Bavite li se sportom?

Post Reply
Markoni78
DE

Re: Bavite li se sportom?

Post by Markoni78 » 14 Sep 2014, 12:24

@ Lutherus
Davno sam negdje gledao dokumentarac o njemačkoj školi mačevanja i od onda to više ili manje aktivno tražim, ai na žalost, nisam zapamtio kako se zove. Postoji to u Zgb? Može se doći vidjeti trening?
lutherus
Britva

Post by lutherus » 14 Sep 2014, 12:33

Naši treninzi su slobodni i otvoreni pa svatko može i doći na njih, održavaju se 3 puta tjedno.
U Zagrebu nema nijedna HEMA ( Historical European Marshal Arts ) udruga ni klub, mi smo zasad jedini registrirani u Hrvatskoj, Die Kroatische Schule der Deutschen Kunst, no u Zagrebu postoji viteški red Čuvara grada Zagreba koj je za razliku od većine viteških redova orjentiran više na pravu borbu nego na scensku borbu pa dosta izućčavaju stare tehnike. Također postoji u Zagrebu škola mačevanja Aureus Unicornis koja se bavi njemačkom i talijanskom školom mačevanja te nešto manje portugalskom.
Munđo
Mach III

Post by Munđo » 28 Apr 2015, 11:38

Ima li ovdje među forumašima ovisnika o metalu koji se niže na šipke i onda diže, vuče, gura ili baca ? :jazavac:
Itko zagrižen za sportove s utezima?
"When it gets dark and everybody’s gone home and the lights are turned off, it’s just me and her.”
Mustinjo
DE

Post by Mustinjo » 28 Apr 2015, 11:46

Nisam ovisnik, ali u slobodno vrijeme znam se družiti s utezima. :D
Munđo
Mach III

Post by Munđo » 28 Apr 2015, 12:00

Ja bi volio da nisam fanatik. Ugrizla me željezna buba u početku pubertetskih dana i sviđalo se to meni ili ne bez šipke u rukama ne mogu. Na stranu to što me privlače ekstremi ,savijene šipke i izvantjelesna iskustva prouzrokovana tlakom od napora :cekic:
"When it gets dark and everybody’s gone home and the lights are turned off, it’s just me and her.”
Tomek
DE

Post by Tomek » 28 Apr 2015, 17:10

Dok sam bio mlađi intenzivno sam pohađao željezaru.
Sada sam se preobratio na vježbanje vlastitom težinom,iako u zadnje vrijeme noge radim sa utezima.
Ali svejedno nije baš da se to na meni i vidi.
Image
Munđo
Mach III

Post by Munđo » 28 Apr 2015, 17:50

Nikada mi cilj nije bio da se vidi na meni već sam cilj definirao kao vječno ganjanje brojeva. Uvijek može još jedna ploča gora, uvijek može ponavljanje ili serija više. Never strong enough :pamet:
Majest
Britva

Post by Majest » 28 Apr 2015, 18:46

Munđo wrote:Ja bi volio da nisam fanatik. Ugrizla me željezna buba u početku pubertetskih dana i sviđalo se to meni ili ne bez šipke u rukama ne mogu. Na stranu to što me privlače ekstremi ,savijene šipke i izvantjelesna iskustva prouzrokovana tlakom od napora :cekic:

Ja isto krenuo pred par godina, počeo proučavati, isprobavati na sebi i jednostavno zavolio to. Što radiš? Neki klasični split ili svoju šemu? :D
Munđo
Mach III

Post by Munđo » 28 Apr 2015, 19:20

Moja šema je do sada bila powerlifting. Uz povremene split treninge radi izgradnje tijela i odmora od najtežih pokušaja. Volio bi dublje ući u strongman treninge ali kako za to treba opreme i to one homemade trud i vrijeme treba biti uloženo da bi se počelom
Za mene su pioniri željeznoga sporta vječni uzori i divovi u svakom smislu te riječi. A kako sam baš uz tu borbu sa željezom izborio i najteže životne prilike i neprilike veže me to neodvojivo.
arguson
Kamisori

Post by arguson » 29 Apr 2015, 08:22

Ne! :mrgreen:
Švercer sapuna i Ralon entuzijast.
Goran13
BIC

Post by Goran13 » 22 Jan 2017, 23:40

Vidim da dugo nije nista pisano ovdje pa da malo obogatim ovaj dio foruma. :)

Kyokushinkai karate preko 10godina(s jednim duzim i jednim kracim prekidom), s još 3 dečka vodim klub blizu Zaprešića, nemam nekih značajnih natjecateljskih uspjeha(teža saobračajka u naponu snage... To je ovaj krači prekid :D), ali kao novi i mladi trener sam jako zadovoljan. Sad vec 8 godina naš klub organizira turnir u borbama i katama u Zaprešiću.
Nedavno samo nas 3 počeli ići na tradicionalni ju-jitsu, nadamo se da ćemo i tu nešto naučiti.

Koga zanima trening može inbox ;)
morr
Kamisori

Post by morr » 23 Jan 2017, 07:32

Goran13 wrote:Vidim da dugo nije nista pisano ovdje pa da malo obogatim ovaj dio foruma. :)

Kyokushinkai karate preko 10godina(s jednim duzim i jednim kracim prekidom), s još 3 dečka vodim klub blizu Zaprešića, nemam nekih značajnih natjecateljskih uspjeha(teža saobračajka u naponu snage... To je ovaj krači prekid :D), ali kao novi i mladi trener sam jako zadovoljan. Sad vec 8 godina naš klub organizira turnir u borbama i katama u Zaprešiću.
Nedavno samo nas 3 počeli ići na tradicionalni ju-jitsu, nadamo se da ćemo i tu nešto naučiti.

Koga zanima trening može inbox ;)
Gdje idete na JJ? Cro ryu?
Goran13
BIC

Post by Goran13 » 23 Jan 2017, 15:09

Jok, na vojno uciliste u cernomercu. Ali kolko sam skuzio Cro-ryu i nije tradicionalni ju jitsu neg neka moderna izvedenica...

Poslano sa mog PSP5550DUO koristeći Tapatalk
morr
Kamisori

Post by morr » 24 Jan 2017, 07:51

Goran13 wrote:Jok, na vojno uciliste u cernomercu. Ali kolko sam skuzio Cro-ryu i nije tradicionalni ju jitsu neg neka moderna izvedenica...

Poslano sa mog PSP5550DUO koristeći Tapatalk
Tako je, kao modernija verzija jer tradicionalni JJ je...pa dosta tradicionalan. Nekad sam to trenirao, bilo je fora, dosta Judo zahvata i karate/muay thai udaraca. Sada sam ograničio na teretanu, a kad zatopli malo trčanje i tak to.
Zbog obveza, sportovi s terminskim treninzima mi ne odgovaraju. Kad bih mogao, najviše bih volio ići na Judo.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 24 Jan 2017, 09:33

Judo je i meni tiha patnja. Nekako najviše traži znanja, fizičke spreme i mentalne kondicije. I iako je borilački sport, nije toliko krvav (iako sam ja uspio slomiti rebro prilikom jednog uspješnog bacanja :oops: ).
Post Reply

Return to “Sport i zdravlje”