...upražnjavamo i neki drugi hobi

Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Re: ...upražnjavamo i neki drugi hobi

Post by Slice » 20 May 2013, 09:28

Ma meni su najbolji bili Indijci koju su dvije neupućene djevojke učili kako se upotrebljava kana. :D
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 20 May 2013, 09:30

Rocky wrote: Zezali smo ja i frend lika tamo da je trebao na određeni kristal staviti natpis Kriptonit jer tako izgleda ali iz nekog čudnog razloga mu nije bilo smiješno :mrgreen:

I zabavno je bilo slušati spaljenog prodavača kako zašprehava milfaču prodavačicu sa susjednog štanda. Neuspješno. :lol:
Očigledno je zaboravio ponijeti kristale za humor i za šarm.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 20 May 2013, 12:32

Aha, dakle, bilo je i milfača... :wink:
Već ja vidim taj posjet MineralExpu - kao ajmo odma kupit tu kuglet´nu i šćap pa ostatak dana damogle milfače po štandovima, a - koja ste vi ekipa :sunglass: :thumbs: :lol:
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 20 May 2013, 12:47

Adept wrote:Aha, dakle, bilo je i milfača... :wink:
Već ja vidim taj posjet MineralExpu - kao ajmo odma kupit tu kuglet´nu i šćap pa ostatak dana damogle milfače po štandovima, a - koja ste vi ekipa :sunglass: :thumbs: :lol:
Bilo je i puno vitkih ispirsanih i tetoviranih alternativki crvene kose, mmmm :mrgreen:

A uskoro me čeka jedan veliki sajam u Njemačkoj, tamo ću oči izgubiti na hostesama :cekic: :sunglass:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 20 May 2013, 13:10

Rocky wrote:
Adept wrote:Aha, dakle, bilo je i milfača... :wink:
Bilo je i puno vitkih ispirsanih i tetoviranih alternativki crvene kose, mmmm :mrgreen:

A uskoro me čeka jedan veliki sajam u Njemačkoj, tamo ću oči izgubiti na hostesama :cekic: :sunglass:
Znaš kako kaže ona kineska narodna:
PICS or it didn't happen :smoke:
miha
Kamisori

Post by miha » 07 Aug 2013, 21:38

hobiji :D :D ... da ne pocnem bas od pocetka nego s onima koji su jos aktivni :D ..

oduvijek vozim biciklu (nikad jos specijalku), do pre par godina sam vozio puno crosscountry a naravno i po gadu, a u poslijednje vrijeme vozim hibrida (recimo da nesto izmedzu mtb i trekking) po gradu obicno 1 danom i prikolicom za 2 dijece :D ... temperaturni interval od -15 do 40oC (bez dijece :D )

oko 20ak godina fotografiram, prilicno razlicite stvari, iako u poslijednje vrijeme puno manje nego nekad zbog nedostatka vremena, ako nekog zanimaju moje fotografije mozete ih pronaci recimo tu crnigoj.si (iako nisu najazurnije)

poslijednih par godina volim kad vrijeme i vrijeme to dopusta pustat zmajeve,.. imam samo quad linere (1 powerkite-a) i 2 stunt kite-a (HQ i Revolution kite), ako vas zanima kako ovo izgleda evo vam ovde (pa da se nebudemo naopako razumijeli, to su profiji, ne ja :D )

power (bez borda i manje skakanja :D)
http://www.youtube.com/watch?v=XN6WdwCDPII

stunt quad liner
http://www.youtube.com/watch?v=FPX1kq7_P6Y
http://www.youtube.com/watch?v=wm9VVxzFND0

tu i tamo restauriram koju britvu (to sam vec stavljao na forum) a ponekad napravim i koji drveni prsten (par njih ispod)
https://www.facebook.com/media/set/?set ... fa23c3c055
https://www.facebook.com/media/set/?set ... dec9a92b46

evo to se zasad sijetih..
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 07 Aug 2013, 21:50

miha wrote:poslijednih par godina volim kad vrijeme i vrijeme to dopusta pustat zmajeve,..
A jel ti treba netko puštat vjetrove za te zmajeve... :wink: NHF
miha
Kamisori

Post by miha » 07 Aug 2013, 22:12

..da Adept bas sam te htio zamolit da mi oko tog pomognes jer se po forumu prica da kod tebe uvijek ima puno vijetrova : :cekic:

sorry, my bad, al morate mi oprostit ovakve grijeske jer ipak hrvatski nije moj native language....

edit: sto se tice vijetra,... ove revolution kite mozes i bez vijetra pustati (indoor variante), a na drugu stranu ide ja mislim da do 50kmh,.. al moraju to bi jaci okviri i zmajevi moraju biti vented od extra vented... (a okvir 4 wraps ako ne jos jaci)

windles od indoor rev je recimo tu
http://www.youtube.com/watch?v=e1FWiLZY-OI
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 07 Aug 2013, 22:16

miha wrote:..da Adept bas sam te htio zamolit da mi oko tog pomognes jer se po forumu prica da kod tebe uvijek ima puno vijetrova : :cekic:
Ima meštre - i onih prirodnih (iz ruže vjetrova) i onih (m)anufakturnih iz "ruže grahova" :wink:
Šalu na stranu - meni je to jako lijepa stvar... - ti zmajovi :mrgreen:
miha
Kamisori

Post by miha » 07 Aug 2013, 22:27

sta?!?!?! znaci nis od ruze vijetrova??? :smoke:
opet cu morat citat vrijemensku prognozu 3 puta dnevno i gledati simulacije sta ce bit, da tu i tamo uhvatim neku povoljnju buru (da nebude bilo duplih znacenja) :D :D ..
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 08 Aug 2013, 10:01

miha wrote:Adept bas sam te htio zamolit da mi oko tog pomognes jer se po forumu prica da kod tebe uvijek ima puno vjetrova. :cekic:
:lol:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 01 Sep 2013, 16:37

Prvi dio.

Jučer bijah sa klincima na "tatinom mjestu" - evo što su pronašli :)

Predivan primjer skoro pa prozirnog kalcita 60x50 mm sa zanimljivim opalescirajućim sjajem
Image

Image

Kalcit 80x65 mm izuzetne boje i čistoće
Image

Image

Image

Oba komada zajedno
Image

Poprilično velik i zanimljiv komad kalcita 90x80x50 mm različitih tvorbi kristala sa jasnom vertikalnom stratifikacijom otopine
Image

Image

Image
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 01 Sep 2013, 16:40

Drugi dio.

Komad kalcita 35x26 mm izuzetne čistoće - najmanji primjerak, ali, iz ove šarže, meni zasigurno najdraži - jednostavno je prelijep
Image

Image

Image

Lijepi komadić smeđeg kalcita izuzetne čistoće zrakastog radijalnog rasta 40x25 mm
Image

Također lijep komad tamnijeg kalcita na stijenjačkom matriksu 60x50mm
Image

Image

Cijevasti/sigasti ulomak kalcita zanimljive građe (kalcit u kalcitu) radijalne zrakaste simetrije 60x30 mm
Image

Image

Image

Eto, nadam se da sam vam uspio prenijeti barem dio ljepote ovih primjeraka :wink:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 02 Sep 2013, 12:05

Jako lijepo! Kad dođeš u Zagreb, nadam se da ćeš mi donijeti jedan narančasti Kalcit... Vidio sam predivne primjerke kad sam bio na sajmu u Zagrebu, ali sam ipak kupio samo Oniks i Selenit. Imam na stolu jedan mali tumblestone narančastog Kalcita. Taj me kristal obično trenutačno oraspoloži! :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 02 Sep 2013, 13:37

Slice wrote:Kad dođeš u Zagreb, nadam se da ćeš mi donijeti jedan narančasti Kalcit... Taj me kristal obično trenutačno oraspoloži! :D
Dogovoreno!
Je, istina je - i sam se nekako osjećam bolje nakon druženja sa kristalima. Ne znam to objasniti i mislim kako to ima veze sa nekim suptilnim vibracijama i energijama, ali znam da me smiruju na način da mi fokusiraju misli. Ona "gužva" u glavi (...dragi Lastane, imam "gužvu" u glavi - jesam li ja normalan :lol:) jednostavno nestaje i osjećam se smirenije i "usmjerenije".
Inaće, jedna stvar koju sam primjetio od kada fotografiram kristale jest to da pojedini kristal možeš puno bolje "upoznati" tek nakon što napraviš nekoliko njegovih fotki... Tek na fotografijama kristal ispolji one stvari koje bi jako teško zamijetio da ga nisi fotografirao. Ima i kristala od kojih jednostavno teško dobiješ dobru fotku - uvijek je nekako mutna i "plošna" - kao da se fotič nema za što "uhvatiti" kada ih se fotografira...
Sve u svemu, probaj ukoliko možeš uslikati nekoliko fotki kristala koji ti se sviđa.
Kao da gledaš nešto što vidiš po prvi put...
Post Reply

Return to “Kolekcionarstvo svega i svačega”