...upražnjavamo i neki drugi hobi

Post Reply
Adept
Steven Hawking brijanja

...upražnjavamo i neki drugi hobi

Post by Adept » 13 Oct 2012, 15:57

Ja, recimo, volim kristale.
Ovo je jedna mineralna skupina/zajednica iz same utrobe trepčanskog rudnika koju sam si kupio danas na sajmu minerala.
Žućkasto - PIRIT, crno - SFALERIT, bijelo - KALCIT.
Dimenzije: nešto više od 120 X 100 mm i cca 640 gr (poprilično masivna stvarca za svoje dimenzije)!
Nadam se da vam se sviđa...

Image

P.S. Ukoliko imate neke minerale i "kamenje" sa kojima ne znate što ćete, a vi se slobodno javite...
Slice
mr. sc. brijanja

Re: ...upražnjavamo i neki drugi hobi

Post by Slice » 13 Oct 2012, 16:32

Nisam znao da imamo još jedan zajednički hobi. Prije svega se bavim nalivperima, kvalitetnim papirom i tintama. Što se tiče kristala bio sam na sajmu Mystic koji je nedavno održan u Zagrebu i tamo sam kupio ametist. Što se kristala tiče zanimaju me ametist i oniks. Za sada imam prirodni grumen ametista i jedan manji obrađeni grumen oniksa. Pošto je bavljenje kristalima usko povezano s astrologijom, preporučam ti, ako već nisi, da malo proučiš vezu između svoje konstelacije i njenih pripadajućih kristala (birthstones).
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Oct 2012, 16:38

Slice wrote:Nisam znao da imamo još jedan zajednički hobi. Prije svega se bavim nalivperima, kvalitetnim papirom i tintama. Što se tiče kristala bio sam na sajmu Mystic koji je nedavno održan u Zagrebu i tamo sam kupio ametist. Što se kristala tiče zanimaju me ametist i oniks. Za sada imam prirodni grumen ametista i jedan manji obrađeni grumen oniksa.
Eto kako je svijet mali :wink:
A što se tiče nalivpera - ima tu jedan koji ne samo da ih voli i o njima zna sve što se o nalivperima znati može - već ih čovjek sam i izrađuje - tako da kontam kako si uboo forum na kojem možeš ispuniti dobar dio svojih "off record" zanimacija - baš kao i ja... koliko vidim :thumbs: :bradica:
P.S. Pofotkaj kristale ako ti se da...

EDIT: A taj koji voli i radi nalivpera ima i sam neke kristale, ako se ne varam, a znam da se ne varam :-)
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Oct 2012, 16:43

Citirao sam nakon što sam nadopunio post pa se nadam da ćeš ponovno vidjeti ovaj važniji dio koji sam dodao. Znam da se Praskaton bavi nalivperima, ako na njega referiraš. Meni su iskreno više zanimljivije tinte, ali naravno i papir i nalivpera jer jedno bez drugoga ne ide. Svakoj konstelaciji unutar zodijaka pripada određeni kristal (birthstone), ali je određeni kristal učinkovit za više njih i u pravilu nije od koristi samo jednoj konstelaciji. Mene fasciniraju veliki ametisti i manji prirodni grumeni koji nisu obrađeni kao što je ovaj tvoj klaster različitih kristala.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Oct 2012, 16:48

Slice wrote:Citirao sam nakon što sam nadopunio post pa se nadam da ćeš ponovno vidjeti ovaj važniji dio koji sam dodao. Znam da se Praskaton bavi nalivperima, ako na njega referiraš. Meni su iskreno više zanimljivije tinte, ali naravno i papir i nalivpera jer jedno bez drugoga ne ide. Svakoj konstelaciji unutar zodijaka pripada određeni kristal (birthstone), ali je određeni kristal učinkovit za više njih i u pravilu od koristi samo jednoj konstelaciji. Mene fasciniraju veliki ametisti i manji prirodni grumeni koji nisu obrađeni kao što je ovaj tvoj klaster različitih kristala.
Pročitah tvoj edit. Mene osobno zbunjuje ta raznolikost i šarenilo na koju naiđoh dok sam čitao o tome, tako da sam se (pretpostavljam možda i pomalo nepotrebno) i "uplašio" tog velebnog šarenila podataka. Ja kristale volim i skupljam ih. Iskreno ne znam koji bi bio moj birthstone. Vidim kako mi pašu različiti kristali u različitim periodima.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Oct 2012, 16:53

Koliko znam ti si Bik, a za kamen za bika je Smaragd.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Oct 2012, 16:55

Slice wrote:Koliko znam ti si Bik, a za kamen za bika je Smaragd.
Eto - od sada na dalje ovo uzimam kao mjerodavnu informaciju! Hvala!
Smaragdić, aaaaa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Oct 2012, 17:00

Informativna i jednostavna Web stranica na kojoj svatko može provjeriti svoj kamen prema konstelaciji:

Birthstones. Birthstone Zodiac Signs. http://bit.ly/Owz7A2 (pristupljeno 13. listopada 2012.).
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Oct 2012, 17:23

Za Slicea - voli čovjek ametist - ovo je moj primjerak - uživaj :wink:

Image
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Oct 2012, 17:31

Uuuu! Hvala brate! Ruska kvaliteta--odmah sam se napunio pozitivnom energijom! :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Oct 2012, 17:43

Ovaj je iz Brazila, nije Rus :wink:
Bitna je energija :thumbs: 8)
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 13 Oct 2012, 18:00

Ovaj lik koji radi nalivpera od kamenja ima samo bubrežni kamenac.
Dodeše njegova kći ima nešto kamenčina :D

Btw, Adept, jesi zainteresiran za pokazivač vremena?
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Oct 2012, 18:21

Praskaton wrote:Ovaj lik koji radi nalivpera od kamenja ima samo bubrežni kamenac.
Image Image Image
Praskaton wrote:Btw, Adept, jesi zainteresiran za pokazivač vremena?
Javim kada skupim dovoljno za pregovaranje 8)

Eto još jenega za danas...
Nježni ružičnjak :lol:
A lijep je, baš onako... metro...

Image
Shinobi
DE

Post by Shinobi » 13 Oct 2012, 18:44

Ohoo,baš lijepi primjerci,kristale skupljate tek "onako" ili možda proučavate svojstva i uloge u kristaloterapiji?...Imam sreće pa mi društvo pravi par kristala,jedan rozenkvarc kao i ovaj tvoj Adept i nosim jedan lapis lazuli...Slice, možda smo se i sreli na Mystic-u,hehe... :thumbs:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Oct 2012, 18:48

Shinobi wrote:Ohoo,baš lijepi primjerci,kristale skupljate tek "onako" ili možda proučavate svojstva i uloge u kristaloterapiji?...Imam sreće pa mi društvo pravi par kristala,jedan rozenkvarc kao i ovaj tvoj Adept i nosim jedan lapis lazuli...Slice, možda smo se i sreli na Mystic-u,hehe... :thumbs:
Kristaloterapija mi je strana. Volim kristale i poludrago i drago kamenje zato jel su mi jednostavno... lijepi - nisam baš ziher kako bih to znao/mogao objasniti...
No, sve u svemu, zanimam se za njih sa čisto one geološke, "zemljane", tj. znanstvene strane.
Post Reply

Return to “Kolekcionarstvo svega i svačega”