Paste za ostrenje

Remeni i sve o njima
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Paste za ostrenje

Post by Adept » 23 Apr 2018, 11:58

Istina je kako je takav oblik oštrenja bio nepravedno zapostavljen i drago mi je da se netko našao tko je dokazao kako je ovo itekako kvalitetna alternativa tom, imho, podosta precijenjenom kamenju :cheers2
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 23 Apr 2018, 14:36

I ja sam sinoć opet probao pastu. Kupio sam u Pevecu balzu, naljepio gore rukav neke maje (trebalo je neki tvrđi materijal), to obrezao i nanio malo zelene paste. Sa britvom (Puma) sam napravio nekih 10 krugova i jutros se obrijao. Brijanje je bilo super, ali iskreno, nisam siguran da je to zbog paste. U svakom slučaju ovaj put nisam sa pastom zatupio britvu... Vjerojatno je stvar u pravoj mjeri (a to su zaključili i pametniji od mene), odnosno naći omjer da se oštrica ugladi, a da ju se ne zatupi...
cybershaver
Britva

Post by cybershaver » 23 Apr 2018, 17:22

Ma daj, di si kupio balzu?

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

Točionik je izvor života.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 24 Apr 2018, 08:28

Pevec, na odjelu na kojem imaju one drvene letvice....
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 24 Apr 2018, 09:32

cybershaver wrote:
23 Apr 2018, 17:22
Ma daj, di si kupio balzu?

U startu sam mislio da me možda zezaš za balzu, ali sam odmah zaključio "...ma ne bi on :skrbo "...
Pročitao sam međutim tvoje postove i zaključio kako ti za pastu koristiš strop (ili nešto slično), što načelno nije dobro. Kako piše po bespućima interneta, pastu bi trebalo koristiti isključivo na ravnoj podlozi (što ima i smisla) jer stropanje na savitljivom stopu zatupi oštricu.
JA sam nabavio balzu, ali ne vidim zbog čega ne bi valjao i bilo koji drugi komad ravne daščice....
cybershaver
Britva

Post by cybershaver » 24 Apr 2018, 17:33

Ma bi ja tebe, bez ikakvih problema...
Zaboravio sam da si iz Pule i da je vas Pevec starship Enterprise prema nasem u Splitu. Kad bi dosa u nas trazit balzu....ma bolje ne objasnjavat. Jbg....Pula

Da ja idem na balzu, nebi probao sa pastom nego prahom, mislim da bi bilo efikasnije kad bi se cestice politure zabile u povrsinu, bez kontaminacije voska ili koje je vec vezivo u pasti. A da idem na neko drugo drvo onda bi zalipija na njega kozu ili platno i tako koristio.
Meni ovo sa platnenim stropom funkcionira, a nategnutost i pritisak mi je jednak kao kod obicnog stropanja.

Točionik je izvor života.
Post Reply

Return to “Remenje”