Morakniv 511

Adept
Steven Hawking brijanja

Morakniv 511

Post by Adept » 02 Oct 2017, 16:53

Savršeni radni nož: karbonski čelik, vrlo ugodna drška, jako dobro leži u koricama.
Crveno/crni je Morakniv izbacila kao memorial model za svoju 125-u godišnjicu (stigao je iz Engleske), dok je lyme/crni 511 model za ovu godinu (prvi godišnji model).
Svi su skupljeni sa raznih strana svijeta... crni i narančasti su došli čak iz USA (predivna narančasta boja).
Ovo su sve novije inačice 511 modela koje je Morakniv izbacila - stariji model 511 (do kojeg se dođe bez problema) mi se ne sviđa, pa sam se skoncentrirao na noviju inačicu.

Image

Image

Image

Image
007
Student brijanja

Re: Morakniv 511

Post by 007 » 02 Oct 2017, 17:16

K'o o čemu - Prake o Tabacu a Adept o Morama!

Jako lijepa kolekcija!

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
olly
Student brijanja

Post by olly » 02 Oct 2017, 17:37

Nema nam druge, nego da Brijačnicu prekrstimo u Forum ljubitelja Tabaca, noževa i nalivpera :skrbo
Domsy
DE

Post by Domsy » 21 Feb 2018, 18:56

Svaka čast Adept, nije valjda da svaki model imaš u svim bojama..., meni je ovo ustvari jako utješno vidit, čisto da znam da nisam jedini opsjednut Morama, ja imam tendenciju gomilanja Mora ne iz kolekcionarskih razloga, već radi paranoje da će u bliskoj budućnosti postati jednako skupa
kao Fallkniveni.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 21 Feb 2018, 21:01

Ne, nemam sve - ali ove imam ;)
A to da će dignuti cijenu - bojim se kako je to samo pitanje vremena.
No, za sada, utvaram samom sebi kako mogu odgovorno tvrditi kako u "fixed blade" svijetu (barem za sada) teško da postoji bolji bang for bucks od More :cheers2
Imam podosta Mora i još bi ih volio imati i imati ću ih. I sve ih koristim - u zadnje vrijeme ponajviše crnog Eldrisa ( https://morakniv.se/en/product/eldris-neck-knife-kit/ ) koji mi je za pojasom kako odore tako i "civilnih" hlača. Jednom sam ga, vrlo nerado, posudio jednom lovcu - nije mi ga htio vratiti - nije ga zanimalo koliko ću tražiti (u lovi ili u mesu). Odrao je divljeg vepra sa njim dok si rekao keks, oprao ga i dezinficirao...
Podosta sam u tom "Mora" svijetu - poglavito na FB-u (postoji nekoliko izvrsnih grupa Mora entuzijasta) i, za sada, nisam zažalio.
Kao pandan More u "folder" svijetu svakako bih izdvojio "Opinel" - fenomenalan folder sa legendarnim lockom koji mu je kupio i ulaznicu u najpoznatije svjetske muzeje primjenjene umjetnosti i dizajna (Virobloc) - SLICER KAKVOG JE TEŠKO NAĆI - i u carbon i u SS izvedbi. Dizajn ovog foldera je uistinu ČUDO, bacite oko:
https://www.opinel.com/en/the-brand/opinel-story
Dakle, za normalne novce od fiksnih oštrica cijenim Moru, a od foldera Opinel. Isto kao što od mehaničkih satova za OK lovu cijenim SEIKO i BOCTOK. Neš ti frke kupit nešto dobro kad plivaš u lovi, ali nađi ti meni OK stvari za OK lovu (novo, maloprodaja)...
Fallkniven je otišao u nebesa sa svojim noževima, isto kao i Rolex sa svojim satovima. Ne kažem ja ništa - to su dobri noževi i dobri satovi, ali, imho, ne vrijede tih novaca... nikako... ;)
I to sam još fino rekao... jako fino...!
Domsy
DE

Post by Domsy » 21 Feb 2018, 21:25

Meni su također Mora i Opinel No 1., iako to više i nije stvar nečijeg mišljenja nego činjenično stanje, naravno i Fallkniven i Pukko su u najmanju
ruku jednako dobri ima tu još par jakih igrača, ali eto ciljaju na elitu... :(
Kod Opinela možda jedino nedostaje taj modern cool faktor, oni su pravi oldschool dizajn, meni se to sviđa jer su baš zbog te svoje jednostavnosti
toliko kvalitetni .
Već dosta razmišljam o Mori 2000 ali zasad ništa od tog.
Mr.Cabdriver
BIC

Post by Mr.Cabdriver » 22 Feb 2018, 10:33

Po omjeru cijena-kvaliteta, moram se složiti, nitko ne šije Moru. Postoje neki kinezi koji preko "Alije" i tao-bao koštaju par dolara i da smo u Kini bili bi stvarno najbolji po omjeru cijena-kvaliteta, pošto nismo, poštarina, troškovi poštanske manipulacije i često na to carina ih čine posve neprivlačnima prema Mori.

Nemam nijednu jedino iz razloga što kad mi treba nož te veličine, radije uzmem neki mali mesarski ili kuharski čisto zato što ih imam hrpu, ne zato što su nešto ne znam što nešto bolji od Mora.
Domsy
DE

Post by Domsy » 22 Feb 2018, 21:22

E da, sjećam se kada sam prvi put vidio slike Cabdriverove kolekcije bio sam istodobno impresioniran ali i iznenađen što nema nijedne More
- to sigurno nije plus u Adeptovim očima hahaha.
Onda Adept jeli lovac isplatio Moru u lovi ili mesu...ili možda pošiljci Feathera ili TOBS-a :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 23 Feb 2018, 10:16

Cap preferira sasvim drugačiji tip alata ;)
Lovac je VRATIO nož - nikakva prodaja ne dolazi u obzir :cheers2
zdravo
DE

Post by zdravo » 23 Feb 2018, 13:55

Ljubitelji nozeva uzivajte
IWA, Nurnberg 2005. 2006. i 2007.ImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Poslano sa mog LG G6 koristeći Tapatalk

Domsy
DE

Post by Domsy » 23 Feb 2018, 16:35

Auuuu majko moja..., a ovi noževi na Leathermann multitoolovima su oštri u pm, za onog tko se prvi put s njima susretne čudo jedno.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 24 Feb 2018, 18:57

Domsy wrote:
23 Feb 2018, 16:35
Auuuu majko moja..., a ovi noževi na Leathermann multitoolovima su oštri u pm, za onog tko se prvi put s njima susretne čudo jedno.
Kad već trolamo...
Ja preferiram klasične noževe u odnosu na multi tool igračke, međutim dužim službenog Leatherman super tool 300 i mogu reći da reže odlično....
Domsy
DE

Post by Domsy » 25 Feb 2018, 19:52

Ma nee, kakvo trolanje, možda sam samo malo otišao u offtopic vidjevši multitoolove u gornjoj galeriji, pa sam se eto samo osvrnuo na svoj prvi
dojam kad sam ih vidio uživo, iako i sam multitoolove smatram neozbiljnima.
Trolanjem se može smatrati kad jedan dugogodišnji korisnik jednog određenog renomiranog sapuna kaže da je Sanndorn bolji od Tabaca,
sada se ne mogu točno sjetiti koji je član to rekao, ali zato je na nama da ga ponovno izvedemo na pravi put, jer bi se dotični uskoro mogao
okrenuti i multitoolovima. :mrgreen:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 26 Feb 2018, 20:48

Ne vjerujem da bi itko normalan mogao napisati da je Muhle sanddorm bolji od Tabaca. Ako je netko to i napisao, nije normalan... :badboy ....
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 30 Mar 2018, 16:03

Tirkizno/narančasta kombinacija Morakniv 511 Limited Edition for 2018:
Došao je sa potpisanom kartolinom - a nice touch ;)

Image

Image

E sad... netko bi mogao reći kako imam problem sa 511-icama :mrgreen:
Ovo su sve nove 511-ice koje su izdane (tu se ne referiram na stariji model koji mi se ne sviđa).
Osim usebe, ovo još nevidjeh niujednog pacijenta... :skrbo

Image
Post Reply

Return to “Noževi”