da dobijete ''Posvudušu'' je da vas poznajemo. Dakle da vam nije prvi post na forumu u ovoj temi, već da ste se predstavili gdje ste trebali, komentirali tu i tamo itd.
Ništa strašno, ali bar da znamo čovjeka kojem ide ova naša draga kutija.

Pa krenimo!
Last edited by pimple8 on 24 Oct 2017, 21:04, edited 9 times in total.
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Putujuća kutija iliti Posvuduša

Post by Adept » 17 Oct 2017, 12:06

Izvrsno!
Ja sam uvijek za to da se na početku svake "igre" svi lijepo upoznaju sa pravilima, zato NHF - kolega je sve pošteno napisao...
Ako kutija bude u Puli ili okolici, MOLIM VAS JAVITE MI jel bih je htio dopuniti sa stvarima koje sam za tu prigodu pripremio.
Neka igre započnu :cheers2
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 17 Oct 2017, 15:27

Slažem se sa svime, ostalo je najbolje dogovarati u hodu. Isto tako ja osobno moram odmah napisati kako neću stavljati ništa od brijača ni četki u kutiju. Koliko god to sebično bilo, jer neke želim i probati, s druge strane to je velika odgovornost. Znači što se mene tiče: sapuni, kreme, aftershave i lamice.
Let the show begin! :cng
fudof
DE

Post by fudof » 17 Oct 2017, 17:44

Svaka vam dala za ovo. :thumbs:
Pridružiti ću se nakon nekog vremena kad nešto skupim za staviti u kutiju.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 17 Oct 2017, 18:01

fudof wrote:Svaka vam dala za ovo. :thumbs:
Pridružiti ću se nakon nekog vremena kad nešto skupim za staviti u kutiju.
Ti bi možda mogao probati nešto.
fudof
DE

Post by fudof » 17 Oct 2017, 18:37

Kroz jedno mjesec dana ili više ću se prijaviti na listu čekanja.
Do onda mi još stignu neke stvari koje isprobam pa ću i imati za nešto staviti unutra.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 17 Oct 2017, 20:12

Uopce se ne brinite oko stavljanja stvari unutra.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 17 Oct 2017, 23:51

Upravo tako...
Samo se predbilježi na kutiju i uživaj!
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 18 Oct 2017, 10:29

Evo da se prijavim u posvudušu...

Eto vidite kako je ovaj forum lijepo mjesto. U ovoj tami kriminala, ubojica i lopova postoji i lijepih stvari i dobrih ljudi.
Drago mi je da sam dio ovog malog kutka pa stoga sve pohvale na ovoj ideji.

Kako nemam nešto sapuna (Tabac i Hasslinger) nemam šta poslati... Također niti ne koristim DE (1, 2 x godišnje) pa ni tu nemam nešto preinteresantno za ponuditi, ali sjetih se naše forumske kurve...

Dao sam si malo truda pa od ovoga:
Image

Preko ovoga...
Image
Image

Došao do ovoga
Image
Image

Zaoblio sam joj malo rubove da vam ne grebe stropove...

E sad ju moram još naoštriti i složiti joj nekakvu zaštitu (futrolu) za oštricu kako ne bi stradala u transportu pa onda može u tu kutiju.

Naravno moram se i pošteno obrijati sa njom jer sad je dosta narušena geometrija kamisorija - sad je nešto između britve i kamisorija i po meni definitivno ima premali kut, ali probat ću ju naoštriti, obrijati se njome pa procjeniti da li ima smisla da ide okolo ili ne.

Ne znam da li je hardware zamišljen da se na kraju vrati vlasnicima ili da ostane kod nekoga, ali ja bi volio da mi se nekad ta britva i vrati, ne iz razloga što ju ne želim dati, nego iz razloga što sam razmišljao da je bolje da hardware proba čim više ljudi.

A i na kraju priče kad se mala vrati volio bih napraviti nekakvu forumsku tombolu pa da sreća odluči tko će postati trajni vlasnik ovog komada čelika. Tombola bi bila otvorena za sve i naravno besplatna ;)
Last edited by davor_vfr on 18 Oct 2017, 10:49, edited 2 times in total.
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
007
Student brijanja

Post by 007 » 18 Oct 2017, 10:41

Joj da... Zaboravio sam se prijaviti!
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 18 Oct 2017, 10:42

S obzirom da nisam pripremio do kraja britvu mene preskačite dok se ne javim da sam gotov.
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 18 Oct 2017, 11:26

Stavio sam imena kraj hardware bas za to da se zna sto je cije, pa jednog dana ako zele natrag mogu si uzeti, ako ne njihovo je pravo to ponuditi za poklon i prodaju. Takodjer ako se nekome svidi nesto iz kutije od hardawre moze pitati vlasnika moze li to zadrzati, sa ili bez naknade.

@007 Oces je ti prvi, nitko zasad ne zeli krenuti.... :D

Ljudi javite se, nemorate nista staviti unutra!
007
Student brijanja

Post by 007 » 18 Oct 2017, 11:29

Kad su svi sramežljivi... Ajd mene prvog na listu pa ćemo vidjeti za dalje.

Samo se prijavite. Ne grize! :mrgreen:
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 20 Oct 2017, 21:17

Dodano jos malo softwarea i 2 cetke.
Ima tu za godinu dana brijanja :)
Navali narodeImageImage

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 20 Oct 2017, 21:25