... volimo popiti i koji dobar čaj...

Rocky
Kamisori

Re: ... volimo popiti i koji dobar čaj...

Post by Rocky » 12 Feb 2015, 14:07

Moj omiljeni je Earl Grey.
Od dostupnih kod nas Twinnings u kutiji mi je puno bolji nego Ahmad.
Imam i jednu dobru varijaciju na Earl Grey temu - Kushmi Anastazia.

Inače volim i poharati kuću zelenog čaja.

Zanimljivi okusi tamo su mi:
- Mount Huang / bijeli (fantastičan)
- Japansko blago / zeleni (pomalo voćni okus)
- Irish Whiskey / crni (taj podsjeća na čokoladu)
- Chai / većinom crni uz dodatak određenih začina i bilja
- Mate limun / mate nije čaj nego južnoamerički biljni napitak, neuobičajen, googlajte

Imam i par neobičnih čistih zelenih koje mi je poklonio poslovni partner iz Kine, nemam pojma kako se zovu ali okus je zanimljiv.

U čajeve u pravilu NE stavljam šećer.
Otkako sam prestao piti sokove, kavu i ostale zaslađene napitke, okus mi je istančaniji i šećer u čaju mi ne treba. Štoviše čak i prikrije suptilnost okusa.

Ako nekim čudom zaslađujem, onda eventualno ubacim kockicu nerafiniranog šećera od trske ili ostavim čaj da se ohladi na temp max cca 40 pa ubacim med u njega.

Nisam brojao ali imam doma 40ak raznih čajeva i biljnih napitaka...

P.S. Franck i Cedevita čajeve izbjegavam i u birtijama obično pitam "Imate li čaj a da nije Franck" :lol:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 12 Feb 2015, 14:26

Mate je zakon stvar! Uzgaja se u Argentini, a jako je popularan u arapskom svijetu. Imam jedno 6 različitih slamki/žličica za ispijanje spomenutog. Jako dobra stvar za sjest na terasu, jer se stalno bavite nečim uz razgovor i zajebanciju. Ipak, ne treba pretjerivati s njim, jer oće napuhati pa ste k'o krava kad izađe iz djeteline.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
arguson
Kamisori

Post by arguson » 12 Feb 2015, 15:35

Moji go to čajevi su oolong ili pu-erh spravljeni na tradicionalan način u gaiwan-u ili kineskom čajniku od gline dok na poslu koristim moderniju napravicu.
Povremeno tu uleti i koji drugi tip čaja, ali strogo u listovima jer ona prašina u vrećicama se ni ne bi smjela zvati čajem.

Tijekom zime uživam i u Chai-u, odnosno crni čaj (assam ili ceylon), mlijeko, začini i sladilo (u mom slučaju uglavnom med).

Najinteresantnija stvar je da sam preko čaja otkrio klasično brijanje. Tražeći nešto po netu o čaju, davnih dana, slučajno naletim na badgerandblade forum i nakon što sam ga malo pregledao otkrijem da ljudi još uvijek koriste klasični način brijanja pa se uputio u trgovinu i kupio Wilkinsona plastičnjaka.

Evo kako na poslu čajujem. U šalici je Wu Yi Rou Gui oolong
Image
Švercer sapuna i Ralon entuzijast.
olly
Student brijanja

Post by olly » 12 Feb 2015, 16:23

Uau, baš mi je drago jer vidim, da ima i među vama čajnih ljubitelja!

I ja volim čajeve, uglavnom pijem japanske senche, koje su mi 'everyday' čajevi, pogotovo ujutro, a preko dana volim popiti Tie Guan Yin oolonge, raznorazne shu i sheng puerhe, Yunnan crne čajeve, Darjeeling, zelene Kineske čajeve, i još brzbroj drugih. Sve to nabavljam izravno od Japanaca i Kineza, jer se kod nas u Sloveniji ne mogu kupiti dobri, svježi čajevi.

Za pripremu čajeva upotrebljavam kyusu (za hlađenje na 70°C još yuzamashi), gaiwan, prave yixing čajnike, chawan za matchu. Nažalost, previše imam tog čajnog posuđa, da bi vam mogao pokazati sve slike, pa sada lijepim samo ove dve:

Pravi sakupljački primjerak, Long Dan iz 1990-ih, napravljen iz Qing Shui Ni gline, kapacitete 70 ml:
Image

Čajnik iz Lao Pin Zi Ni gline:
Image
arguson
Kamisori

Post by arguson » 12 Feb 2015, 16:43

:hail: :hail: :hail:

Predivni primjerci!

I koliko tong-ova pu-erha skladištiš?
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 12 Feb 2015, 16:45

Olly respect :hail:

Arguson, dobar pribor za čaj na poslu. Jel te kolege zahebavaju? :mrgreen:
Mene su već više-manje prestali zezati zbog čaja i zdravije hrane...
olly
Student brijanja

Post by olly » 12 Feb 2015, 16:48

Hvala!

Imam jedno 20-30 tongova, niti ne znam točno, nekoliko bricka, jednu košaru Liu An-a i još bi se svašta pronašlo, ako bih preokrenuo ormar na glavu :)

EDIT: pardon, žurio sam, nisam ni primjetio, da sam izjavio glupost. Tong je 7 kolača. Mislio sam kolače - ovih ima jedno 20-30.
arguson
Kamisori

Post by arguson » 12 Feb 2015, 17:09

Solidna kolekcija... Ja imam jedno desetak ali sam prestao nabavljati poslije 2011 kada mi je carina oduzela veliku narudžbu (6 kolača) pod sumnjom da se u njemu nalaze ilegalni sastojci. :cekic:

Sada trošim zalihe i kupujem samo vakumski pakirane čajeve da mi opet carina ne skače za vrat.
Rocky wrote:Olly respect :hail:

Arguson, dobar pribor za čaj na poslu. Jel te kolege zahebavaju? :mrgreen:
Mene su već više-manje prestali zezati zbog čaja i zdravije hrane...
Možda i bi da ne radim sam samcat :D A klijenti dosad nisu sprdali, uglavnom su zainteresirani jer im je pojam takvog čaja kao vanzemaljac
olly
Student brijanja

Post by olly » 12 Feb 2015, 17:34

I ja sam isto prestao nabavljati u većim količinama zbog carine. Nabavim tu i tamo pokoji kolać, jedino senchu uzimam odjednom više vrećica. Uostalom, ako bude ikoga zanimalo, imamo u Japanu jednu Slovenku koja se oženila Japancem, imaju svoju farmu čaja i trgovinu, dosta kvalitetno i po povoljnim cijenama.

Vidim, da imate kod vas isto sranje sa carinom, kao što ga imamo mi ovdje.

Prave su krvopije, banditi jedni!
arguson
Kamisori

Post by arguson » 12 Feb 2015, 21:13

A naravno da me zanima dobar čaj... dogovoriti ćemo se :)
Mr.Ti
BIC

Post by Mr.Ti » 13 Feb 2015, 09:38

Moja kolekcija popijenog u zadnjih par mjeseci, sve iz Kuce zelenog caja, svaki puta uzimam druge kombinacije i isprobavam :)

http://1drv.ms/1MiqR2t

LP Tihomir
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 13 Feb 2015, 09:49

Mr.Ti wrote:Moja kolekcija popijenog u zadnjih par mjeseci, sve iz Kuce zelenog caja, svaki puta uzimam druge kombinacije i isprobavam :)

LP Tihomir
1) najbolja tastatura ikad, imao sam ih 2 :mrgreen:

2) od svih ovih poredanih, ajd izdvoji neke koji su ti najzanimljivijeg okusa
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 13 Feb 2015, 10:14

Mr.Ti = mr. Tea
Mr.Ti
BIC

Post by Mr.Ti » 13 Feb 2015, 12:06

Rocky wrote:
Mr.Ti wrote:Moja kolekcija popijenog u zadnjih par mjeseci, sve iz Kuce zelenog caja, svaki puta uzimam druge kombinacije i isprobavam :)

LP Tihomir
1) najbolja tastatura ikad, imao sam ih 2 :mrgreen:

2) od svih ovih poredanih, ajd izdvoji neke koji su ti najzanimljivijeg okusa
Volim inace sve dosta aromaticno (ljuto, kiselo, slatko itd..) tak da trazim i aromaticne cajeve:

2. earl gray (crni), ples bobica, proljetni, wild berry, wild cherry, harmony, dragon king, u svakom mos pronaci nesto sto ti se svida :)

1. ovo su moji privatni tipkovnica, mis i podloga a slika je sa posla, kako sam ih rashodovao od kucne uporabe, tako su preseljeni na drugi zadatak. A tipkovnica nije losa, iako se vidi gdje mi izlizala boja na njoj i to dosta brzo. A i jednom sam izlijao punu salicu kave u nju, pa je bila prana pod tusem, i radi :) Doma su ih zamijenile mehanicka tipkovnica steelseries 7G i mis Logi G400 :)

LP Tihomir
papagioro
Shaveta

Post by papagioro » 14 Feb 2015, 20:59

Earl Gray i Multivitamin iz Mullera.
Mene opet oduševljava Earl Gray.
Post Reply

Return to “Hrana i piće...”