Sport, znojenje i brijanje

Jere
Kamisori

Sport, znojenje i brijanje

Postby Jere » 11 May 2011, 22:24

Zadnje vrijeme san se napokon malo aktivira i na sportskom planu da razbijem gnjililo koje me obuzelo sjedeći na radnim mjestima po čitave dane.
U glavnom, izbacit ću par razmišljanja pa ako netko ima dobrih iskustava neka podijeli.

Zbog intenzivnog znojenja imam laganih problema sa pečenjem lica ako se obrijem dan kada mi je trening. Rješenje san pronaša u rasporedu brijanja pa kad me dopadne brijanje na dan treninga onda ne radim ATG i ne inzistiram na BBS. To se pokazalo kao solidno rješenje. Uz to obavezno kombiniram alkoholni AS koji koristim nakon brijanja i nakon tuširanja poslije treninga zbog dezinfekcije lica.
E tu je sad lagani problem. Kako je koža umorena od intenzivnog znojenja, često iziritirana od laganih ogrebotina, onda to peče ko sam vrag. Iskreno, to pečenje me ne smeta puno ali me zanima nudi li tko kakvu blažu metodu, a da ipak dezinficiram lice jer kad koristim obične balzame, izbiju mi prištići?

Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Sport, znojenje i brijanje

Postby Adept » 11 May 2011, 22:41

Potpuno te razumijem i znam koji je tvoj problem, no jedna mi stvar nije baš najjasnija - ukoliko ti je lice iziritirano nakon vrućina i treninga i sitnih ogrebotina i još ti je ful hiperemično nakon brijanja (iako si smanjio zahtjevnost brijanja sa BBS na, recimo, DFS, a bez ATG-a - što je po meni vrlo razumljivo i logično), neznam poradi čega inzistiraš na alkoholnim AS-ovima i što ti je toliko bitna "dezinfekcija lica" - po meni bi ti trebala biti preča zaštita osjetljive kože lica? Veliš da od čistog ASB-a dobiješ prištiće... - zar baš od svakog?
Po meni, kombiniraj alkoholni AS sa ASB-om (omjer debelo na strani ASB-a) ili se prođi sa hladno opranim alumom na hladno oprano lice, pusti do pola minute i obilato ponovo isperi sa hladnom vodom ili koristi Proraso Crema Pre e Dopo Barba con Olio di Eucalipto e Mentolo (ili, pak, senzitive verziju Prorasove kreme - bijelo pakiranje) ili u sve to ukombiniraj 444 AS gel (meni se 444 pokazao kao luđačka stvar...). Iz mojih SOTD-ova možeš vidjeti da vrlo veliki naglasak stavljam na zaštitu lica nakon brijanja i kombinacija aluma, Prorasove kreme i malo alkoholnog AS-a sa pinkicom 444 mi se pokazala kao IZVRSNA kombinacija!
A i SWMBO se nemože načuditi koži nakon ovog tretmana :wink:
Eto, toliko od mene, nadam se da sam ti dao barem neku ideju 8)
Drž se meštre!

Beco
Kamisori

Postby Beco » 12 May 2011, 08:18

Mislim da je alum rješenje

Jere
Kamisori

Postby Jere » 12 May 2011, 17:01

Adept wrote:Potpuno te razumijem i znam koji je tvoj problem, no jedna mi stvar nije baš najjasnija - ukoliko ti je lice iziritirano nakon vrućina i treninga i sitnih ogrebotina i još ti je ful hiperemično nakon brijanja (iako si smanjio zahtjevnost brijanja sa BBS na, recimo, DFS, a bez ATG-a - što je po meni vrlo razumljivo i logično), neznam poradi čega inzistiraš na alkoholnim AS-ovima i što ti je toliko bitna "dezinfekcija lica" - po meni bi ti trebala biti preča zaštita osjetljive kože lica? Veliš da od čistog ASB-a dobiješ prištiće... - zar baš od svakog?
Po meni, kombiniraj alkoholni AS sa ASB-om (omjer debelo na strani ASB-a) ili se prođi sa hladno opranim alumom na hladno oprano lice, pusti do pola minute i obilato ponovo isperi sa hladnom vodom ili koristi Proraso Crema Pre e Dopo Barba con Olio di Eucalipto e Mentolo (ili, pak, senzitive verziju Prorasove kreme - bijelo pakiranje) ili u sve to ukombiniraj 444 AS gel (meni se 444 pokazao kao luđačka stvar...). Iz mojih SOTD-ova možeš vidjeti da vrlo veliki naglasak stavljam na zaštitu lica nakon brijanja i kombinacija aluma, Prorasove kreme i malo alkoholnog AS-a sa pinkicom 444 mi se pokazala kao IZVRSNA kombinacija!
A i SWMBO se nemože načuditi koži nakon ovog tretmana :wink:
Eto, toliko od mene, nadam se da sam ti dao barem neku ideju 8)
Drž se meštre!

Dezinfekcija mi je jako bitna jer se radi o borilackoj vještini (Krav Maga) gje je puno hvatova i padanja na podlogu, a trenira se ili bos ili u čarapama pa me strah da ne poberen kakve gljivice ili nešto tog tipa tako da mi je prioritet zaštita nakon brijanja i dobra dezinfekcija nakon treninga.

Od čistog ASB ne dobijem uvijek prištiće ali u bar 50% slučajeva.

Alumn mi je nekako još uvik u crvenoj zoni ali malo ću bacit oko na ovaj 444 gel da vidin o čemu se radi i bacit ću oko na tvoje SOTD da pokupin koju recepturu. ;)

Hvala!

King
Naučnik brijač

Postby King » 12 May 2011, 17:45

U tvom prvom postu nisi naveo kad se briješ: prije ili poslije treninga.
Pretpostavljam da se briješ prije treninga, nebitno da li je to neposredno prije treninga ili par sati prije treninga.
Ukoliko sam u pravu (a, vjerujem da jesam, tj. da se briješ prije treninga) onda je po mom mišljenju najsretnije rješenje da se briješ nakon treninga tj. nakon tuširanja i u tom slučaju ćeš izbjeći mogućnost da znoj dodatno iritira (da ne govorim o "žuljanju" licem po strunjači ili nečem sličnom na što padaš prilikom treninga) lice.
Također, opet pretpostavka, vjerujem da je trening u kasno popodnevnim ili večernjim satima što je idealno vrijeme, jer se u tom slučaju možeš fino navečer istuširati, obrijati BBS i ujutro barem do 12-13 sati na poslu izgledati u svakom slučaju puno bolje obrijan nego li ako pucaš na DFS brijanje, a lice opet ima gotovo 24 sata vremena da se oporavi od brijanja (i sigurno nekih 15-16 sati prije treninga) te u tom slučaju znoj ne bi smio praviti nikakav problem.
Ja sam imao jednu situaciju prošlo ljeto, a radilo se o tome da sam se obrijao popodne jer sam trebao otići na jedan sastanak, no kako je sastanak bio otkazan odlučio sam se otići na plažu i "voila", nakon što sam ušao u more onako friško obrijan lice me je toliko peklo (od soli, naravno) da je to bilo u rangu s najjačim AS. No, razlika između ovog pečenja (iritacije) i AS je u tome što AS zapeče trenutno i to je to, a sol me je pekla gotovo do slijedećeg dana bez obzira na enormne količine vode s kojom sam lice pokušavao isprati.
Znači, sa znojem je ista stvar, jer i znoj u sebi sadrži određenu količinu soli.
Što se, pak tiče ASB ili AS, ja sam također poklonik AS-a no uzmi u obzir da tu nema neke prave dezinfekcije, jer dezinfekcija ispod 70% alkohola, koliko je meni poznato, je gotovo pa neučinkovita, no ukoliko ti ASB stvara probleme u vidu prištića, masne kože i sl. onda i nemaš neki značajniji izbor osim AS, Proraso pre/dopo kreme ili pak 444 ASB u kombinaciji sa AS.

Jere
Kamisori

Postby Jere » 12 May 2011, 22:04

Dobro si ulovija kronologiju. ;)

Brijen se prije treninga jer nakon nema šanse da držin britvu u rukama, a kamoli da se obrijen. :) Buden toliko satran da se jedva otuširam, a i nakon treninga mi je lice nadraženo od znoja i "žuljanja" tako da mi brijanje ne dolazi u obzir.
Treninzi počinju u 20 sati tako da se obrijen posli ručka. Lice ima kakvih 2 sata da se odmori.
Šta se tiče tempiranja zbog urednog izgleda, to mi nije toliko bitno jer na poslu ne moram bit svježe obrijan.

Koliko vidim, nema mi druge nego nabavit 444 pa isprobat kombinacije sa ASom. :D

mariv
Britva

Postby mariv » 12 May 2011, 22:11

Jere wrote:Šta se tiče tempiranja zbog urednog izgleda, to mi nije toliko bitno jer na poslu ne moram bit svježe obrijan.

Mislim da postoje velike šanse da počmemo s brijanjem u onom tamno obloženom wcu za hormonalno poremećene spodobe.

King
Naučnik brijač

Postby King » 12 May 2011, 22:24

mariv wrote:Mislim da postoje velike šanse da počmemo s brijanjem u onom tamno obloženom wcu za hormonalno poremećene spodobe.

Ovo je neka građevinska :lol:

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 12 May 2011, 22:47

Jere wrote:Koliko vidim, nema mi druge nego nabavit 444 pa isprobat kombinacije sa ASom. :D

Ja ti, kao što sam već i rekao, mogu pričati samo o osobnom iskustvu, a ono je sa tim gelastim balzamom (mene osobno uopće ne tangira što ga se krsti kao balzam - stvar je gelaste konzistencije i točka - za mene je to više gel nego balzam!) i više nego dobro!
Koža mi bude nekako glađa i zaštićenija - imam osjećaj da to čudo napravi nekakav blagi film koji spriječava gubitak vlage, a ujedno i nekako "nahrani" kožu, a u biti je vrlo neutralnog blagog mentolastog mirisa što mu omogućava da se bez frke miješa sa baš svakim AS proizvodom. Sve u svemu, kada se koristi onako kako je Bruno objasnio, stvar šljaka.
Nadam se da će se i tebi pokazati kao OK proizvod :wink:

Beco
Kamisori

Postby Beco » 13 May 2011, 11:15

Meni se čini da tebi treba antibakterijski i dezinfekcijski učinak nekog proizvoda za brijanje zbog prištića koje si i sam naveo kao glavni problem.
Sumnjam da ćeš to dobiti s tom 444 kremom, tako da je ipak alum way to go a onda bez problema nadopuniš to s 444 kremom i nekim AS

Jere
Kamisori

Postby Jere » 15 May 2011, 10:29

Za sad mi je najbolja kombinacija:
brijanje, 20-30 minuta odmora, alkoholni AS, 45 minuta prije treninga Proraso Pre/dopo.
Sa tom kombinacijom je iritacija od znoja svedena na minimum. Nakon treninga tuširanje pa ponovo alkoholni AS.

Za sad sam zadovoljan. Vidit ćemo koliko je to trajno dobra kombinacija, a naručen je i 444 pa će bit još malo testiranja. :D

Vincero
DE

Postby Vincero » 15 May 2011, 14:54

Balzami su poznati po tome da ne odgovaraju ljudima koji imaju problem s aknamam ma koliko svi sajtovi o problematičnoj koži tupe dan noć da poslije brijanja ne treba koristit alkohol
Moja iskustva su potpuno oprečna...a splashem nakon brijanja nikad nigdje ne dobijem aknu, čim stavim balzam lice mi poludi, doduše zimi stavim malo Avene-a radi hidratacije al tek nakon alkohola

Return to “Sport i zdravlje”