Zašto strop ne valja?

Remeni i sve o njima
Post Reply
King
Naučnik brijač

Zašto strop ne valja?

Post by King » 05 Jun 2009, 09:31

Kroz ovih par dana informiranja o opremi koja je potrebna uz britvu niz puta sam naišao na izraze kako određeni strop ne valja, pa čak i na ovom forumu.
S obzirom da još nisam koristio ni jedan strop i da mi tek predstoji učenje oko toga, ne mogu još suditi oko toga da nešto valja ili ne valja, ali mi se nameće jedno logično pitanja, a to je, kako je moguće da recimo jedna renomirana firma kao npr. Dovo napravi strop koji ne valja ili koji je premalen (pa nije problem odrezati veči komad kože i cijenu prilagoditi veličini, jer netko ko je spreman izdvojiti 50-60 $ za premali strop bit će spreman izdvojiti i recimo 10-ak dolara više za strop koji je dimenzijama OK, no čemu raditi preveliki ako za to nema potrebe).
Naravno da se može dogodit da naprave nešto što nije dobro, ali ne zaboravimo da i oni imaju ljude koji provode vrijeme na forumima i čitaju mišljenja, prema tome imaju mogućnost djelovati i popraviti pogreške.
Ili možda Vaša, a sutra i moja tehnika rukovanja određenim stropom nije ispravna i potrebno ju je prilagoditi dotičnom.
Eto toliko od mene za sada, čisto logično razmišljanje....zanima me razmišljanje iz prakse.
dhosko
Mach III

Post by dhosko » 05 Jun 2009, 16:31

Po meni to rade namjerno. Većina stropova je premalo; onda ga ti kupiš i tek poslije skužiš da ti treba veći. I na kraju su oni prodali dva, a ne jedan
:wink:
Obavezno gledat da bude veći ( širiji ), možeš ti tehniku prilagodit užem, ali nema nikakve koristi ni smisla.
King
Naučnik brijač

Post by King » 05 Jun 2009, 19:45

[quote:de436a8811="dhosko"]Po meni to rade namjerno. Većina stropova je premalo; onda ga ti kupiš i tek poslije skužiš da ti treba veći. I na kraju su oni prodali dva, a ne jedan[/quote]

Ne bih se baš s ovim u potpunosti složio, jer svatko ko se informira nailazi na informaciju da je veći bolji, pa s time u vezi odmah i naruči najveći koji dotična firma radi, jer koliko sam ja vidio prosječna razlika između najmanjeg i najvećeg je u nekih 20-ak dolara...pa čemu onda riskirat i naručit jeftiniji da bi se kad dođe uvidjelo kako je premalen i zatim naručit veći. To je bacanje novaca. Zato mi ova tvoja teorija baš ne drži vodu.
A što se tiče širine stropa, na većini foruma i kod renomiranih oštrača britvi, preporuka je da se i kod stropa 3" koristi X potez, tako da i širina nije toliko bitna.
dhosko
Mach III

Post by dhosko » 05 Jun 2009, 22:09

[quote:fea659b9ef="kig1976"][quote:fea659b9ef="dhosko"]Po meni to rade namjerno. Većina stropova je premalo; onda ga ti kupiš i tek poslije skužiš da ti treba veći. I na kraju su oni prodali dva, a ne jedan[/quote]

Ne bih se baš s ovim u potpunosti složio, jer svatko ko se informira nailazi na informaciju da je veći bolji, pa s time u vezi odmah i naruči najveći koji dotična firma radi, jer koliko sam ja vidio prosječna razlika između najmanjeg i najvećeg je u nekih 20-ak dolara...pa čemu onda riskirat i naručit jeftiniji da bi se kad dođe uvidjelo kako je premalen i zatim naručit veći. To je bacanje novaca. Zato mi ova tvoja teorija baš ne drži vodu.
A što se tiče širine stropa, na većini foruma i kod renomiranih oštrača britvi, preporuka je da se i kod stropa 3" koristi X potez, tako da i širina nije toliko bitna.[/quote]

Ma dobro malo karikiram. Tome je i služio onaj smajli.
X strope se još bolje radi na širijem stropu.
King
Naučnik brijač

Post by King » 05 Jun 2009, 22:19

Znači ipak bi mogli doći na ono da nema stropa koji na valja (uz pretpostavku da se rade od kvalitetne kože itd., itd., i da ne govorimo o nekim šrotovima kojih zasigurno ima već o najzastupljenijim proizvođačima), već da samo treba prilagodit tehniku stropanja dotičnom stropu.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 09 Jun 2009, 18:51

Ako imaš novaca, ja bih preporučio neki najeftiniji za vježbanje (ali ne neko govno koje će ti otupiti britvu) i jedan kvalitetan. Za koji mjesec prijeđi na kvalitetan, a vježbaj na jeftinijem.
I tako ti manji kasnije može služiti za put.
King
Naučnik brijač

Post by King » 09 Jun 2009, 21:55

Dobro nije ni to loša ideja...ali nabavio sam tu kod postolara nekakvu kožu koja mu nije trebala...odrezao je na dužinu ovog stropa kojeg planiram naručit i vježbam doma s nožem za maslac...približno je gabarita kao britva....za sada toliko čisto da uhvatim ruku. A možda ga dovoljno istropam da bude dobar za brijanje :lol:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 10 Jun 2009, 00:27

Samo pažljivo i sve će biti u redu. Kao što su svi zapazili, a i ja, greške se ne događaju kada paziš, već kada ti krene, pa se umisliš da je lagano.
linerlock
Mach III

Post by linerlock » 18 Jun 2009, 10:11

sve potpisujem. Ipak ima jedna stvar a to je da sam ja u praksi primjetio da meni osobno duzina stropa nije toliko bitna koliko sirina. Moj X je dosta kratak, vjerojatno zato. Ali kvaliteta koze i njezina kako bih rekao, ravnina, da je "flat" to mi je bitno, i kako vec rekoh, bitno je da je pokret ruke lagan i polak.
Ujedno, platneni strop je taj koji moze upropastiti britvu ako se ne zna s njim.
Post Reply

Return to “Remenje”