ALUMINIJ - štetnost

Zagorac
DE

Re: Materijali - "ZAMAK" vs. "SS" vs. "Al" vs. "MESING" vs. "NEŠTO TREĆE"

Post by Zagorac » 02 Oct 2017, 12:55

Adept wrote:
Zagorac wrote:Jer iako pise Stainless Steel. Vjerujte mi da Vam nije nehrdajuci.
Vjerujem ti ja...
Na kraju krajeva to je Stain Less, a ne Stain Free ;)
Inaće, malo sam trknut i na noževe pa malo čitam o raznoraznim čelicima (nije mi to struka, to nikako ne kažem!!!, ali mi je to sve područje interesa i nekakav hobi...) tako da te u potpunosti kužim :thumbs:
No, malo TLC-a i SS predmeti mogu, kao što si i sam lijepo rekao, trajati generacijama.
Imam (Progress) i imao sam brijače od zamaka - meni su bili/jesu OK, iako znam sve te probleme od kojih ovaj materijal može patiti. Mesing mi je također jako drag (imam Piccolo), a aluminij mrzim (općenito VRLO škodljiv kemijski element koji se u tijelu ne metabolizira već se kumulira i izaziva velike probleme - to mi JEST struka i o tome bi bilo dobro otvoriti novu temu).
Za aluminij se slazem 100%!
Cim dalje od ljudskog tijela.. ne apeliram na brijace nego na dezice! Trcite dalje od tog aluminija jer ima velike posljedice za ljudski organizam, vjerujte mi!!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Adept
Steven Hawking brijanja

ALUMINIJ - štetnost

Post by Adept » 02 Oct 2017, 13:30

Znam kako ovdje ima ljudi koji nešto o tome znaju.
Ostali bi se, IMHO, o tome trebali informirati.
Stoga - slobodno ovdje stavite ono što znate o toj temi, temi koja NIJE NEVAŽNA.
Likvor
Shaveta

Re: ALUMINIJ - štetnost

Post by Likvor » 02 Oct 2017, 14:45

Da li je onda upitno koristiti alum?
Znam da su male količine neštetne(ukoliko čovjek nema predispozicije da mu takav spoj šteti i u malim količinama) ali kako je za dulje korištenje aluma?
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 02 Oct 2017, 15:00

Sve je danas oko nas stetno. Sto vise covik trazi to ispadne da sve sto udises jedes pijes te truje.
Procitaj di sve ima aluminija, najmanje bi trebali brinut za koristenje u brijanju.
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 02 Oct 2017, 15:15

Likvor wrote:Da li je onda upitno koristiti alum?
Znam da su male količine neštetne(ukoliko čovjek nema predispozicije da mu takav spoj šteti i u malim količinama) ali kako je za dulje korištenje aluma?
Bolje izbjegavati!
Zasto?
Postoje raznorazne studije i ne zna se kome 100% vjerovati. Tako da postoji vjerojatnost da je. time smatram da ako postoji i najmanja vjerojatnost da je nesto stetno za nas organizam da najbolje izbjegavati, jer sami biramo sto cemo staviti u/na nase tijelo i izberite ono sto je 100% provjereno!

Brinite se za svoj organizam, naravno u granicama normalne, jer mi je najbolji prijatelj stradao jer nije brinuo za sebe kako je trebao i ne zelim da se tako nesto i Vama desi.

Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 02 Oct 2017, 16:10

pimple8 wrote:Sve je danas oko nas stetno. Sto vise covik trazi to ispadne da sve sto udises jedes pijes te truje.
Procitaj di sve ima aluminija, najmanje bi trebali brinut za koristenje u brijanju.
Alum ima ogromnu koncentraciju aluminija i aplicira se direktno na kožu koja je obrijana i kojoj je, nakon brijanja, skinut BAREM jedan od slojeva, a što apsorpciju tog VRLO toksičnog elementa čini olakšanom. Metabolizam čovjeka ne prepoznaje ovaj element i koristi ga na opasne načine.
I ne - nema kod aluminija ono: "Pa to malo mi neće škoditi."! Aluminij se nakuplja u tijelu i kada promjene u tijelu nastanu kao posljedica akumuliranja aluminija, onda je prekasno.
Dakle - svaka, pa i najmanja količina aluminija unesenog u organizam će se u njemu deponirati.
Ja (a i cijela moja obitelj) ga se klonimo, POGOTOVO u dezodoranima (ja alum već godinama ne koristim).
Volio bih, jako, da se ovdje i Olly uključi...
Tako se govorilo i za olovo, sve dok Clair Cameron Patterson nije dokazao koje monstruozne promjene taj element izaziva u ljudskom tijelu, a što je - u jednoj od konačnica - rezultiralo i time da se naftna industrija doslovno PRISILILA na micanje olova iz goriva. Život koji je taj čovjek proveo u borbi protiv olova je bio, u najmanju ruku, jako težak.
Aluminij nije manje zlo od olova - pače...
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 02 Oct 2017, 19:38

Adept wrote:
pimple8 wrote:Sve je danas oko nas stetno. Sto vise covik trazi to ispadne da sve sto udises jedes pijes te truje.
Alum ima ogromnu koncentraciju aluminija i aplicira se direktno na kožu koja je obrijana i kojoj je, nakon brijanja, skinut BAREM jedan od slojeva, a što apsorpciju tog VRLO toksičnog elementa čini olakšanom. Metabolizam čovjeka ne prepoznaje ovaj element i koristi ga na opasne načine.
I ne - nema kod aluminija ono: "Pa to malo mi neće škoditi."! Aluminij se nakuplja u tijelu i kada promjene u tijelu nastanu kao posljedica akumuliranja aluminija, onda je prekasno.
Dakle - svaka, pa i najmanja količina aluminija unesenog u organizam će se u njemu deponirati.
Ja (a i cijela moja obitelj) ga se klonimo, POGOTOVO u dezodoranima (ja alum već godinama ne koristim).
Volio bih, jako, da se ovdje i Olly uključi...
Tako se govorilo i za olovo, sve dok Clair Cameron Patterson nije dokazao koje monstruozne promjene taj element izaziva u ljudskom tijelu, a što je - u jednoj od konačnica - rezultiralo i time da se naftna industrija doslovno PRISILILA na micanje olova iz goriva. Život koji je taj čovjek proveo u borbi protiv olova je bio, u najmanju ruku, jako težak.
Aluminij nije manje zlo od olova - pače...
Apsolutno!!!! +1

olly
Student brijanja

Post by olly » 02 Oct 2017, 21:29

Adept wrote:Volio bih, jako, da se ovdje i Olly uključi...
Pa, što da kažem ... aluminij je otrov, koji nas posvuda okružuje, ali mu ne obraćamo pažnju, jer je popularnije skroz i skroz ponavljati koliko su štetni teški metali poput olova, živog srebra, arzena i sličnih.

To, što pišem, da nas aluminij okružuje posvuda, mislim doslovce posvuda. Ima ga u zraku, zemlji, vodi, cigaretnom dimu, hrani, kozmetici (deodoranti-antiperspiranti, zubne paste), ljekovima, cjepivima, u proizvodima za svakodnevnu upotrebu (alu folija, piksne, konzerve, plastične flaše za vodu, ...)

Nažalost, aluminij je vrlo otrovan element, kojega u svoja tjela unosimo svakodnevno, a da toga nismo ni svjesni. Aluminij je nevrotoksičan i kronična izloženost tome elementu povećava formaciju nevroloških bolesti, uključujuči demenciju, autizam, Parkinsonovu bolest, Alzheimerovu bolest, multiplu sklerozu, rak dojke, Crohnovu bolest, alergije i još mnoštvo drugih.

Aluminij se teško uklanja iz organizma. Akumulira u tijelu i na kraju uvijek završava u mozgu. Zato je jedan glavnih štetnih elemenata (pored živog srebra), koji je prouzročitelj nevroloških kvarova, utječe na djelovanje imunskog sistema i prouzrokuje kvarove genetskog materijala.

Prenosi se iz embalaže u hranu, pogotovo kada je u kontaktu sa kiselinama, koje sadrži hrana i tada, kada se površina embalaže ošteti recimo sa priborom za jelo.

Zbog svega toga ja sam prestao da koristim alu foliju, ne pijem pića iz limenki, ne koristim deodorante i zubne paste, pokušavam izbjegavati procesiranu hranu, pogotovo konzerviranu i onu, koja sadrži prašak za pecivo i još ima nekih drugih stvari, koje mi taj trenutak ne padaju na pamet.

Bilo tko, koga zanima više o štetnosti aluminija, može na internetu naći hrpu informacija, knjiga, znanstvenih članaka, sve je to dostupno, a za početak može se pogledati i ovaj austrijsko-njemački film:

https://www.youtube.com/watch?v=5F0u54gs0iU

Ato, @Adept, nadam se, da sam ti ugodio ...
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 02 Oct 2017, 21:39

Ajde da nesto i naucimo. Decki svaka cast! :thumbs:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 02 Oct 2017, 22:29

Mislim kako je ovo stvarno bitna tema. Bio sam malo skeptičan prema tome kako će te je prihvatiti i bio sam spreman na sve - od onoga: "Bablje priče." pa do prihvaćanja.
Morate znati kako je podosta teško skupiti podatke za bolesti koje izaziva aluminij. Industrija je vrlo jaka, istraživanja koštaju OGROMNE novce, a samo skupljanje podataka traje desetcima godina. I uvijek ima onih koji postavljaju pitanje vjerodostojnosti skupljenih podataka, ali ne iz razloga zdrave znanstveno utemeljene skepse, već poradi sasvim nekih drugih razloga.
Materijala ima - Olly je dao samo jednu stvar. Pogledajte, obrazujte se i vidjeti ćete, nadam se, kako unošenje aluminija u organizam ne samo da nije potrebno već je i izuzetno opasno.
I baš je zbog toga ova tema i otvorena.
Slobodno u ovu temu stavite svoja razmišljanja - kakva god da ona bila. Ako imate neke linkove, neke materijale - stavite to ovdje kako bismo ih svi mogli vidjeti.
Aluminij u alumu, aluminij u dezodoranima - to su one stvari koje se ovog foruma tiču neposredno.
Postoji još načina na koji mi unosimo taj opasan metal - paste za zube, alu-folije, aluminijske posude za kuhanje/pečenje, cuga iz limenki... Sve to je veliko i nezdravo njesra na kvadrat i treba ga, imho, izbjegavati. Olly je dao duži popis. Velim - JAKO JE BITNO biti upućen. Samo upućena osoba može donijeti valjanu odluku.
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 03 Oct 2017, 02:12

Zbog puste želje da u samom startu postanem pravi wet shaver :shaving5: između ostalog preko ebay nabavio sam i alum blok iz turske.
Dok još nije stigao naletio sam na moju seku,inače medicinsku sestru koja mi je ispričala par nezgodnih stvari kojima je aluminij iz svakodnevnog života vjerovatno krivac.
I tako ja izbacih dezodorans na bazi aluminija,a i pasta za zube ići će van.
Na polici kao opomena stoji Cilit alum sapi made in Turkey.
Kolega Adept,svaka čast :hail: i hvala na upozorenju .
:thumbs:
olly
Student brijanja

Post by olly » 03 Oct 2017, 10:09

ljermontov wrote:Dok još nije stigao naletio sam na moju seku,inače medicinsku sestru koja mi je ispričala par nezgodnih stvari kojima je aluminij iz svakodnevnog života vjerovatno krivac.
Ja bih želio ćuti koju od tih priča ...
Getriba94
Shaveta

Post by Getriba94 » 03 Oct 2017, 10:29

Korisno, mene zanimaju dvije stvari, posto alum imam a cuo sam svasta ja ga ne trljam po cijelom licu nego samo po tockici gdje ima krvarenja pa me zanima dali postoji alternativa alumu za zaustavit trenutno krvarenje a da nema stetnih spojeva?

Te drugo pitanje posto ne koristite paste za zube, sto umjesto njih upotrebljavate?

Sent from my D6603 using Tapatalk
olly
Student brijanja

Post by olly » 03 Oct 2017, 10:33

Fotkao sam sliku iz knjige, gdje se vidi, što različite forme aluminija naprave eritrocitima iz zečje krvi (fotka lijevo gore je kontrola):

Image

@Getriba94, koristim zubne paste, koje ne sadrže aluminija.
Getriba94
Shaveta

Post by Getriba94 » 03 Oct 2017, 10:44

@olly

Nisam obracao na to puno paznje, ali pogledati cu.

Ovu pastu sam koristio prije, pa napisi po sastavu kakva ti se cini :)
http://www.dearskin.me/2016/09/recenzij ... e-za-zube/

Sent from my D6603 using Tapatalk
Post Reply

Return to “Sport i zdravlje”