molim pomoć oko stropa

Remeni i sve o njima
Post Reply
zigi
Kamisori

molim pomoć oko stropa

Post by zigi » 06 Dec 2015, 11:11

Tebam pomoć iskusnijih
Imam problem, strop mi je ostao na stolu te se prolila čaša vode :cekic:, sada kad se osušio koža više nije tako mekana i podatna već tvrda i kruta.

Dakle, čime bih sda mogao tretirati kožuda ju malo omekšam?
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: molim pomoć oko stropa

Post by Adept » 06 Dec 2015, 11:45

Probaj neke od krema/ulja za bebe, ali oprezno - ne okupati kožu u tome već je lagano masirati kako bi joj povratio mekoću i podatnost...
Kako to da je koža toliko promijenila svojstva od malo vode?
zigi
Kamisori

Post by zigi » 06 Dec 2015, 18:07

Popio je dosta vode, ja sam papirnatim ubrusima isusio koliko se moglo pa kada se osusio, preko noci, koza je postala tvrda a pogotovo rubovi. Prije incidenta koza je bila super mekana.
Trazio sam po forumima i svuda se spominje neko neat soft ulje ili dtrop dressing. Ima il nesto sto bi se moglo kupiti u RH da mi nije shipping 2 tj. posto mi strop treba.

Ili da na kraju probam s bebi ujlem???
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 06 Dec 2015, 18:40

Lanolin je jako dobar za omekšavanje kože, samo bi trebalo pitati iskusne "stropaše" je li primjeren i za tretiranje stropa.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 07 Dec 2015, 11:41

Kada se jednom napije vode, nije to više to...
Međutim, svakako vrijedi probati spasiti stvar. Adeptov savjet je dobar, osim što umjesto baby ulja može i neko drugo hidratantno mlijeko, ulje za kožu... I ne treba ići previše oprezno ukoliko se koža toliko stvrdnula, nego ga treba dobro natopiti (više puta) mlijekom za tijelo (ili uljem, tonikom)....

Ja sam imao slično iskustvo sa jednim svojim stropom i ovakav postupak je pomogao....
Post Reply

Return to “Remenje”