Kafa u kaviću ili kod kuće

Post Reply
sapat
Kamisori

Re: Kafa u kaviću ili kod kuće

Post by sapat » 19 Aug 2017, 11:57

pimple8 wrote:Ma znam da su u zrnu zato i pitam di probati. :)
Mozda evo kolega axe zna jel ima di u kojem zadarskom kaficu tako sto. Ja dosad nisam naisao na nesto bolje od illya i lavazze... :/

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
illy mi je vrhunska, na žalost u Slavoniji nema kafića koji ju drže.
morr
Kamisori

Post by morr » 19 Aug 2017, 12:14

Illy je ponajbolja od ovih komercijalnih, ali je stvarno preskupa. Elis je jeftiniji i s dostavom, a barem 5 puta bolji.
sapat
Kamisori

Re: RE: Re: Kafa u kaviću ili kod kuće

Post by sapat » 19 Aug 2017, 12:35

morr wrote:Illy je ponajbolja od ovih komercijalnih, ali je stvarno preskupa. Elis je jeftiniji i s dostavom, a barem 5 puta bolji.
Jel' ima Elis za kupio kod nas u maloprodaji, ili narucujes iz vana?

Poslano sa mog MI 4S koristeći Tapatalk
morr
Kamisori

Post by morr » 19 Aug 2017, 12:46

Elis je kafić u Zagrebu koji prže svoju kavu. Dostavljaju po HR, najbolje da ih potražiš na Facebook i kontaktiraš. Cijena je zadnji put bila 64kn za 250 g, ali imaju i druga pakovanja.
Ponuda ovisi o tome što su zadnje pržili, neki dan sam bio kod njih i imali su Yirgacheffe (Etiopija) i Guatemala.
morr
Kamisori

Post by morr » 19 Aug 2017, 12:47

Mozda evo kolega axe zna jel ima di u kojem zadarskom kaficu tako sto. Ja dosad nisam naisao na nesto bolje od illya i lavazze... :/

Mislim da Elis ma negdje u Splitu, ali za Zadar stvarno ne znam.
axe11
DE

Post by axe11 » 19 Aug 2017, 14:25

morr wrote:Nice! Skoro isti setup kao kod mene, samo što sam svoju Gaggia Baby odnio starcima i preferiram V60 i Aeropress.
U pravu si za Mazzer Super Jolly, preporodio sam se kad sam ga nabavio.
U zadnje vrijeme trošim onu Premium iz Interspara, ali sve se razmišljam da bih trebao do Elisa. Imaju trenutno Yirgacheffe koji mi je jedna od najboljih.
Jesi probao Teneo?

Exit: Sad sam skužio da i ti preferiraš Yirgu :thumbs:
Teneo mislim da sam probao u kafiću (ako je to onaj koji je u Zadru kod socijalnog a mislim da je)
Nisam pitao što su mi poslužili ali dosta je "tanka" .... bar za moj ukus. Ali treba jos koji put otici da malo pomnije pogledam ponudu ovio je bilo u zurbi
axe11
DE

Post by axe11 » 19 Aug 2017, 14:31

Kos socijalnog imas jedan kafic upravo sam prosurfao da se zove Cogito (mislio sam da je Taneo ali nije)
Ok je kava.

A sto se kupovine tice mislim da ti je najbitnije prvo naucit spremat (neznam koji nacin spremanja koristis tj kako pijes kavu)
Što se espresssa tiče, bitan ti je ok aparat koji ti moze dat kako tako dobru temperaturu i relativno konstantni pritisak pare i dobar mlinac koji mozes stelati (moze i Haro ručni ako ti je desnica jaka) :)

Ako su svi gore navedeni uvijeti zadovoljeni onda naruci u Elisa neces pozaliti
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 19 Aug 2017, 14:34

Dakle, i ručno se može kvalitetno izmljeti kava?
axe11
DE

Post by axe11 » 19 Aug 2017, 14:40

Adept wrote:Dakle, i ručno se može kvalitetno izmljeti kava?
Evo par primjera ali nisam ni jedan osobno isprobao
https://www.homegrounds.co/best-hand-co ... handground
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 19 Aug 2017, 14:50

Imam na poslu mlinac i neku staru Faemu, ali kupuje se najjeftinija kava i puna mi je kapa :)
Volio bi probat negdi neku prije nego kupim... Isti problem imam i sa sapunima za brijanje hahaha

axe11
DE

Post by axe11 » 19 Aug 2017, 14:55

pimple8 wrote:Imam na poslu mlinac i neku staru Faemu, ali kupuje se najjeftinija kava i puna mi je kapa :)
Volio bi probat negdi neku prije nego kupim... Isti problem imam i sa sapunima za brijanje hahaha

Faema je ok mlinac (još ako je konusni nož tim bolje), odnesi ga kuci zajedno sa aparatom pa se igraj ... osim ako radis u kaficu pa ti je aparat sa više grupa (to je malo nezgodno za nositi ) :)
morr
Kamisori

Post by morr » 19 Aug 2017, 14:56

axe11 wrote: Teneo mislim da sam probao u kafiću (ako je to onaj koji je u Zadru kod socijalnog a mislim da je)
Nisam pitao što su mi poslužili ali dosta je "tanka" .... bar za moj ukus. Ali treba jos koji put otici da malo pomnije pogledam ponudu ovio je bilo u zurbi
Teneo je kod Trešnjevačkog placa u Zagrebu, gazda ode za more preko ljeta, ne znam je li možda tamo isto posluje. Cogito prže kavu za par kafića, a glavni su im "U dvorištu" i Cogito u Varšavskoj.
Adept wrote:Dakle, i ručno se može kvalitetno izmljeti kava?
Je, je, kako ne, čak je i ručno preporučljivo naspram jeftinih električnih mlinaca. Bitno je da "melje" kavu (na principu mlina), a ne "sječe" kao što je slučaj s "običnim" električnim mlincima iz Elipsa i sl.
Hario Slim koji je Mirko nedavno uzeo je stvarno solidan mlinac za početak.

EDIT: Da ne zvuči snobovski, Hario je dobar mlinac za cijeli život, ne samo za početak. Ima boljih, ali sumnjam za te pare.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 19 Aug 2017, 15:10

morr wrote: Hario Slim koji je Mirko nedavno uzeo je stvarno solidan mlinac za početak.
MIRKOOOOO - kad melješ kavu???
sapat
Kamisori

Post by sapat » 19 Aug 2017, 15:21

morr wrote:Elis je kafić u Zagrebu koji prže svoju kavu. Dostavljaju po HR, najbolje da ih potražiš na Facebook i kontaktiraš. Cijena je zadnji put bila 64kn za 250 g, ali imaju i druga pakovanja.
Ponuda ovisi o tome što su zadnje pržili, neki dan sam bio kod njih i imali su Yirgacheffe (Etiopija) i Guatemala.
E hvala, našao sam. U četvrtak sam u ZG,pa možda i naiđem do njih pa kupim.

morr
Kamisori

Post by morr » 19 Aug 2017, 15:55

sapat wrote:
morr wrote:Elis je kafić u Zagrebu koji prže svoju kavu. Dostavljaju po HR, najbolje da ih potražiš na Facebook i kontaktiraš. Cijena je zadnji put bila 64kn za 250 g, ali imaju i druga pakovanja.
E hvala, našao sam. U četvrtak sam u ZG,pa možda i naiđem do njih pa kupim.

Ajde super! Probaj i njihov espresso, imaju pravu mašinu ;)
Post Reply

Return to “Hrana i piće...”