K: Pinove i podloške za britvu

Post Reply
DombaOS
Mach III

K: Pinove i podloške za britvu

Post by DombaOS » 18 May 2019, 14:19

Pozdrav kolege...

Evo ovako, kupio bih podloske i pinove za britvu.
Naravno, kod nas ih nisam uspio nigdje pronaci, a iskreno, sa Ebaya i opcenito narucivanje preko internet shopova van drzave sam ostavio kao bas zadnju opciju.
Tokar mi nije u mogucnosti napraviti neko vrijeme, pa me zanima, ako netko ima zalihe, da je zeljan prodati, bio bih mu jako zahvalan.

Nakon sto sastavim sve, volio bih i poslati britvu nekome na ostrenje. Naime, narucivao sam nekakvo low budget kamenje preko Wisha, međutim nista od toga, doslo je do nekakvih problema sa slanjem, tako da sam se odlucio poslati nekome na ostrenje.

Da sumiram ovaj kilometarski post, znaci, trebam pinove i podloske za britvu, i nakon toga ostrenje. Ili ako netko tko ostri moze spojiti drske i naostriti, i ta opcija mi igra ulogu.

Ako ista znaci, britva je Clauss, ostalo ne znam jer se ne kuzim u dimenzije i ostatak.

Image

Image
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: K: Pinove i podloške za britvu

Post by Adept » 18 May 2019, 21:13

Hajdemo pomoći novom kolegi - ja nemam jel se ne služim britvama, ali ako mu netko može izaći u susret po zahtjevima, hajmo :cheers2
cybershaver
Kamisori

Post by cybershaver » 18 May 2019, 23:33

Adept wrote:Hajdemo pomoći novom kolegi - ja nemam jel se ne služim britvama, ali ako mu netko može izaći u susret po zahtjevima, hajmo :cheers2
Nisam mislija, al posto je Adept reka, sad moram pomoc...da nije on reka, nebi sigurno ImageImageImage
Za pinove ti ja koristim mesingane brokvice koje skratim na duzinu koju treba i zakujem zlicom. Trebalo bi onim cekicem sa kuglom, al to nemam, pa to ovako sasvim lipo funkcionira.
Imas tamo u radionici di sam uredija britve pa vidi.
Podloske nisam stavlja, jer ih nisam uspia rjesit, ali funkcionira i bez njih.
Sta se tice ostrenja, ja ti to napravim za dzaba, najbolje sta znam. Jeli to dovoljno dobro, neznam, ali ja se uredno brijem ;)
Jbg, neznam za bolje Image

Poslano sa mog JSN-L21 koristeći Tapatalk

Točionik je izvor života.
DombaOS
Mach III

Post by DombaOS » 19 May 2019, 00:36

cybershaver wrote:
18 May 2019, 23:33
Adept wrote:Hajdemo pomoći novom kolegi - ja nemam jel se ne služim britvama, ali ako mu netko može izaći u susret po zahtjevima, hajmo :cheers2
Nisam mislija, al posto je Adept reka, sad moram pomoc...da nije on reka, nebi sigurno ImageImageImage
Za pinove ti ja koristim mesingane brokvice koje skratim na duzinu koju treba i zakujem zlicom. Trebalo bi onim cekicem sa kuglom, al to nemam, pa to ovako sasvim lipo funkcionira.
Imas tamo u radionici di sam uredija britve pa vidi.
Podloske nisam stavlja, jer ih nisam uspia rjesit, ali funkcionira i bez njih.
Sta se tice ostrenja, ja ti to napravim za dzaba, najbolje sta znam. Jeli to dovoljno dobro, neznam, ali ja se uredno brijem ;)
Jbg, neznam za bolje Image

Upravo sam pogledao temu, meni izgleda odlično. Koje debljine su ti čavlići?

Ovo su moje handmade drške, drvo je Orah. Ako nekome treba, imam jos materijala za 3 para drški, pa mu mogu poslati.
Btw, ovi moji čavlići su 1.6mm debljine, pivot rupa je 2mm.

Što se tiče oštrenja, rado ću platiti, premalo sam tu da iskorištavam nečije slobodno vrijeme.

Image

Image
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 19 May 2019, 08:00

Adept wrote:
18 May 2019, 21:13
Hajdemo pomoći novom kolegi - ja nemam jel se ne služim britvama, ali ako mu netko može izaći u susret po zahtjevima, hajmo :cheers2
Bio sam se javio kolegi, ali budući baš i nemam vremena, neka netko slobodno uleti....
cybershaver
Kamisori

Post by cybershaver » 19 May 2019, 09:04

Ne sicam se promjera, a nisu mi pri ruci da mogu izmirit.
Ostrenje nemam nikako namjeru naplatit, jer nije ni meni naplaceno kad sam tek kupio i poceo brijanje britvom i smatram da to tako treba bit.
A vidi se da si diy guy, kupit ces ti svoje kamenje brzo

DombaOS
Mach III

Post by DombaOS » 19 May 2019, 14:01

cybershaver wrote:
19 May 2019, 09:04

A vidi se da si diy guy, kupit ces ti svoje kamenje brzo Image

Imam u planu nabaviti kamenje, za vlastite potrebe, nakon sto zavrsim ovaj projekt prijatelju, pa napravim svoju.

Kad si vec spomenuo DIY, nema veze sa brijanjem, ali poanta je tu...

Image
cybershaver
Kamisori

Post by cybershaver » 19 May 2019, 14:17

Lijepo ;)

Post Reply

Return to “Ostalo”