Mora Bushcraft Triflex

Post Reply
marn
mr. sc. brijanja

Mora Bushcraft Triflex

Post by marn » 13 Apr 2017, 21:02

Image

Evo gledajući neke recenzije prije par godina kupio sam ovaj nožić. U tih nekoliko godina koristio sam ga u prirodi za bushcraft i neko rezuckanje kutija i sl. obzirom da mi stoji u autu. Probao sam i neke grublje radnje s njim i nije išlo, Tj. Nisam htio forsirati. Ipak je to dosta tanak nož (cca 2 mm), a i scandi grind je prvenstveno dobar za rezanje.
Drska je ergonomski odlična, tvrda je ali presvučena gumiranim slojem koji daje odličan grip. Čelik se lako oštri, dobro drži oštrinu i minimalno oksidira- pojavile su mi se neke točkice po njemu, ali ništa strašno.
U svakom slučaju za cca 100 kn ne može bolje!

Sent from my iPhone using Tapatalk
marn
mr. sc. brijanja

Mora Bushcraft Triflex

Post by marn » 13 Apr 2017, 21:10

Imam i ovo Mora sekirce, isto odlična
Image

Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Mora Bushcraft Triflex

Post by Adept » 13 Apr 2017, 21:12

Čuo sam za triflex čelik da je OK. Ja ga nisam probao, ali ne bih se bunio.
Vidim - nož, sikirče... još će pravi prepper od tebe ;)
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 13 Apr 2017, 21:25

Ma imao sam tu jednu fazu kupovanja noževa, kasnije prodao skoro sve.. ostalo ovo dvoje, Cold Steel SRK carbon V i Glock bajoneta. Triflex je dobar ali mi se čini malo prerigidan u odnosu na klasične karbonce, volio bi da je možda malo "mekši", ali za bushcraft je odličan jer može dugo biti jaaako oštar.

olly
Student brijanja

Post by olly » 13 Apr 2017, 21:32

I ja sam imao tu fazu, ali srećom, žena me je držala na uzici, pa nisam uspio poblesaviti i nabaviti vraga i po :)

Nabavio sam J-P Peltonen Sisipuukko M95, ali sam ga brzo prodao, bio mi je preglomazan.

Image

Izvinjavam se za offtopic, ali baš sam se sjetio na toga - barem na slikama - ljepotana.
Post Reply

Return to “Noževi”