...upražnjavamo i neki drugi hobi

Post Reply
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: ...upražnjavamo i neki drugi hobi

Post by Adept » 06 Oct 2013, 12:53

Bio na MineralExpo-u u Puli.
Živo sranje...
Brdo smeća za ogromne pare.
Umjesto da daju sajamske cijene oni pokušavaju odrati čovjeka i to krajnje bezobrazno i oholo - užas :evil:
Kad skuže da možda nešto znaš, odmah im nisi zanimljiv jel te ne mogu odrati :thumbdown:
Kupio klincima neke oblutkiće, reda radi, i žena lijepe naušnice od koralja i to je to.
Taj je MineralExpo iz godine u godinu sve veće razočarenje, ali ono... stvarno!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 06 Oct 2013, 13:14

U Zagrebu je bilo odlično i cijene su bile super! Najbolji su mi bili štandovi od Slovenaca i Indijaca i od njih sam i kupio kristale.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 06 Oct 2013, 14:36

Slice wrote:U Zagrebu je bilo odlično i cijene su bile super! Najbolji su mi bili štandovi od Slovenaca i Indijaca i od njih sam i kupio kristale.
To izgleda ovisi o tome gdje nešto izlažu. Onda ću lijepo doći u ZG na sajam!
Slovenci su ovdje imali najgore cijene... Neka se nitko ne naljuti, ali je to jednostavno tako... Da su to pokazaliu Ljubljani, najvjerovatnije bi ih netko bacio u rijeku sa Tromostovja i bili bi sretni da su prošli tako "lišo".
Najpristupačnije cijene je imao jedan Čeh koji u Pulu dolazi godinama.
Masa izlagača uopće nije ni imala cijenike nego su ošacavali cijene temeljem toga koliko te nešto zanima ili ovisno o tko zna kojim kriterijima.
Ploće rezanog ahata su bile od najobičnijeg LOŠE OBOJENOG stakla, dakle, čista prijevara - toliko očito da je to za ne vjerovati.
Sve u svemu, veliki skup mutljaroša sa pokojim časnim izuzetkom.

Sve u svemu, cjelokupna organizacija izgleda vrlo aljkava, nemarna, potcjenjivačka i uz-onu-stvar.
Kao organiziran i u medijima javnog informiranja najavljivan "sajam", ovo je mjesto bilo zrelo za jednu inspekciju koja bi 4/5 tog kineskog smeća zaplijenila i bacila, a mutikaše i prevarante dobro kaznila.
Sramota.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 06 Oct 2013, 14:39

Adept wrote:To izgleda ovisi o tome gdje nešto izlažu. Onda ću lijepo doći u ZG na sajam!
Slovenci su ovdje imali najgore cijene... Neka se nitko ne naljuti, ali je to jednostavno tako...
Moraš doći i u Zagreb! Na sajmu u Zagrebu je sve mnogo povoljnije, a kod Slovenaca sam ja, a koliko se sjećam i još jedan član našeg foruma, kupio veliki štapićasti Selenit za iznimno prihvatljivu cijenu!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 14 Oct 2013, 18:32

Bio u subotu poslijepodne malo u šetnji:

Dva komada od 70 x 70 mm vrlo svijetlog kalcita - predivni komadi

Image

Vrlo zanimljiv komad kalcita 120 x 60 mm - na njemu su vidljive piramidalne, ali i (meni skroz nove) "prstaste" tvorbe visine do 10 mm - izuzetno zanimljiv primjerak poradi tog prstastog oblika koji, do sada, još nisam sreo.

Image

Image

Image

Te, za kraj - jedan prelijep veliki komad kalcita sa piramidalnim tvorbama na vrhu koje se prema stijenjačkom matriksu spuštaju poput nekih dugačkih zubiju (270 x 120 x 100 mm i VRAŠKI je težak :thumbs: ) .

Image

Image
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 14 Oct 2013, 18:47

@Adept
Sad si me podsjetio na sajam kristala u Zagrebu i predivnih Kalcita koje sam tamo vidio. Bili su pune narančaste boje. Jesi li prepoznao neki poseban učinak Kalcita na raspoloženje?
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 14 Oct 2013, 19:02

Slice wrote:@Adept
Jesi li prepoznao neki poseban učinak Kalcita na raspoloženje?
Da - ne mogu ga se nagledati, odmara, smiruje, fokusira - poput šalice dobrog čaja.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 14 Oct 2013, 19:24

Ja se odmah počnem smijati čim ugledam jarko narančasti Kalcit, a mislim da po toj reakciji nisam usamljen! :D
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 24 Jan 2014, 00:09

Image

Image

Image
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
miha
Kamisori

Post by miha » 24 Jan 2014, 08:59

..to su one pustinjske ruze? ako ne my bad :cekic: :rtfm:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 24 Jan 2014, 09:14

@radiano
Jako lijepe okamine. Ovo drugo je, IMO, kalcit - interesantan oblik - toga bi moglo biti i više na mjestu gdje si našao te oblike :wink:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 24 Jan 2014, 09:55

@radiano
:thumbs: Meni je trenutačno za oko zapela kila neobrađenog Fluorita za sljedeću akviziciju! :D
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 24 Jan 2014, 12:45

Ne sjećam se više, mislim da je nešto iz Sahare, a nešto iz pustinje Namib. U svakom slučaju zanimljivo mi je to kako je okamina morskog ježa lijepo očuvana i nađena usred pustinje.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 25 Jan 2014, 11:09

@Slice
Čuj kilo :shock:
Š`mi poklonit jedan kamenčić :mrgreen:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 25 Jan 2014, 12:59

Adept wrote:@Slice
Š`mi poklonit jedan kamenčić :mrgreen:
Ako se prijatelj i ja na kraju odlučimo za kupnju, svakako! Samo on bi više da kupimo Gorski, a ja bih više Fluorit. Valjda ćemo se na kraju i dogovoriti! Ako ne, čekamo sajam! :D
Post Reply

Return to “Kolekcionarstvo svega i svačega”