Pocetak jedne opsesije

Sve o brijanju shavettama
crni_ri
Početnik

Pocetak jedne opsesije

Postby crni_ri » 20 Sep 2016, 19:28

Sve je pocelo na lijevoj strani lica potezom lijeve ruke od bafulje ka niže. U ruci je bila weck sextoblade shavetta sa kismet lamicom koju mi je posudio naftas. Ovim putem zahvaljujem naftasu na tome i na danim savjetima :thumbs: .

Nakon prvih par poteza i zvuka paranja brade znao sam da sam se navukao :smoke: . Osim veceg gusta jedina razlika u kavaliteti brijanja izmedu shavette i DE je bila pri upotrebi aluma na kraju, naime nakon prvog brijanja shavettom dusa mi je provristala. Nakon toga svaki sljedeci put je bilo sve bolje i bolje, to tako valjda mora biti na pocetku :D .
Jucer mi je stigla i Vanta 111 koja mi je bez problema prosla tamo di se sextoblade namucio, a to je na bradi. U igri je bila Astra SP. Osim sto sam u konacnici dobio nesto bolje rezultate sa Vantom, dobio sam dvaput goru povratnu informaciju putem aluma. Ali neka, naucit cu se pomalo.

Malo mi je bezveze raditi neki review ovih shavetta posto je o njima sve receno, a ja se tek upoznajem s njima, ali reci cu sljedece:
- Weck sextoblade bolje lezi u ruci i ima vecu masu, sa kismet lamicam u prvih 10 brijanja nisam se niti malo porezeo ni nista
- Vanta ima laganu drsku koja izgleda kao da je iskocila iz kinder jaja, iz jednog brijanja zakljucujem da je Astra SP ostrija od Kismet lamica, te zbog toga imam blize i bolnije rezultate.

Sada me cekaju mjeseci prakse sa Vantom, a nakon toga slijedi opet shavetta (vjerojatno cjb) :cheerlead

Jos jednom hvala naftasu na posudbi :cheers2

Zivili

Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Pocetak jedne opsesije

Postby Adept » 20 Sep 2016, 20:01

Izvrstan kratak osvrt!

007
Student brijanja

Postby 007 » 20 Sep 2016, 22:29

Lijepo sročeno! Sad si me podsjetio da bi i shavettu ttebalo probati...

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.

naftas
Student brijanja

Postby naftas » 04 Oct 2016, 11:56

Lijepo. Još koje brijanje s Astrom i prijeđi na Feather lamice u Vanti.
Samo pazi... Nakon Feathera nema natrag pa prosudi kad je vrijeme za nj.
Što se tiče drški gledaj da ih zamijeniš boljima. Ima gotovih setova na ebayu ili sam probaj izraditi.
...omnia mea mecum porto...
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!

Ragnar123
Kamisori

Postby Ragnar123 » 25 Feb 2017, 23:59

Evo kako je doslo do moje opsesije shavettom,prije par godina sam vidio brata kako se brijucka shavettom i kontam sta on radi i koji mu je bog... I tako dugo sam razmisljao sta da radim sta da radim i aj na kraju narucim sebi moju prvu,prvo brijanje iskreno uzitak bez posjekotine lagano lijevom rukom sam zatezao kozu inace sam desnjak desnom brijao i stvarno lijepsi mi je osjecaj nego one gluposti s 2-5 ostrica pa sada evo mi ide i lijevom rukom lijeva strana lica tako da se polako ustosujem show must go on ma da majka i sestra misle da nisam normalan pozdrav svima! :ROFL
Stay sharp my friend :shaving:

Ragnar123
Kamisori

Postby Ragnar123 » 02 Mar 2017, 18:22

Image

Bok svima ako ima netko iskusan znaci jucer sam se brijao sa shavettom s tim da je lamica virila vani jos nekih 2 milimetra sto mislim da je puno te da nisam mogao imati dobru kontrolu s njom zbog toga sto sam skuzio da se svako malo porezem itd... te sam je skratio na ovu duljinu sto mislite

olly
Student brijanja

Postby olly » 02 Mar 2017, 19:05

Nemaš šta mislit.

Ako ti odgovara, to je sve što te treba zanimat.

marn
Naučnik brijač

Postby marn » 02 Mar 2017, 19:30

Bolja je kontrola tako, samo pazi da britva na lice ide pod kutem 25-30 stupnjeva. Ako smanjiš izloženost lamice previše možda će ti se desiti da povećavaš kut brijanja, a onda će ti se britva "zakopavati" u kožu umjesto da klizi po njoj

Sent from my iPhone using Tapatalk

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 02 Mar 2017, 19:45

I Olly i Marn su ti dali izvrstan odgovor :thumbs:

Ragnar123
Kamisori

Postby Ragnar123 » 02 Mar 2017, 21:11

Da kolega Adept,Olly i Marn hvala na savjetima! :cheers2

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 02 Mar 2017, 21:13

:cheers2

ljermontov
DE

Postby ljermontov » 04 Oct 2017, 20:50

Neki dan sam tijekom svoje misije preobraćanja ljudi na wet shaving ,skontao da mi se stariji prijatelj već 43 godine brije sa shavetom.
Morati ću je vidjeti jer je samogradnja od dvije stare britve koju mu je napravio njegov pokojni stric -kovač.
Ja sam ostao zapanjen,a on se obradovao kada je vidio forum,ne može čovjek vjerovati da ljudi pomalo dolaze do pameti.
Morati ću vidjeti tu njegovu shavetu.

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 04 Oct 2017, 21:13

E, a jel može koja fotka - ovo me živo zanima?
I pozovi frenda na forum :cheers2

Return to “Brijanje shavettom”