Ribolov

Kada se ne brijemo, bavimo se i nekim drugim stvarima...
Post Reply
mario_tm
DE

Ribolov

Post by mario_tm » 27 Aug 2018, 16:00

Fućkaš forum bez ribolova.

Evo par lignjolova s obale od prošle zime. Uskoro dolaze opet bliže obali na moj šćap :klap

Image

Image

Image
MRKI
Student brijanja

Re: Ribolov

Post by MRKI » 27 Aug 2018, 17:39

I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 27 Aug 2018, 17:54

Fino, fino - ništa ukusnije od domaće lignje :cheers2
zdravo
DE

Post by zdravo » 27 Aug 2018, 21:21

Super!
Jos kao srednjoskolac sam lovio ribu u neretvi (u vrijeme poslije rata, 1997. - 2000.) bilo je lijepih komada, pastrmke, svala (kljena), e da i jegulje i ugora.
Posebno mi je zanimljiv ribolov na blinkera (leptira) kako ga ovdje zovu ljudi. Zahtjeva dosta gazenja po hladnoj neretvi ali nije mi nikada smetalo :)

Evo jedan autoski video od prije 10-ak dana
https://youtu.be/Z7w13TGu0v4

Poslano sa mog G6 koristeci Tapatalk

Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 27 Aug 2018, 23:25

Jako lijepa priroda!
Agent prevarator
Britva

Post by Agent prevarator » 28 Aug 2018, 00:12

Eh, nekako me zadnje vrijeme puca da bih se mogao malo u te vode bacit, čisto onako, rekreativno. Kod bake u Moslavini sam znao kao klinac otići s bratićima na potok, onako, s ajmo reć, primitivnim priborom: štap od ljeskovine, komad flaksa, udica (koju bi vezao tetak koji je to znao), kuglica-dvije olova. Plovak, ako se našo "pravi" dobro, ako ne, izradili bismo ga od guščjeg pera. Nakopali bismo nešto glista, uzeli neku kanticu i ajmo s noge na nogu do vode duboke (oko metar i pol). Uglavnom bi se hvatala kojekakva sitnež, koju bismo onda pospremili u kanticu, odšetali do kuće kojih 300-400 metara, pokazali, vratili se natrag i pustili ribice natrag u potok. A znao je tu i tamo zagrist i neki primjerak od kojih 15-ak cm. Nemam blagog pojma kako se te ribe uopće zovu. E,sad, ima jedna anegdota iz vremena kad sam imao kojih 12 godina: jednog dana pred večer, krenula lagana kišica i veli mi tata "Ajmo mi sad do potoka, mogle bi grist". I odemo mi. I stvarno, ulove se negdje 3-4 veće, uz još negdje 7 sitnih. "A, dobro, sutra imamo doručak", veli stari, i odemo veseli kući. Ribe smo ostavili preko noći u kantici s vodom, i naravno do juta su uginule. Probudimo se tata i ja, krenmo ih čistit, izvadili tavu iz kredenca, kad naleti mama, gleda što se događa i sva prestrašena kaže: "Pa nebute valjda mrtve ribe jeli".
Post Reply

Return to “Drugi hobiji...”