Preporučite mi strop

Remeni i sve o njima
terlisimo
DE

Preporučite mi strop

Post by terlisimo » 08 Jun 2010, 17:50

Haj,

Mislim da ću nabaviti još jedan strop.
Treba mi uski "viseći" strop. Ideja je na njemu raditi X-stroke.

Britve koje koristim:

Dovo Prima Klang 5/8
Thiers-Issard 6-7/8 Historic Snakewood (Aigle)
T.R. Cadman & Sons "Bengall" 5/8 near-wedge (stara)
ERN Snake & Eagle 5-8 (stara)

Cjenovni rang: do $100 s poštarinom. Možda više ako postoji dobar razlog no mislim da Kanayama još nije za mene.

Preporuke, iskustva, savjeti?
Unaprijed zahvaljujem.
King
Naučnik brijač

Re: Preporučite mi strop

Post by King » 08 Jun 2010, 18:23

[quote:f7f3c102cc="terlisimo"]
Mislim da ću nabaviti još jedan strop.
Treba mi uski "viseći" strop. Ideja je na njemu raditi X-stroke.
Cjenovni rang: do $100 s poštarinom. Možda više ako postoji dobar razlog no mislim da Kanayama još nije za mene.
Preporuke, iskustva, savjeti?
Unaprijed zahvaljujem.[/quote]

X-stroke je pod morati.
Naime jedino sa X strokom možete biti sigurni da je oštrica istropana na svakom svom dijelu.
U tom slučaju su idealni stropovi od nekih 2-2,5 inch.
Širi stropovi su odlični za početnika no s vremennom kad se uhvati praksa treba prijeći na strop ne širi od 2-2,5 inch.
Preporuka iz prve ruke:
Moj prvi izbor u preporuci je Kanayama #30000 (no kažeš da za njega nisi spreman, a i bilo bi ga šteta uništiti jer nije baš jeftin).
Slijedeći na listi je Dovo Russian Leather
http://www.classicshaving.com/catalog/i ... 196033.htm
Nakon njega mogu preporučiti i Illinois #127 (no oprez, dosta je krut i ukoliko nemate dovoljno iskustva u stropanju vrlo lako možete zarolati oštricu)
http://www.classicshaving.com/catalog/i ... 196049.htm
Toliko od mene.
Po SRP-u i B&B su dosta hvaljeni stropovi od Tony Millera no na njegovoj stranici su uvijek neke komplikacije oko naručivanja, ili je na godišnjem, ili nema stropova na zalihi i sl. pa me to nekako odvratilo od naručivanja njegovog stropa.
Također evo ti Dovo strop oko kojeg se ne bih mislio ni sekunde da sam na tvom mjestu. To je potpuno ista koža kao i gore navedeni strop na classicshaving.com (imali su ga nekada i oni, ali vidim da ga više nema) no ovaj je znatno duži. Kad uđeš na stranicu on je pod kataloškim brojem "19345002", desni u drugom redu, (cijena stropa s poštarinom je 61,50 funti)
http://www.dovorazors.com/razorstrops.html
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 08 Jun 2010, 18:41

kig1976 wrote: Slijedeći na listi je Dovo Russian Leather
http://www.classicshaving.com/catalog/i ... 196033.htm
Kad bih si ja izrezao ovaj strop koji imam kupio bih ovog kvotanog bez razmišljanja.
Možda bih se kratko igrao sa idejom kupnje vintage stropa, ali je to rizik.
King
Naučnik brijač

Post by King » 13 Jun 2010, 07:23

Ako već nisi naručio strop evo moje preporuke i mislim da za ove novce ne postoji bolji strop. Radi se o Kanayama stropu, ali ne od konjske kože već od goveđe kože.
Kad sam naručivao svoju Kanayamu gledao sam i rasprave za ovaj strop po SRP-u i B&B-u i gotovo je jednoglasni zaključak bio da se radi o vrhunskom stropu. S obzirom da mu je sad cijena snižena onda je to po meni za sada "best buy" bar što se stropa tiče.
Evo stranice (Kanayama Pelican 65 eur)
http://www.olivia-seife.de/shop/hwherren/zubehoer.html

[/url]
terlisimo
DE

Post by terlisimo » 13 Jun 2010, 13:01

Upravo sam zbrojio koliko sam potrosio na brijanje otkad sam raskrstio s multiblade brijacima. Katastrofa. KATA STROFA.
U 3 mjeseca skoro jedna cijela placa.
No kad razmislim o svemu, zamjenio sam jednu od najmucnijih i najdosadnijih radnji s necim cemu se veselim. Neprocjenjivo.

Tako da mislim da ce pasti kanayama #30000.

Hvala svima na savjetima!
King
Naučnik brijač

Post by King » 13 Jun 2010, 13:19

[quote:04df85a3a6="terlisimo"]Upravo sam zbrojio koliko sam potrosio na brijanje otkad sam raskrstio s multiblade brijacima. Katastrofa. KATA STROFA.
U 3 mjeseca skoro jedna cijela placa.
No kad razmislim o svemu, zamjenio sam jednu od najmucnijih i najdosadnijih radnji s necim cemu se veselim. Neprocjenjivo.
Tako da mislim da ce pasti kanayama #30000.
Hvala svima na savjetima![/quote]

Kanayamu #30000 imaš na Martinovoj stranici (rasurpur.de). To je najjeftinije mjesto gdje se može kupiti. Cijena bez poreza je 82,35 eur.
Inače on ti ide na godišnji pa sve narudžbe koje se plate do 24.06. bit će poslane odmah, a sve narudžbe nakon 24.06. bit će poslane nakon 01.08.
sljivan
Mach III

Strop za početnika

Post by sljivan » 16 Sep 2011, 15:04

bok ekipa...

tek sam doso, a evo vec nesto trazim... heh :)
ako nitko ni nema strop za prodati, imate li barem info gdje mogu pronaci? gdje je to najbolje kupiti? ebay? nesto trece?

postoji li neka znacajna razlika medju istima? vidio sam da postoje oni sa drvenim postoljem. je li taj uredu, ili mora biti onaj sto visi?

thx!
Echte Motorradfahrer kennen keine Fliegenangst!!!
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: K: strop

Post by Adept » 16 Sep 2011, 15:27

sljivan wrote:tek sam doso, a evo vec nesto trazim... heh :)
NEKA - tako ćeš jedino nešto i naučiti!

sljivan wrote:ako nitko ni nema strop za prodati, imate li barem info gdje mogu pronaci? gdje je to najbolje kupiti? ebay? nesto trece?
Može i ebay, ili dobre internet prodavaonice - imaš popis dobrih prodavaonica sa neta ovdje kod nas na forumu ili si prosurfaj po netu - preporučujem ti Europske trgovine poradi visine poštarine.

sljivan wrote:postoji li neka znacajna razlika medju istima?
Postoji - ima ih dobrih, a ima i brdo smeća - pročitaj na našem forumu sve što ima o toj temi i proširi znanje na netu, pronađi tebi povoljnu prodavaonicu na netu i kupi si ga - bez stropa nema brijanja britvom :wink:

sljivan wrote:vidio sam da postoje oni sa drvenim postoljem. je li taj uredu, ili mora biti onaj sto visi?
"sa drvenim postoljem" - paddle strop - upravo poradi činjenice da se radi o krutom stropu, nije loš za početnika - sve ostalo si pročitaj sam :wink: .
"onaj što visi" - isto izvrstan izbor, ja sam počeo sa njim i nemam se što žaliti - pročitaj i o njemu - materijala na netu je BRDO i nisam siguran kako bi ti "ubrzani tečaj" iz stropova išta pomogao. Sve je na tebi :thumbs:

Što bih ti ja preporučio - za početak - jel ćeš ga SIGURNO izrezati - jedan po cijeni i dimenzijama umjereni viseći strop koji ćeš pronaći u nekoj od Europskih trgovina, no možda tebi baš paše paddle strop - velim stvar je osobnog izbora.
Siguran sam da će ti dečki dobaciti pokoju dobru e-mail adresu (a i ja ću je potražiti...).
Do onda - teorijsko učenje sa neta (prvo naš forum, a onda sve ostalo - ja ti GARANTIRAM kako je naš forum izvrsno mjesto za početak bilo kakvog učenja koje kasnije, baš kao i učenje bilo čega ostaloga, možeš naširoko produbiti na netu - i po masu tema, ovaj forum sadrži čistu esenciju krucijalne problematike klasičnog brijanja kako britvom, tako i DE brijačima - stoga - NA ČITANJE :wink: ) :thumbs:
Živio!
sljivan
Mach III

Post by sljivan » 16 Sep 2011, 17:31

gledam sada te viseće stropove i ima jedan koji ima dvije trake (ako se tkao zovu).. jedna je kozna, druga od nekih najlonskih vlakana...

mozda cu sad pitat glupost, ali za sta sluzi taj najlonski?

http://www.classicshaving.com/catalog/i ... 891209.htm
King
Naučnik brijač

Post by King » 16 Sep 2011, 17:45

Druga komponenta stropa tzv. "linen" (nije najlonska komponenta, već jako tvrda tkanina, kod skupljih stropova radi se o izuzetno tvrdom lanu) se koristi prije prolaza po kožnom dijelu stropa.
Ima svoju funkciju u vidu uklanjanja mikro hrđe koja se nakupila na reznom bridu dok je britva čekala slijedeće brijanje.
Također ima izuzetno važnu funkciju nakon oštrenja britve na pojedinim vrstama brusnog kamenja. Kvalitetno oštrenje na Coticuli možete zaboraviti ako nemate "linen" komponentu na stropu.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Sep 2011, 17:51

Prije nego se odlučiš za amere, znaj da im je poštarina vrlo visoka, a pogledaj i ovo (za ovaj dućan konkretno).
To je meni nešto krajnje ponižavajuće i ja osobno tu nebih ni lipe ostavio...
http://www.classicshaving.com/international_policy.html
King
Naučnik brijač

Post by King » 16 Sep 2011, 18:01

Adept wrote:Prije nego se odlučiš za amere, znaj da im je poštarina vrlo visoka, a pogledaj i ovo (za ovaj dućan konkretno).
Opala rođo...ovo je nešto novo...odavno nisam naručivao s classicshaving.com....nadam se da se na nas "returning customers" ovo ne odnosi, no ukoliko to nije slučaj sa žaljenjem moram konstatirati da moju narudžbu više neće vidjeti... :evil: ne da mi se zajebaviti sa faksiranjem i sl...
sljivan
Mach III

Post by sljivan » 16 Sep 2011, 18:02

okay... thx na savjetu...

a ovaj? http://www.shaving.ie/products/Solingen ... Strop.html

ili mozda neka druga trgovina?

jel ima neki cijenovni rang u kojem treba gledati? neka cijena ispod koje ne treba ici?
Sven
Britva

Post by Sven » 16 Sep 2011, 18:14

Adept wrote:Prije nego se odlučiš za amere, znaj da im je poštarina vrlo visoka, a pogledaj i ovo (za ovaj dućan konkretno).
Živjela borba protiv terorizma! :mrgreen:

Katastrofa, više neću nikada niti otvoriti njihovu stranicu. :thumbdown:
King
Naučnik brijač

Post by King » 16 Sep 2011, 18:24

sljivan wrote:okay... thx na savjetu...

a ovaj? http://www.shaving.ie/products/Solingen ... Strop.html

ili mozda neka druga trgovina?

jel ima neki cijenovni rang u kojem treba gledati? neka cijena ispod koje ne treba ici?
Ne bi trebalo kupovati nešto što košta manje od 200,00 kn bez poštarine.
Svi stropovi od proizvođača Dovo su u redu i ne možeš pogriješiti, pitanje je samo koliko si u mogućnosti izdvojiti za strop.
Post Reply

Return to “Remenje”