Znamo i kuhati

Post Reply
pimple8
Student brijanja

Re: Znamo i kuhati

Post by pimple8 » 25 Mar 2018, 14:42

Sporo pecena svinjska rebra u jako nezdravom umaku :) Image

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

stanisinjo
DE

Post by stanisinjo » 25 Mar 2018, 15:22

Upravo sam vrhunski ručao, pogledao ovu sliku i odma krenula voda na usta

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 15 Apr 2018, 18:47

Weber dan.
Jučer predivan dan, obiteljsko okupljanje, malo roštiljanja... carpe diem :gimme5

Oprema je na mjestu:

Image

Današnji EDC: Weber, Mora SS nanđarasta skroz i Citko "Forester" crni :mrgreen:

Image

Dimnjak je napunjen koliko treba:

Image

Jo malo i briketi su fertig:

Image

Evo ih - briketi "posuti pepelom" i spremni za delo - metoda rada je "indirektna" - vručina je u sredini, a meso ide okolo, roštilj je poklopljen,
gornji i donji otvori za zrak ful otvoreni:

Image

Zagrijavanje cijelog setupa. To traje jedno 5-10 minuta. Bez dima, bez pečenja očiju, bez zajebancije - gospodski!

Image

Prva tura iskoštene vratine i bataka od krilaca:

Image

Onda to izvrstiš i dodaš još ;)

Image

Na kraju se baci i koja pikantna pečenica:

Image

I, to je to :cheers2

Image

:jazavac: :jazavac: :jazavac:
olly
Student brijanja

Post by olly » 15 Apr 2018, 19:38

Image
Getriba94
Shaveta

Post by Getriba94 » 15 Apr 2018, 20:36

Adept lijepo si ga uredio :D

Jel to na plin ugljen razgaraš?

Sent from my D6603 using Tapatalk

Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 15 Apr 2018, 21:05

Getriba94 wrote:
15 Apr 2018, 20:36
THX!
Ne. Briketi se poslažu u "dimnjak" i pošto on sa donje strane ima konkavnu "mrežu", cijeli chimney samo nasadiš na zapaljeni papir ili na kockicu razlomljenu u nekoliko dijelova i sačekaš da briketi prime plamen. Za jedno desetak do petnaestak minuta (ovisno o briketima), oni promjene boju (kao da su posuti pepelom) i tada su spremni za prebacivanje u one dvije "polukružne" posude. Tih petnaestak minuta zrak kroz dimnjak cirkulira od dolje prema gore i briketi sasvim lijepo apsolutno sami dođu do "radne kondicije". Umjesto njih mogu se, na ovaj način, koristiti i komadi uglja. Ugalj brže dođe do radne temperature, daje jaču temperaturu, ali i brže izgori. Osobno preferiram brikete jel mi dulje drže i daju mi konstantniju (iako nešto nižu) temperaturu. Nekako su mi "pitomiji" od komada uglja.
E sada - te posude u koje se stavljaju briketi/ugalj možeš obije staviti u sredinu (kao što sam ja učinio) pa meso poslagati okolo u krug ili ih pak svaku možeš staviti na svoju stranu ložišta pa meso slagati po sredini grilje.
Roštilj dolazi opremljen i sa metalnim "pregradama/graničnicima" koje se zahaklaju na žarnu grilju (na jednu stranu ili na dvije strane žarne grilje) i na taj način "ograničuju" brikete na taj dezignirani dio ložišta, no ja preferiram ove "kontejnere" jel ih, za razliku od statičnih graničnika, mogu pomicati po žarnoj grilji gdje god mi paše.
Postoji, naravno, i opcija gdje brikete ili ugalj jednostavno prospeš po cijeloj površini žarne grilje i onda meso pečeš "direktnom metodom" - direktno iznad izvora topline. Ja preferiram ovu uslikanu - indirektnu metodu pečenja.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 15 Apr 2018, 21:27

Mmmmm fino fino šefe!

Evo moje gradelade, nije kao tvoja ali odradila je posao :)

Image

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Getriba94
Shaveta

Post by Getriba94 » 15 Apr 2018, 21:52

Adept wrote:
15 Apr 2018, 21:05
Getriba94 wrote:
15 Apr 2018, 20:36
THX!
Ne. Briketi se poslažu u "dimnjak" i pošto on sa donje strane ima konkavnu "mrežu", cijeli chimney samo nasadiš na zapaljeni papir ili na kockicu razlomljenu u nekoliko dijelova i sačekaš da briketi prime plamen. Za jedno desetak do petnaestak minuta (ovisno o briketima), oni promjene boju (kao da su posuti pepelom) i tada su spremni za prebacivanje u one dvije "polukružne" posude. Tih petnaestak minuta zrak kroz dimnjak cirkulira od dolje prema gore i briketi sasvim lijepo apsolutno sami dođu do "radne kondicije". Umjesto njih mogu se, na ovaj način, koristiti i komadi uglja. Ugalj brže dođe do radne temperature, daje jaču temperaturu, ali i brže izgori. Osobno preferiram brikete jel mi dulje drže i daju mi konstantniju (iako nešto nižu) temperaturu. Nekako su mi "pitomiji" od komada uglja.
E sada - te posude u koje se stavljaju briketi/ugalj možeš obije staviti u sredinu (kao što sam ja učinio) pa meso poslagati okolo u krug ili ih pak svaku možeš staviti na svoju stranu ložišta pa meso slagati po sredini grilje.
Roštilj dolazi opremljen i sa metalnim "pregradama/graničnicima" koje se zahaklaju na žarnu grilju (na jednu stranu ili na dvije strane žarne grilje) i na taj način "ograničuju" brikete na taj dezignirani dio ložišta, no ja preferiram ove "kontejnere" jel ih, za razliku od statičnih graničnika, mogu pomicati po žarnoj grilji gdje god mi paše.
Postoji, naravno, i opcija gdje brikete ili ugalj jednostavno prospeš po cijeloj površini žarne grilje i onda meso pečeš "direktnom metodom" - direktno iznad izvora topline. Ja preferiram ovu uslikanu - indirektnu metodu pečenja.

Super stvar!
Ja isto koristim brikete za rostilj, zanimljivo kako se dobro razgore samo na papiru,lijepo zrak uzima odozdo sa svih strana pa dobar protok ima za razgorit, prakticno :thumbs:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 15 Apr 2018, 22:16

@pimple8
Izvrsna gradelada - od svega po nešto, gušti :headband: :cheers2 :klap

P.S. Getriba
Oni fiksni graničnici o kojima sam ti pisao se vide u posudi pored roštilja na prvoj fotki.
cybershaver
Kamisori

Post by cybershaver » 17 Apr 2018, 10:25

Hm....trebao bih nekog veterinara dobrovoljca...da provjeri ispravnost ovoga ImageImage

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

Točionik je izvor života.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 17 Apr 2018, 11:11

Onako, odokativno, ovo izgleda JAKO dobro.
Mogu misliti kakav će biti rezultat koji će se ponuditi krajnjem korisniku :gimme5 :cheers2 :klap
cybershaver
Kamisori

Post by cybershaver » 17 Apr 2018, 12:38

Eto
Tripice gotove pa ko zeli neka doje...Image

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

Točionik je izvor života.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 17 Apr 2018, 12:41