Homage MM vs. Panerai

Mr.Gentleman
Shaveta

Homage MM vs. Panerai

Post by Mr.Gentleman » 11 Feb 2011, 21:53

Sat bi bio dobar da je oriđiđi Panerai... ovako, fake watches are for fake people. Nhf :lol:
King
Naučnik brijač

Homage MM vs. Panerai

Post by King » 11 Feb 2011, 21:59

Mr.Gentleman wrote:Sat bi bio dobar da je oriđiđi Panerai...
+1
Beco
Kamisori

Re: Frank shaving Finest Badger photo review

Post by Beco » 12 Feb 2011, 05:17

Nisam primjetio da negdje piše Panerai na satu, ovo je običan kineski homage namjerno slikan s kineskom četkom,tako da nema govora o nekom lažnom predstavljanju što se i vrlo jasno vidi na fotografiji.
Last edited by Beco on 12 Feb 2011, 10:32, edited 1 time in total.
Jere
Kamisori

Post by Jere » 12 Feb 2011, 08:50

Četka, a i pakiranje izgedjaju odlično!

Sviđa mi se i kako si uklopija sat koji dobro izgleda bez obzira šta na njemu ne piše Panarai Luminor Marina. :)
Image

P.S. Nemoj se ljutit ali nisan moga izdržat. ;)
svarog
DE

Post by svarog » 12 Feb 2011, 15:51

Beco wrote:Nisam primjetio da negdje piše Panerai na satu, ovo je običan kineski homage namjerno slikan s kineskom četkom,tako da nema govora o nekom lažnom predstavljanju što se i vrlo jasno vidi na fotografiji.
Ne beri brigu Beco, dobra je čuka, vjerujem da je kvalitetna izrada (btw. koji je mehanizam unutra?). Inače sam protivnik falsifikata u pravom smislu, ali nemam ništa protiv ovih homagea paneraia budući da se ne radi o "lažnjacima".. kad bi bilo tako onda bi i seiko (između ostalih) bio na udaru:

Image

Image
Mr.Gentleman
Shaveta

Post by Mr.Gentleman » 12 Feb 2011, 16:04

U tom hommageu je kineski Unitas 6497... :D
svarog
DE

Post by svarog » 12 Feb 2011, 16:20

Mr.Gentleman wrote:U tom hommageu je kineski Unitas 6497... :D
Šta, nekakva replika? pa dobro, može se promijeniti u krajnjem slučaju :mrgreen:
Beco
Kamisori

Post by Beco » 12 Feb 2011, 16:20

Da točno-vidim da znaš nešto o satovima.
Inače i ja prezirem replike i nikad ne bih nosio neki brandirani sat koji nije original-iako znam iz prve ruke da su iznimno kvalitetno napravljene
Međutim glavna je tema četka ne sat prema tome bolje bi bilo da ne idemo u offtopic.
Ne razumijem zbog čega je sat izazvao više reakcija nego četka.
Četka je glavna zvijezda topica!
King
Naučnik brijač

Post by King » 12 Feb 2011, 16:32

Nije ti jasno zbog čega je sat izazvao reakcije???
Vjerovatno zbog toga jer mu u ovom slučaju na konkretnoj slici nije mjesto i svojom pojavom je odvratio pažnju od originalne teme, a to je kao što si sam rekao četkica.
Na SOTD slici bi to već bilo puno zgodnije.
Inače što se tiče samog sata neću dati komentar jer nemam pojma koliko je kvalitetan i sl., no svatko vidi da je to u potpunosti identičan sat kao i Panerai kojeg je Jere stavio. Potpuno sve isto osim natpisa pa ga prema tome možemo smatrati 100% kopijom.
S druge pak strane Svarog donosi sliku Seika i Rolexa i pokušava objasniti kako je Seiko kopija Rolexa, no ja sam na prvi pogled, letimično, uočio 5 razlika među ta dva sata, a u koje ne spada natpis dok između Panerai i MM jedina razlika leži u natpisu.
Jere
Kamisori

Post by Jere » 12 Feb 2011, 16:34

Kako nebi kad odlicno izgleda i fino upotpunjuje sliku, a ti baci osvrt na cetku i njene performanse pa cemo se vratit na temu. ;)
Adept
Steven Hawking brijanja

Homage MM vs. Panerai

Post by Adept » 12 Feb 2011, 16:41

Meni je cool bilo čitati i o četkici i o satu - nisam se uznemirio zbog malo off-a...
King
Naučnik brijač

Post by King » 12 Feb 2011, 16:44

Evo da se ne bi i drugi članovi "uznemiravali" otvorit ću u PDF-u Sve i svašta topic pod nazivom "Mrtva priroda i brijanje"....... :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 12 Feb 2011, 17:04

Tko se uznemirio :shock: :lol:
Beco
Kamisori

Post by Beco » 12 Feb 2011, 17:16

Na nijednom forumu o satovima se MM homage satovi ne smatraju replikama Panerai satova. Postoji puno malih proizvođača koji rade homage poznatih modela satova i koji se ne smatraju replikama jednostavno zbog toga što nema imena ili stavljaju svoje ime. Najpoznatiji takav proizvođač je Steinhart koji radi homage Rolexu i o njemu se slobodno raspravlja na svim Rolexovim forumima
Uostalom nema firme koja nije napravila homage Rolexovom submarineru, pilot satovima IWC-a i sl..
Naravno u nižoj i srednjoj klasi, visoka klasa je ionako priča za sebe
King
Naučnik brijač

Post by King » 12 Feb 2011, 17:41

Beco wrote:Na nijednom forumu o satovima se MM homage satovi ne smatraju replikama Panerai satova. Postoji puno malih proizvođača koji rade homage poznatih modela satova i koji se ne smatraju replikama jednostavno zbog toga što nema imena ili stavljaju svoje ime. Najpoznatiji takav proizvođač je Steinhart koji radi homage Rolexu i o njemu se slobodno raspravlja na svim Rolexovim forumima
Uostalom nema firme koja nije napravila homage Rolexovom submarineru, pilot satovima IWC-a i sl..
Naravno u nižoj i srednjoj klasi, visoka klasa je ionako priča za sebe
Jebaji ga....čitam što pišeš i mozak mi izlazi na uši......
Stoga moram odgovorit iako ćemo otić debelo off, no što je tu je, neka Admini obrišu :wink:
Znači ovako, kao prvo izrada i uvoz kopija (bez obzira radi li se o satovima ili nečem sasvim 100-tom) u većini uređenih država smatra se kaznenim djelom. Ćak i HR. Ukoliko niste znali, a vjerujem da većina jeste, ukoliko Vam na granici carinik na ruci prepozna luksuzan sat ima Vas pravo zatražit original račun i papire od sata. Ukoliko se pokaže da na ruci imate "kopiju" ili pak ne možete dokazati da se radi o originalu onda ste u prekršaju koji se kažnjava masnom novčanom kaznom. Znači, nema opravdanja tipa: "Ups...gosp. carinik, pa znate bio sam u Kini i tamo sam legalno kupio "fake" Rolex." Opravdanja takvog tipa ne prolaze, sat se oduzima i ide pod kotače valjka zajedno sa svim onim "fake" Rolexima koji se zaplijene u razno-raznim kontejnerima, te uz to još platite i masnu kaznu.
E, tu su Kinezi i svi ini mudro doskočili pa rade to što ti gore nazivaš "homage". Znači tvoj MM je u potpunosti isti sat kao i Panerai (naravno samo izvana) i u tom slučaju ti "barba carinik" ne može ništa jer na satu ne piše Panerai već MM.
Ista stvar je i s proizvodima koje sam imao prilike vidjeti, a nazivi su redom Nookia, Rebok te nekolicina satova tipa IVC, Tagg Heure.....možemo li i te proizvode po toj logici nazvati "homage" proizvodima jer definitivno je da nisu replike.
Post Reply

Return to “Satovi”