Dokumentarac o brijanju

Beco
Kamisori

Re: Dokumentarac o brijanju

Post by Beco » 22 Jan 2018, 17:57

morr wrote:
22 Jan 2018, 17:21
Ja gledam samo Cadinsora i uncle Dubyu. Potonji je krele, ali ima super četke i brijače pa pretrpim.
Na ovom kanalu o kojem govorim radi se o povijesti brijanja predstavljenom na dokumentaristički način.

Freedberg je dobar ali ovo je nešto potpuno drugačije
morr
Kamisori

Post by morr » 22 Jan 2018, 18:44

Ma jasno, nisam ni mislio da je isto.
Gledao sam to prije, ne volim baš taj stil, nervira me. A nisam baš ni oduševljen ni biznis praksom vjerovatno dvojice najmutnijih likova u povijesti weshaving biznisa.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 24 Jan 2018, 21:09

Ne volim Douglasa zbog tih stvari koje je radio u poslu, ali isao sam gledat ovaj kanal. Nije mi smijesan i mislim da bi emisije bile bolje bez njega. To na stranu, zanimljivo mi je neke stvari cuti i vidjeti. Pogledao sam 3 epizode i pola cetvrte. Fora su mi cinjenice o povijesti Gillettea, kako je doslo do ovoga sto imamo danas itd.

Hvala na linku.

Inace nisam gledao ovog Fedberga i ovog drugog celavog tipa dosad, bacit cu oko jer mi bas fali neko kvalitetan. Ima ih masu, amerikanci najvise, koji su nabrijani na svaki sapun i brijac koji izadje i samo vicu "wow awesome amazing man" bez kvalitetnih opisa.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Beco
Kamisori

Post by Beco » 24 Jan 2018, 21:51

pimple8 wrote:
24 Jan 2018, 21:09
Ne volim Douglasa zbog tih stvari koje je radio u poslu, ali isao sam gledat ovaj kanal. Nije mi smijesan i mislim da bi emisije bile bolje bez njega. To na stranu, zanimljivo mi je neke stvari cuti i vidjeti. Pogledao sam 3 epizode i pola cetvrte. Fora su mi cinjenice o povijesti Gillettea, kako je doslo do ovoga sto imamo danas itd.

Hvala na linku.

Inace nisam gledao ovog Fedberga i ovog drugog celavog tipa dosad, bacit cu oko jer mi bas fali neko kvalitetan. Ima ih masu, amerikanci najvise, koji su nabrijani na svaki sapun i brijac koji izadje i samo vicu "wow awesome amazing man" bez kvalitetnih opisa.

Meni su najbolji Freedberg i Ruds shaves koji radi recenzije sapuna.

Što se tiče emisije I'd lather be shaving, zanemarimo Douglasa ali emisija je prvoklasna i prava enciklopedija povijesti brijačkih proizvoda i gušt za pogledati. Ja sam već na 24. epizodi
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 25 Jan 2018, 15:56

Možda je već bilo na forumu. Sry.

Kako su ovi tipovi pričali o povijesti Gillettea i patentima i tako to spomenuli su Auto Strop Razor pa sam išao tražit malo itd.
Ugl. tekst o povijesti Gillettea, točnije o njihovoj strategiji i politici cijena te kako i zašto je došlo do poznatog marketinškog modela koji danas brojne firme prakticiraju.
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm ... id=1676444
007
Student brijanja

Post by 007 » 25 Jan 2018, 19:20

pimple8 wrote:Možda je već bilo na forumu. Sry.

Kako su ovi tipovi pričali o povijesti Gillettea i patentima i tako to spomenuli su Auto Strop Razor pa sam išao tražit malo itd.
Ugl. tekst o povijesti Gillettea, točnije o njihovoj strategiji i politici cijena te kako i zašto je došlo do poznatog marketinškog modela koji danas brojne firme prakticiraju.
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm ... id=1676444
Valet Autostrop... kakav brijač! Mmmmm... Premalo ga koristim, premalo...

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 25 Jan 2018, 19:25

U jednoj od narednih epizoda pričaju o tome zašto svi žileti ima onaj pattern u sredini a ima veze s tim patentima koje je napravio Auto Strop i sjebao Gillette odnosno postao većinski vlasnik firme.
U biti marketinška strategija svih firmi koje su proizvodile brijače je bila da se mora kupovati njihove žilete za njihov aparat i bilo je brdo različitih patterna za prihvat. Interesantno je vidjeti kako se došlo do ovog patterna kakvog imamo sad.
Isto tako radili su istu stvar kao što rade i danas-aparate su prodavali za sitnu lovu, a danas glave odnosno u ono vrijeme žileti su bili skupi.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 25 Jan 2018, 20:49

Ali zanimljivo da su ispocetka bili jako skupi (Gillette).
Brijaci su im kostali za tadasnje pojmove poprilicno, a ni lamice nisu bile jeftine. Tek kad su im istekla patentna prava, poceli su nuditi jeftine brijace i to starije modele nekad skupih brijaca. Vjerojatno su u to vrijeme imali stvoren brand, prepoznatljiv svima i na glasu kao kvalitetan. Ugovor koji su uboli sa americkom vladom/vojskom im je zasigurno u tome pomogao.

Jos jedna zanimljivost koju sam vidio u emisiji — Onaj stari, Roy Johnson i njegova kolekcija gillettea. Zavidno :)

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 13 Mar 2018, 10:02

Pogledao sve epizode I'd Lather Be Shaving. Na trenutke sam se morao prisiliti da progutam glupi humor ove dvojice, naročito u zadnjim epizodama kad im je ponestalo tema. Usprkos tome, ima dosta zanimljivosti koga zanima o povijesti proizvoda itd itd.
Matt ima ogromno znanje o brijačima i hobiju općenito kao i povijesti Amerike. Douglas se čak i u svojoj domeni nije pokazao kao neki ekspert.
Sve u svemu, neloše za pogledati.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 25 Apr 2018, 15:19

Počela nova sezona I'd lather be shaving
https://www.youtube.com/watch?v=4TctxmDNorE
Post Reply

Return to “Glazba, filmovi, serije, dokumentarci, YouTube, blogovi, kazalište, članci, forumi, portali...”