Illinois #127 strop

Remeni i sve o njima
Post Reply
King
Naučnik brijač

Illinois #127 strop

Post by King » 24 Dec 2009, 22:18

Ovaj strop sam naručio jer sam čitao po forumima da je dobar za Thiers Issard britve. Naime strop od Tony Millera je dobar za Dovo britvu koju imam, no primjetio sam da mi za Thiersove britve nije baš najidealniji, trebalo mi je nešto malo više "smooth" pa sam odlučio naručiti i ovaj strop.

http://www.classicshaving.com/catalog/i ... 196049.htm

O tome da li je dobar sada neću pisati jer sam stropao samo dva puta pa je još rano za neke zaključke, no mogu reći da je strop izuzetno kvalitetno napravljen, iznenadila me debljina kožnog dijela koja je gotovo 3mm debela, linen strana je mnogo kvalitetnija nego kod Dovo stropa, dok je kožna strana jako "smooth" ne pruža gotovo nikakav otpor pri stropanju i to je ono što paše Thiersovim britvama. Cijena je 46 USD što je za ovu kvalitetu jako prihvatljivo.
Image

Image
King
Naučnik brijač

Post by King » 21 Jan 2010, 17:07

Evo nakon mjesec dana korištenja mogu kazati da je ovaj remen zaista odličan, još kad se uzme u obzir cijena onda je i više nego odličan. Naime remen je dosta gladak iako sam iz početka bio malo razočaran jer je u usporedbi s Dovo remenom kojeg imam bio dosta grub no nakon gotovo svakodnevnog remenjanja postao je jako gladak i pri samom remenjanju pruža jako mali, gotovo nikakav otpor "draw". Remen je idealan za Thiers-Issard britve koje imam i radi kojih sam ga ponajviše i kupio, no za jedinu Dovo britvu koju imam čini se da nije baš idealan, nju i dalje remenjam na Dovo Russian Letaher remenu. Nažalost TM remen kojeg sam imao otišao je u vječna lovišta, trenutak nepažnje i dekoncentracije bio je dovoljan da ga uništim u takvoj mjeri da je nepopravljiv, pa čak i postupkom cementiranja kojeg koriste neki na SRP-u.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 23 Jan 2010, 10:28

Kaj ti je cilj imati po jedan strop za svaku britvu :lol:
Koji ti je ovo sad?
King
Naučnik brijač

Post by King » 23 Jan 2010, 14:44

Hahahaha dobro pitanje, ali ipak ne, hvala. Ovaj remen mi je zamijenio Tony Millera kojeg sam uništio. Ako računamo Kanayamu koja je u dolasku onda su samo tri: Dovo, ovaj Illinois i Kanayama...i to će biti to što se remena tiče. Mislim da je Kanayama vrhunac i da nakon njega više nema smisla kupovati nešto drugo.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 23 Jan 2010, 15:13

Složio bih se da je Kanayama vrhunac, ali se ne bi složio da je to, to:wink:. Znam ja kako to ide. Ako ne prije onda će te kasnije početi kopkati drugi stropovi :lol:
marn
Naučnik brijač

Illinois #127 strop

Post by marn » 28 Nov 2012, 18:20

Evo najbolja cijena za ovaj strop:

http://www2.knifecenter.com/item/IRS127 ... ith-Handle

dostava je oko 14$, sve skupa manje od 300 kn.
Post Reply

Return to “Remenje”