oštrenje kuhinjskih nožova u Zagrebu?

Post Reply
korijen
Student brijanja

oštrenje kuhinjskih nožova u Zagrebu?

Post by korijen » 07 Sep 2011, 09:39

Jel tko zna da zna preporučiti nekog tko zna oštrit noževe u Zagrebu.

Još uvijek koristim (nekad bio) santoku od WMF-a (onaj s plastičnom drškom) i neki jako stari Zwilling koji sam naslijedio. Oba sam bio odnio prije 4-5 godina kod onog tipa preko puta Dolca. Santoku se vratio s oštricom ravnom poput ravne crte koju si morao povući na tehničkom ako si htio 5, a o Zwillingu da i ne govorim. :cry:

Svaki put kad pogledam stari santoku spopadne me tuga, a kad se sjetim tipa bijes ali i strah za noževe.

Onda sam dobio na poklon neki japanski kamen za brušenje noževa 1000/6000.

Kupio sam prije nešto više od dvije godine jedan Fallkniven K1 (VG10) i par Roselli noževa s "vrlo visokim udjelom ugljika" što god to značilo. K1 još kako tako mogu održavati oštrim, ali ove Rosellije ne mogu ni taknuti.
napoleon
Student brijanja

Re: oštrenje kuhinjskih nožova u Zagrebu?

Post by napoleon » 11 Sep 2011, 11:53

Onaj kod dolca masakrira noževe. Njemu nikad! :azdaja:
King
Naučnik brijač

Post by King » 11 Sep 2011, 12:13

napoleon wrote:Onaj kod dolca masakrira noževe. Njemu nikad! :azdaja:
...jel to onaj isti koji "buba" cijene britvi k'o da su od suhog zlata :roll:
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 11 Sep 2011, 14:26

Mislim da se radi o drugom oštraču. Ovaj s britvama je u Ilici i tog tipa znam jer sam kod njega dao izraditi kopiju ključa. On je iz Ražanca i navodno radi na "starinski" način, vodeni kamen i to. Svejedno volio bih nečije pozitivno iskustvo. Nije mi toliko zbog 50-100 kn za jedno oštrenje već sam se emocionalno vezao uz svoje kuhinjske noževe... :geek:

Jednom mi je dovoljno da mi neko sj. nož pa da pušem na hladno.
G. Slim
Mach III

Post by G. Slim » 26 Mar 2013, 09:55

Pitanje je postavljeno, ali ne vidim da je odgovoreno :? pa iz vlastitog interesa oživljam malo ovu temu.
Primijetio sam da se i King bacio u nabavku noževa u međuvremenu. Pa, ukoliko u Zagrebu nema adekvatnog rješenja, a King proširi biznis oštrenja i na noževe, bit će posla i za HPExpress
:tameshigiri:
King
Naučnik brijač

Post by King » 26 Mar 2013, 10:20

Pitanje je postavljeno za ZG, a King je u Crikvenici i uz britve oštri i noževe - naravno, ručno, a ne kao puno "majstora" na brusilici.
Jedini uvjet je da se radi o kvalitetnim noževima - ne oštrim noževe iz tv reklama i sl.
Za ostala pitanja preko PM
Post Reply

Return to “Noževi”