Kuhinjski noževi

Post Reply
pimple8
Student brijanja

Re: Kuhinjski noževi

Post by pimple8 » 17 Jan 2018, 14:57

vidis moj chef nož udara u sudoper non stop. nije samo žena kriva. ne vodim računa jbga. možda da je neki skupi japanski bi pazio.
Pao mi je na pod 100 puta i cijeli parket mi izgleda kao ploča za pikado. :mrgreen:
Nije baš ni najoštriji, imam doma ono neko govno od delimanovog oštrača, nože sačuvaj.
eto ubijte me :ROFL
Dario3
DE

Post by Dario3 » 17 Jan 2018, 15:02

E vidis vidis dobra ideja da. Davore ti pravis takve nozeve prave japanske morat cemo se dogovoriti nekako. Al znas kako ja to gledam. Ne nabavljam prave japanske nozeve dok god ne nabavim opremu za njihovo odrzavanje. :thumbs:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 17 Jan 2018, 17:50

Jel netko do sada komentirao reklamu za ono Delimanivo sranje od oštrača?
Meni je krvav onaj jadnik koji naoštri nožić na Delimano i onda se kao obrije tim nožem, a nož drži pod kutem od 90 stupnjeva u odnosu na lice....
cybershaver
Britva

Post by cybershaver » 17 Jan 2018, 17:53

Jbg... smrtnici to ne kuze

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

Točionik je izvor života.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 17 Jan 2018, 18:01

Hehe, Santini nesto se zove

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Agent prevarator
Britva

Post by Agent prevarator » 17 Jan 2018, 19:09

marn wrote:
17 Jan 2018, 18:01
Hehe, Santini nesto se zove

Sent from my LEX722 using Tapatalk
Daniel.
zdravo
DE

Post by zdravo » 17 Jan 2018, 19:13

Ehheehehhe
Gledao, plakao...

BTW
Na Delimano, Top Shop, telefonsku prodaju i sl prevare sam jako jako alergican.
Djecu sam fino naucio da je to prevara i da je to smece, bas tim rijecima.

Jednom smo se zadesili u Mepasu (najveci shoping centar u mostaru) zena djeca i ja. I prilikom prolaska pokraj Top Shop-a zena hoce da nesto vidi.
Meni muka, hocu da povratim, ali hajde necu praviti scenu, stanem sa strane i cekam. Kad ono Mateo (stariji sin) mene zove i govori. "Tata vidi, evo onog smeca sa reklame". Joj kako mi je bilo drago.
Naravno sve je cula gospodja koja tu radi :D

Poslano sa mog LG G6 koristeći Tapatalk

perpetum
Shaveta

Post by perpetum » 17 Jan 2018, 19:21

Kada smo kod nozeva .
Trebam Dick noz sa drvenom ruckom .
Zwilling također sa drvenom ruckom .
Gdje bi se u Zg mogao kupit ?
Mislim da zastupnik na jankomiru ima samo veleprodaju za Dick .
Nekad je postojao neki ducan kod Karlovca , Duga Resa , ali se vise ne sjecam imena ducana .
Naravo ukoliko nema u ZG .
olly
Student brijanja

Post by olly » 17 Jan 2018, 20:21

zdravo wrote:
17 Jan 2018, 19:13
Jednom smo se zadesili u Mepasu (najveci shoping centar u mostaru) zena djeca i ja. I prilikom prolaska pokraj Top Shop-a zena hoce da nesto vidi.
Meni muka, hocu da povratim, ali hajde necu praviti scenu, stanem sa strane i cekam. Kad ono Mateo (stariji sin) mene zove i govori. "Tata vidi, evo onog smeca sa reklame". Joj kako mi je bilo drago.
L-E-G-E-N-D-A-R-N-O !!!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 17 Jan 2018, 20:32

olly wrote:
17 Jan 2018, 20:21
zdravo wrote:
17 Jan 2018, 19:13
L-E-G-E-N-D-A-R-N-O !!!
Blaženi klinci - koliko su samo puta u pravu!!!
zdravo
DE

Post by zdravo » 17 Jan 2018, 21:48

Jos jedna dobra istinita prica iz zivota.
Posto punac ima firmu za proizvodnju kovanih ograda i elemenata cesto putuje na sajmove u regiji.
I tako na sajmu u Tuzli naidje on pokraj standa sa "cudesnim" kuhinjskim nozevima koji rezu sve zivo i nezivo. Papir, metalnu zicu, konzerve, limenke, kroz povrce samo prolete i td.

OK, pustio punac ovoga da isprica sta ima i nakon prezentacije kaze on covjeku "kupiti cu jedan", moze prodavac odgovara i pruza mu zapakovan noz. Ne, ne, ja zelim taj s kojim ti radis prezentaciju rece mu punac.
Eeee pa znasss ovoga ti ne mogu prodati.

Hahahahaha
Sve receno ;)

gyges
DE

Post by gyges » 18 Jan 2018, 05:00

zdravo wrote:Jos jedna dobra istinita prica iz zivota.
Posto punac ima firmu za proizvodnju kovanih ograda i elemenata cesto putuje na sajmove u regiji.
I tako na sajmu u Tuzli naidje on pokraj standa sa "cudesnim" kuhinjskim nozevima koji rezu sve zivo i nezivo. Papir, metalnu zicu, konzerve, limenke, kroz povrce samo prolete i td.

OK, pustio punac ovoga da isprica sta ima i nakon prezentacije kaze on covjeku "kupiti cu jedan", moze prodavac odgovara i pruza mu zapakovan noz. Ne, ne, ja zelim taj s kojim ti radis prezentaciju rece mu punac.
Eeee pa znasss ovoga ti ne mogu prodati.

Hahahahaha
Sve receno ;)

Vrh ImageImageImage

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Dario3
DE

Post by Dario3 » 18 Jan 2018, 07:22

Dal ima uopce jos za kupit dick sa drvenom drskom novi? Ja sam uzeo na jakusevcu na sajmu polovni ali ocuvan fantazija od noza. Odlican. I naidjem na solingen isto s drvenom drskom naravno isto original. I sad imas dobar noz i povuces ga na ono cudo od delimana pa uzas covjece uf
mirko
Kamisori

Post by mirko » 18 Jan 2018, 08:11

Dario3 wrote:
18 Jan 2018, 07:22
Dal ima uopce jos za kupit dick sa drvenom drskom novi? Ja sam uzeo na jakusevcu na sajmu polovni ali ocuvan fantazija od noza. Odlican. I naidjem na solingen isto s drvenom drskom naravno isto original. I sad imas dobar noz i povuces ga na ono cudo od delimana pa uzas covjece uf
Ima u Puli.
Mr.Cabdriver
BIC

Post by Mr.Cabdriver » 18 Jan 2018, 10:35

perpetum wrote:
17 Jan 2018, 19:21
Kada smo kod nozeva .
Trebam Dick noz sa drvenom ruckom .
Zwilling također sa drvenom ruckom .
Gdje bi se u Zg mogao kupit ?
Osim neke nostalgične note ja ne bi na tvom mjestu. Nož sa drvenom drškom danas nije ono što je bio nož sa drvenom drškom prije 25 godina. Čak imam osjećaj da taj dick sa drvenom drškom (recimo 1348-21) ima puno slabija svojstva i kraće drži od istog modela sa plastičnom drškom (2348-21).

Isto tako Dick danas nije ono što je bio prije samo 15 godina a zwilling da ne govorimo, danas wüsthofima i henckels zwillingu pariraju oni merkel, merder, mercer ili kako se ono zovu oni retadirani noževi što su centri prodavali na bodove. U biti počinje biti problem naći kvalitetno napravljene a ispravno toplinski obrađene noževe da ih se da naoštriti kako treba i da drže, zato japanci i rasturaju tržište.

Buvljaci i eBay su najbolje rješenje po pitanju nabavke noževa s drvenom drškom, ali treba imat dobro oko i iskustva da se ne kupi neko smeće, ima solingena a ima i "solingena" - na prvi pogled izgledaju identično i piše na njima solingen a nisu niti isti niti su svi zbilja solingeni, ima jako puno kineza koji zatrpavaju tržište noževima na kojima piše solingen i neko izmišljeno njemačko ime ili još gore, otkupljeni njemački brand koji se radi u kini i prodaje pod nazivom marke koja je nosila staru slavu.
Post Reply

Return to “Noževi”