Morakniv Pro Robust

Post Reply
Adept
Steven Hawking brijanja

Morakniv Pro Robust

Post by Adept » 30 Apr 2017, 13:23

E, za ovaj nož ja nisam kriv - kriv je Praske :twisted:

Nakon što sam cijeli tjedan crnčio po Splitu, dođem ja jučer doma i ni odmorio se nisam, pozdravio sa ukučanima, kadli evo ti fotke na Viber - ovo je kao sada slikano u našem Bauhausu:

Image

I šta sad, danas nakon tekme, klinci i ja u Bauhaus ada ja to vidim. Mislim, znali su oni imavat Clippere sa svojim logom i to imam, ali baš Morina 3 modela - prvi put vidim i vrlo mi srcu dragu.
Mislim, znam ja sve o sva ova tri noža: prvi je stainless sa 2 mm debelom oštricom, a zadnji je serrated blade. E sada, ne treba mi stainless od 2 mm i 90 mm duljine i definitivno mi ne treba nož sa nazubljenom oštricom.
ALI - ovo čudo u sredini - karbonac sa 3,2 mm u leđima i 23 mm visine - e, to je već nešto sasvim drugo. Samo što je glupih 90 mm duljine - toliko dugu oštricu ima moj Victorinox Forester folder!!!
Ja nisam imao uopće namjere uzeti taj Pro Robust, ali sada kada mi je tu, pred nosom, dvije minute autom, bez čekanja da dođe iz neke EU zemlje...
Uglavnom, vratio se doma samnom :fp :skrbo

Evo vam još koja fotkica da dobijete sliku o kakvom se nožu radi:

Image

Image

Image

Usporedba sa puno gracilnijom petstodesetkom (510 ima 2 mm u leđima, 95 mm duljine i 18 mm širine oštrice):

Image

Image

Image

Duljina tanga na ovom modelu ide do slova O na dršci:

Image

SUMMA SUMMARUM:

Ovdje se radi o VRLO kompaktnom modelu koji služi za rad i ime ROBUST mu jako dobro paše. Dakle, to nije slicer za rezuckanje voća i povrća, to je radni nož kojem je mjesto u kutiji za alat ili u priboru za bushcraft. Nož ima močnu zdepastu oštricu i vrlo ugodan i siguran grip i sve ga te odlike čine vrlo efektnim šljakerskim alatom.
To nije bio moj prvi izbor, uskoro će leći još jedan malo konceptniji model More, ali ovome se nožu nikako ne može poreči HD naslovna nomen est omen robustnost.

:cheers2
Praskaton
Naučnik brijač

Re: Morakniv Pro Robust

Post by Praskaton » 30 Apr 2017, 16:29

Oš prodat? :skrbo
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Morakniv Pro Robust

Post by Adept » 30 Apr 2017, 16:50

Pa jel ti se ni do Bauhausa neda otić :lol
Post Reply