Nož majstori pomagajte

Post Reply
Jere
Kamisori

Nož majstori pomagajte

Post by Jere » 04 Jun 2012, 12:03

U glavnom, pred neko vrime san uzea Leatherman Skeletool alat i mogu reć da san izuzetno zadovoljan svime osim oštricom. Prije svega na njemu je ona "valovita" oštrica i nije baš da je nešto postojana, što se oštrine tiče.

Ima li tko informaciju di se može nabavit zamjenska? Tija bi stavit oštricu od Skeletool CX na obični Skeletool ali koliko vidim Leatherman ne prodaje ništa refužo.

http://www.leatherman.com/family/multi- ... Size_Tools

Hvala!!
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Nož majstori pomagajte

Post by Adept » 04 Jun 2012, 12:07

Yo meštre - takve stvari LEGALNO radi samo njihov servis. I onda ti imaš garanciju i miran si. Znam točno na što misliš... Seracije su diskutabilna stvar - nekome pašu, nekome ne. Ali jednom kada se otupe - a tko će to naoštriti :wink:
Viva
Krampus
BIC

Post by Krampus » 04 Jun 2012, 12:10

Svi ti oni prodaju refužo, samo im moraš poslati jedan lijepi mail u kojem objašnjavaš kako si zadovoljan peformansama multitoola, ali da ti se oštrica oštetila / istupila od prekomjernog korištenja itd itd te da ti treba zamjenska.
Stvarno mislim da oko toga ne bi trebalo biti problema; mail drito manufactureru i na konju si.
Adept wrote:Yo meštre - takve stvari LEGALNO radi samo njihov servis. I onda ti imaš garanciju i miran si.
Najbolji savjet ukoliko nisi 100% siguran da je možeš sam zamijeniti. Ako si novi u raslkapanju takvih "uređaja" radije potrošiti malo para i poslati na servis.
Krampus ulja za bradu i brijanje
Jere
Kamisori

Post by Jere » 04 Jun 2012, 12:29

Ma kakvo legalno??? Pa kupija san 4 komada preko amazona u SAD pa mi ih je prijatelj prepakira i posla u HR bez ambalaže i papira! :D Na nas četvero, svaki svoj komad. :D

Inače, bar je to lako rastavit. Jedan torx i vozi.

Hvala na savjetu. Probat ću poslat mail direkt Leathermanu pa da vidimo šta će reć. ;)
Krampus
BIC

Post by Krampus » 04 Jun 2012, 12:37

to je super ako ima torx, moj victorinox je bez ikakvih mogucnosti rastavljanja doma :(
Osim klinom. :mrgreen:
Krampus ulja za bradu i brijanje
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 04 Jun 2012, 14:07

Imam i ja Skeletool. Ono što je zanimljivo je da moj ima u potpunosti ravnu oštricu. Kad sam kupovao, Skeletool CX je imao nož s valovitim dijelom, ali koliko sam vidio, sad je obrnuto. Skeletool sam kupio u Kaptol Centru u trgovini "Karaka." Možda bi ih mogao kontaktirati, ali mislim da oni to dobivaju od Dream Pointa, pa možeš kontaktirati i DP.
http://www.dream-point.hr/
Jere
Kamisori

Post by Jere » 04 Jun 2012, 15:30

Koliko san skužija postoje 2 oblika oštrice u 2 vrste materijala. Nije da san nešto istraživa ali ovaj 154CM bi treba bit bolji.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 04 Jun 2012, 15:47

Čisto pitanje iz znatiželje. Koliko ti se isplati mijenjati o štricu na tom multialatu, odnosno da budem precizniji, koliko je ta nova oštrica bolja od ove postojeće? Potpuno te razumijem, jer sam jednom poželio mijenjati cifer na satu radi boje, pa mi se to pokazalo kao potpuno neisplativo. Možda za cijenu tog prepravka da kupiš jedan (može i njihov) "običan" nožić?
Jere
Kamisori

Post by Jere » 05 Jun 2012, 08:05

Praskaton wrote:Čisto pitanje iz znatiželje. Koliko ti se isplati mijenjati o štricu na tom multialatu, odnosno da budem precizniji, koliko je ta nova oštrica bolja od ove postojeće? Potpuno te razumijem, jer sam jednom poželio mijenjati cifer na satu radi boje, pa mi se to pokazalo kao potpuno neisplativo. Možda za cijenu tog prepravka da kupiš jedan (može i njihov) "običan" nožić?
Sve ovisi o tome koliko nova oštrica košta.
Za sada je alat kao takav fenomenalan ali nož je loš. Ovaj nazubljeno-valoviti dio se odma ošteti, zarola se oštrica, a posli ju je teško naoštrit zbog oblika.
Obzirom da me alat doša poprilično jeftino u odnosu na cijene u HR onda mi se isplati uložit još koju kunu u njega da bude baš kako treba. Inače, Skeletool nisan nabavlja zbog noža ali kad je već tu, glupo mi je vucarat nekoliko komada opreme kad mogu imat samo jedan koji se dobro snalazi u više uloga.

I na kraju da budemo potpuno iskreni, ta preinaka spada donekle i u moje fiks ideje pa na kraju možda nije potpuno opravdana ali san sebe uvjerija da bi to bilo odlično rješenje! :D :D
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 05 Jun 2012, 09:14

Jere wrote:I na kraju da budemo potpuno iskreni, ta preinaka spada donekle i u moje fiks ideje pa na kraju možda nije potpuno opravdana ali san sebe uvjerija da bi to bilo odlično rješenje! :D :D
Ovaj dio mi je savršeno poznat :cekic:
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 05 Jun 2012, 11:24

Ovo nam je svima zajednicko.. Pa nam tako treba i 5-6 britvi, cetki, stropova, za sve postoji savrseno opravdanje.. Glavni argument s kojim svi obicno pocinju je usteda :-D
Post Reply

Return to “Noževi”