Prekomjereno znojenje

mojper
Početnik

Prekomjereno znojenje

Post by mojper » 25 Mar 2014, 02:24

Ima ko takvih problema. Osobno imam taj problem da se znam oznojit užasno i dok sjedim. Danas mi se to dogodilo kod frizera, čekao sam red i pritom se oznojio u svega 20-ak minuta, a nisam prstom mrdnuo. Nekad to zna bit neugodno, pa sve razmišljam da pronađem neki jači dezić, jer bojim se da se to prilično osjeti :D
korijen
Student brijanja

Re: Prekomjereno znojenje

Post by korijen » 25 Mar 2014, 09:00

mojper wrote:Ima ko takvih problema. Osobno imam taj problem da se znam oznojit užasno i dok sjedim. Danas mi se to dogodilo kod frizera, čekao sam red i pritom se oznojio u svega 20-ak minuta, a nisam prstom mrdnuo. Nekad to zna bit neugodno, pa sve razmišljam da pronađem neki jači dezić, jer bojim se da se to prilično osjeti :D

A da promjeniš frizera? :lol:

Ovo govorim iz osobnog iskustva pa ne znam koliko je to općenito primjenjivo, ali ako se čovjek oznoji onda to zapravo i neće imati neki naročiti miris se god redovno tuširaš, pereš zube, itd itd.
problem je s mirisom ustajalog znoja kod osoba koji se nerado (neredovito) kupaju.

Dezodoran je samo bonus koji, ukoliko je jedan od ovih koji sprečavaju znojenje, može ljeti napravit više štete nego koristi, opet bar prema mojem iskustvu. Upali mi se od njih koža ispod pazuha.

Od ovih koje bih preporučio u zimskim mjesecima bi bili Vichy, Eucerin, malo jesu skuplji ili SebaMed isto nije loš.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 25 Mar 2014, 09:21

mojper wrote:Ima ko takvih problema. Osobno imam taj problem da se znam oznojit užasno i dok sjedim. Danas mi se to dogodilo kod frizera, čekao sam red i pritom se oznojio u svega 20-ak minuta, a nisam prstom mrdnuo. Nekad to zna bit neugodno, pa sve razmišljam da pronađem neki jači dezić, jer bojim se da se to prilično osjeti :D
Miris pravog muškarca se mora osjetiti :D :D :D (Tabac pomaže....)
Pravi muškarac se šiša kod brice, zaobilazi frizere i izbjegava deziće....
... ali to je samo stav jednog vrlo konzervativnog agroseksualca .... :D
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 25 Mar 2014, 09:43

Ne znam da li si Ćoso ili Ruto, ali pretpostavimo ovo drugo. Za početak nabaci brijački Hattrick (brada, pazusi, muda - ovo zadnje je najvažnije) i tretiraj područja Alumom i nekim blagim ASB-om. Sve ti kreće odozdo i manifestira se gore, pa ne čudi da se oznojiš od samog sjedenja. U jednadžbu ubaciš nervozu i rezultat je jasan.

Još neke stvari igraju ulogu. Višak kila, loša kondicija (moj slučaj do prije godinu i pol) i, najvažnije, loš izbor obuće. Ako obučeš predebele čarape i cipele stopalima je vruće, i onda opet imamo onu priču od ranije da stvari kreću odozdo.

Zašto je u pustinji po danu +50°C, a po noći temperature znaju pasti i ispod nule? Zato što prvih 50-ak metara od površine zemlje nema vode da zadrži toplinu. Glavna funkcija znojenja je regulacija temperature organizma. Ako znoj izađe na 36°C i ima se gdje zadržati, i to posebno na toplim dlakama, lako je zaključiti da je hlađenje tijela otežano.

Zato za početak pogledaj kroz prozor i prema tome odaberi adekvatu obuću, te riješi višak dlaka na kritičnim mjestima da više ne zadržavaju toplinu i znoj.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 25 Mar 2014, 10:28

@mojper
Laganija prehrana također pomaže! Ako se najedeš schweinebraten mit kartoffeln, što možeš očekivati?! :mrgreen:
Odavno ne upotrebljavam nikakve deodorane, već samo blagi sapun za vrijeme jutarnjeg tuširanja i to samo na području pazuha. Nemam problema s negodnim mirisom, a tijelo se znoji na uobičajen način.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 25 Mar 2014, 10:42

Slice wrote:Ako se najedeš schweinebraten mit kartoffeln, što možeš očekivati?!
Da budem sit :geek:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 25 Mar 2014, 10:47

Adept wrote:
Slice wrote:Ako se najedeš schweinebraten mit kartoffeln, što možeš očekivati?!
Da budem sit :geek:
:lol:
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 25 Mar 2014, 11:01

naftas wrote: muda - ovo zadnje je najvažnije)
Al ovo sa britvom :mrgreen:
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 25 Mar 2014, 11:08

Ako ćemo tjerati zajebanciju, u redu. Ali ako hoćemo pomoći čovjeku onda bih mu radije preporučio Schick Injector za Hattrick brijač.

P.S. Ako uključimo i bolju polovicu u rješavanje ove problematike onda se Schick Injector pretvara u Milestone brijač. :smoke:

Milestone - kada jedan igrač zabije 5 golova u jednoj utakmici.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 25 Mar 2014, 11:25

Ja koristim za te 'pikantne zone' ovo:
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/brij ... BG2024|15/

Galerija
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 25 Mar 2014, 12:09

babarog wrote:Ja koristim za te 'pikantne zone' ovo:
Nisam ni sumnjao... Treba imat muda za oštricom brijat muda... :smoke:
duki92
Shaveta

Post by duki92 » 25 Mar 2014, 12:11

Izbegavaj antiperspirante i kreme protiv znojenja, nisu zdravi. Redovno tuširanje i alum block je verovatno sve što ti treba.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 25 Mar 2014, 12:16

babarog wrote:Ja koristim za te 'pikantne zone' ovo:
I ja imam taj uređaj, ali mi ne odgovara. DE mi je i u ovom slučaju najbolje rješenje i to čak neki agresivniji jer je Wilkinson stvarno preblag i treba previše prolaza... :mrgreen:
duki92 wrote:Izbegavaj antiperspirante i kreme protiv znojenja, nisu zdravi. Redovno tuširanje i alum block je verovatno sve što ti treba.
+1: S time da bih izbjegavao i alum i umjesto njega preporučio blagi sapun!
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 25 Mar 2014, 12:26

@slice: meni je prva liga posebice kada još i staviš distancer na 5mm i dlake su taman toliko duge da ne pikaju!

@duki92: +1

@mojper: preporučam 2 tuširanja dnevno, to je barem meni pomoglo!

Galerija
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 25 Mar 2014, 12:28

Vichy dezic je dobar, ne ostavlja traga na robi. Meni je problem ljeti, obzirom da sam 4-6 sati dnevno u autu zbog posla. To da se treba prat mi je malo bedasto i pisat.. I ovo trimanje svih kosmatih podrucja pomaze
Zapravo kad bolje promislim tusiranje ima veze sa smadom ali ne i sa znojenjem, prekomjerno znojenje je nesto drugo. Ako nisi u pubertetu provjeri i stitnjacu za svaki slucaj
Post Reply

Return to “Sport i zdravlje”