Zgodan članak

Post Reply
napoleon
Student brijanja

Zgodan članak

Post by napoleon » 25 Feb 2010, 08:51

http://metro-portal.hr/vijesti/zivot/mu ... brijacnica

Ali mi je komentar dolje još bolji :mrgreen:
King
Naučnik brijač

Post by King » 19 Mar 2010, 23:56

Ako za Uskrs idem u Split možda ga i posjetim.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/t ... fault.aspx
King
Naučnik brijač

Post by King » 20 Mar 2010, 00:00

A ovo ću posjetit kad idem u Trst.

http://www.glasistre.hr/svijet/vijest/170981
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 20 Mar 2010, 14:41

Grozno mi je što nema novih snaga. Svi su, da budem grub, lagano na izdisaju. 70+ godina. Šteta :(
Ali definitivno treba otići i ovome u Dubrovnik a i u dućan u Trstu ako je netko u blizini!
King
Naučnik brijač

Post by King » 21 Mar 2010, 14:51

[quote:86d5a8b6ce="napoleon"]Grozno mi je što nema novih snaga. Svi su, da budem grub, lagano na izdisaju. 70+ godina. Šteta :(
Ali definitivno treba otići i ovome u Dubrovnik a i u dućan u Trstu ako je netko u blizini![/quote]

Dugi Rat ne Dubrovnik.
Ajoj, u Trst moram otić, nisam bio u Trstu par godina, ali treba se dobro oboružat eurićima :lol:
King
Naučnik brijač

Post by King » 01 Apr 2010, 12:24

[quote:bd77a6ba96="kig1976"]Ako za Uskrs idem u Split možda ga i posjetim.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/t ... fault.aspx[/quote]

Pokušat ću ga pronaći privatno.

http://www.dugirat.com/index.php?option ... w&id=11073
King
Naučnik brijač

Post by King » 13 Apr 2010, 22:01

[quote:f64474c0a9="kig1976"]A ovo ću posjetit kad idem u Trst.

http://www.glasistre.hr/svijet/vijest/170981[/quote]

Evo vratio sam se iz Trsta. Naime bio sam u ovoj trgovini i mogu kazati da nije loša iako nisam vidio niti jednu britvu, ali ima gotovo sve od Merkurovih DE brijača. Što se žileta tiče ima Fethere, Merkur, Gillette 7 o'clock (žute ruske) i Personnu.
Ima dobar izbor četkica, a što me najviše oduševilo ima mnoštvo AS proizvoda.
Eto da više ne nebrajam ako budete u trstu posjetite ovu trgovinu. Cijene su relativno prihvatljive.
Što se moje kupnje tiče uzeo sam si Pino Silvestre AS, Proraso kremu, Proraso AS i paketić Personna žileta.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 14 Apr 2010, 08:25

Razumije li čiča engleski?
King
Naučnik brijač

Post by King » 14 Apr 2010, 09:02

[quote:4035e67f76="napoleon"]Razumije li čiča engleski?[/quote]

Nisam ni pokušavao, s obzirom da znam nešto talijanskog.
Nismo vodili neke dubokoumne razgovore, a ovo što mi je trebalo i što me intresiralo sam mu uspio objasnit na talijanskom.
Zna riječi "jazavac" i "svinja" na hrvatskom :lol:
No, čovjek je dobar, gospodin straog kova, a opet pokvareni talijanski trgovac, uvalio bi ti "rog za svijeću".
Bez problema je pokazao sve mirise koji su me zanimali, prvo mi je našpricao Pino Silvestre na desnu ruku, pa neki talijanski AS na lijevu, pa mi je htio staviti i neki treći, no na sreću skužio sam da to vodi katastrofi u vidu da ću ostatak dana biti pokretna parfumerija :lol: tako da sam nakon toga sam uzimao s polica i samo mirisao.
King
Naučnik brijač

Post by King » 13 May 2010, 15:43

britva
DE

Post by britva » 22 Jun 2010, 22:52

Stara tema, nove vijesti ;)

Vezano uz raznorazne brijacnice u kojima se moze obrijati britvom:

Nedavno sam bio u Becu i pod obavezno (prije Schonnbrunn parka i red districta :evil: ) sam si ucrtao odlazak ovdje:

K. u. K. Hofbarbier
Operngasse 10
1010 Wien

Vrlo jednostavno sam nasao lokal, mali, klasicnog izgleda kao i vecina gradskih brijacnica. Covjek je ugodan i prijateljski razpolozen, cak sam dobio i kavu, sto tamo i nije cesto.
Na moje veliko razocarenje ne brije britvom nego shavette-om, ali to je i bilo za ocekivati. Priprema brade se sastojala od ulja i vruceg rucnika koji zapravo nije bio vruc nego prije za ruke ugodan. Ja kod kuce rucnik uranjam u kipucu vodu ;) Samo brijanje je bilo prilicno neugodno - iako se vidjelo se da covjek zna sto radi, ali izgleda nije dorastao mojoj bradi.
Tako sam zavrsio poluobrijan, laksi za 7 eura i prilicno ljut na sebe sto sam se uspio natjerati na ovaj pohod. Ponovno brijanje u hotelskoj sobi me ipak oraspolozilo i popravilo dan.

Proslo ljeto bio sam u Gradu (DU) i jedno predvecerje sam si uspio naci vremena za otici na Stradun do brijacnice Chikato koju pikiram vec nekoliko godina.
Brijacnica je uredjena u stilu starih brijacnica (u stvari nikada nije ni preuredjivana), mala i uska, sa dvije stolice i uskim stolicama za musterije. Dok sam cekao, prekopao sam cijeli izlozeni "inventar", dalo se tamo naci svega, ali me se najvise dojmio NOS Rolls Razor koji na zalost trune na polici. Chikato je jednako zivopisan kao i njegove stalne musterije - domaci ljudi. Odsjedio sam malo tamo, popricao sa covjekom i na kraju odustao od brijanja.
Zasto? Paaa, njegove musterije mi izgledaju zadovoljno, ali brije sa Shavette kao i KuK iz Beca, zilete mijenja iskljucivo na zahtijev musterije i dok sam boravio u njegovom lokalu utamanio je dvije pive i poslao malog po jos (6-7 navecer, bio tamo oko 30 min).

Vjerovatno cu ljeto provesti u Splitu, i ako ulovim vremena otici cu do gospodina u Dugom Ratu, nadam se da cu kod njega napokon dozivjeti "ono pravo" brijanje.

Z
King
Naučnik brijač

Post by King » 23 Jun 2010, 08:28

Nažalost moram te razočarati i reći da je čovjek u Dugom Ratu zatvorio brijačnicu.
Mislio sam otići kod njega kad sam bio za Uskrs u Trogiru.
Zvao sam ga na telefon da pitam kad bi bilo zgodno doći no nažalost nitko se nije javljao. Nekako sam uspio dobiti kućni broj i čovjek mi je rekao kako je zatvorio, čini mi se mjesec dana prije Uskrsa (otišao u mirovinu).
Takeri
DE

Re: Zgodan članak

Post by Takeri » 27 Jan 2013, 15:39

Da ne dižem neku novu temu sada http://www.youtube.com/watch?v=OVpYyf16huo

Mladi njujorški brico Michael Haar uči ekipu brijat. :tameshigiri:

Inče, stvarno je šteta da nemamo ovakvu brijačnicu u domovini.. bricu.

Ali, on i šiša. Barem bih se šišat volio u takvoj brijačnici . Ono, muški štih..

A ovako sam bio čak i u ženskastim salonima.. imam zajebanu kosu, tanašnu i trebaju vješte ruke. A izgled mi utječe na posao :/

Dal vi imate nekog ''bricu'' barem za šišanje još ?
''A real man isn't as soft as a baby's behind.'' Jason Statham :)
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 27 Jan 2013, 16:21

Neki su se pošteno izmesarili... :tameshigiri:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 27 Jan 2013, 16:24

Post Reply

Return to “Glazba, filmovi, serije, dokumentarci, YouTube, blogovi, kazalište, članci, forumi, portali...”