Tetoviranje

marn
Naučnik brijač

Tetoviranje

Post by marn » 14 Feb 2015, 15:17

Ajmo malo..
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Tetoviranje

Post by Adept » 14 Feb 2015, 16:15

Ja imam ružu i križ na lijevoj lopatici pa mi je malkice frkovito to uslikati, a da na nešto liči...
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 14 Feb 2015, 17:37

Ajmo, ne...
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 14 Feb 2015, 17:53

Čak nisam mislio ni slike, može i iskustva samo. Ovi razvikani u ZG su digli cijene do neba.. Kad sam čuo neke cifre koje su tražili od ekipe nisam znao dal da se smijem ili plačem.
Postoji recimo jedan dobar majstor u Karlovcu..
papagioro
Shaveta

Post by papagioro » 14 Feb 2015, 21:05

Ja sam htio na guzici istetovirati "Hvala".
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 15 Feb 2015, 00:58

:lol: papa care! nedostajao si.
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
King
Naučnik brijač

Post by King » 15 Feb 2015, 09:33

Što se cijena tiče ne znam kakva je sad situacija no kad sam ja radio svoje tetovaže - lijeva ruka od leđa do lakta je "Koi fish", na desnoj ruci je obojeni "tribal", na lijevoj potkoljenici zmaj, a na desnoj tri japanska znaka s određenim značenjem sve zajedno je koštalo oko 1500 EUR.
Bilo je to prije cca. 8 godina.
Prilikom odluke najbitnija mi je bila higijena majstora i prostora, a cijena je bila u drugom planu.
Isto preporučam svima koji se prvi put odluče za tetoviranje i sl. - higijena na prvom mjestu, boje koje se koriste, a tek onda cijena i ostalo.
Ne znam kako je danas sve skupa zakonski regulirano i koliko razno razne inspekcije sve skupa kontroliraju i drže pod kontrolom - stoga pamet u glavu i neka cijena ne bude presudni faktor osim u slučaju da je sve drugo isto.
Kad bih se ponovo odlučio na neko tetoviranje onda bi to vjerovatno radio kod Zele ili Gandalfa u ZG ili kod Koste u ST - za ostale nisam siguran.
King
Naučnik brijač

Post by King » 15 Feb 2015, 09:46

Također za početnike - možda ćete čuti priče od prethodno tetoviranih kako su prije samog tetoviranja "drmnuli" dvije tri da manje boli.
Naime, tetoviranje ne boli, nije da se baš ne osjeti, ali svaka prosječna osoba taj osjećaj može podnijeti bez većih neugodnosti.
Ukoliko i čujete takvu priču obavezno pitajte gdje su se tetovirali i izbjegnite taj studio jer vas nijedan pravi tattoo majstor neće tetovirati ukoliko osjeti da ste prije nešto konzumirali, a ne zaboravite i da se pod utjecajem krv puno teže zaustavlja.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 15 Feb 2015, 10:06

Buncek (Gandalf) je za preporučit ako mu se svidi vaša ideja, neke stvari jednostavno ne želi radit i to je ok. Al meštar je na mjestu, i on i žena mu- Stela.
Zele je postao bezobrazno skup, a po onom što sam vidio i loš- frendu je za ruku, tj. nekakav half-sleeve tribal tražio 14000 kn, a ono što mu je napravio u prvoj etapi za 4500 niti izgleda lijepo, niti vrijedi 1/3 te cifre. Osim toga kod Zeleta u salonu imate jedno 10% šanse da vas tetovira on, inače će vas za iste novce prepustiti nekom od zaposlenika.
Crni (Medulićeva) je za sad u Zg najbolji po cijeni i kvaliteti, za ostale ne znam..

Naravno da je preduvjet reputacija i higijena.
I ovo što King kaže, tetoviranje grebe, a ne boli. Nakon cca 20 min to grebanje više ni ne osjetite jer koža utrne. Alkohol strogo izbjegavati, baš zbog smanjene koagulacije krvi u kojoj ima cuge, a ako krv curi- curi i boja iz kože, tj. veća je šansa da tetovaža neće ispasti kako treba.
King
Naučnik brijač

Post by King » 15 Feb 2015, 10:16

Rekao sam već gore ali se možda izgubilo među ostalim informacijama - dobro provjerite koje se boje koriste i to iz dva razloga:

1. zdravstveni - jeftine i no name boje mogu biti izuzetno štetne
2. trajnost/postojanost - kvalitetne boje će i nakon niza godina izgledati kao i prvog dana dok će nekvalitetna boja izgubiti pigmentaciju već nakon godinu dvije, a pogotovo ukoliko se ljeti izlažete suncu.
Btw. ukoliko napravite iole veću tetovažu zaboravite izležavanje na suncu bez adekvatne zaštite iste s minimalno faktorom SPF40 ili više.
Ukoliko se odlučite na tetoviranje napravite to najkasnije u rano proljeće, jer friško napravljena tetovaža ne smije vidjeti sunce minimalno 3 mjeseca nakon tetoviranja.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 15 Feb 2015, 10:24

Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 15 Feb 2015, 10:51

U slučajevima kad se tetoviraju različita pisma, znam da se kolege sa sinologije i indologije dobro mogu nasmijati jer ono što ljudi na sebe tetoviraju je često suludo! Znam za ljude koji blage veze nemaju o primjerice pismu Devanāgarī, ali on silom hoće da mu nešto piše negdje!
Markoni78
DE

Post by Markoni78 » 16 Feb 2015, 15:59

I sam sam imaoc dvoznamenkastog broja tetovaža skupljanih kroz proteklih 18 godina pa mogu ponešto dometnuti.
Kao apsolutni prioritet ću staviti higijenu salona, alata, majstora... Kada je to zadovoljeno ostaje prostor za odabir tetovirača čiji vam se stil više sviđa, čije radove si možete priuštiti i slično.
Kod Zeleta sam se tetovirao davno prije kada još nije postao zvijezda, a sada mi se ne da čekati mjesecima na termin i plaćati sulude iznose. U međuvremenu sam otkrio spomenuti Tattoo studio Crni u Medulićevoj gdje sam iznimno zadovoljna higijenom, kvalitetom, vještinom i cijenom.
Koji salon ćete odabrati i nije bitno, ali svakako izbjegavajte razne "znam frenda koji je naručio opremu s e-baya" kombinacije jer to u pravilu završava vizualno katastrofalno, a povremeno i zdravstveno loše. Kao i za sve drugo u Hrvatistanu, inspekcije se pojavljuju samo kada im treba love (inspektorima), ali ljudi koji od toga žive ispunjavaju uvjete i premašuju ih uvijek, da ne bi u pitanje doveli svoju egzistenciju :)

Eto, ukratko :)
karantena35
BIC

Post by karantena35 » 08 Jan 2016, 08:23

:headband: :headband:
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 10 Jul 2017, 10:34

Da obnovim malo temu.
Uvijek su me privlačile tetovaže i kad sam bio mali, sjećam se stari je gledao neki film o bandama na Novom Zelandu, meni je to bilo prekul. (Nedavno naišao slučajno na njega na imdbu-u http://www.imdb.com/title/tt0110729/ ) Super mi je bilo kako su oni prekriveni tetovažama. Znao sam se šarati da ličim na onog nekog iz Star Treka (tad nisam pratio radnju, samo sam smatrao da je Chakotay najveći frajer)

Prvi kontakt s iglom bio je kod frenda u kući, on meni ispričao da neki to rade s iglom, tušem i koncem. Reko ajmo probat. Imam po nozi neke točkice, neke pokušaje crteža keltskog križa (izgledalo mi cool, nema veze sa životom) od kojih se danas vidi samo polovica pa izgleda ko slovo P, imam i neko slovo kvarta, to je ok ispalo i tako.

Danas imam 3 komada (list noge, leđa, biceps), sva tri radio kod različitog majstora u Zadru. Nisam eksperimentirao, nego sam prvu napravio jako mlad, nasumično odabrao majstora jer mi je bio nekako najbliži. Nije nešto tetovaža, doduše to sam možda i ja kriv. Samo sam se htio tetovirat, bez obzira što je na slici. Pa sam stavio nekog zmaja/guštera :cekic:

Kasnije sam čuo da je jedan drugi puno bolji i daje popust na određene tetovaže. Prezadovoljan s radom. Kad sam se odlučio na treću, taj isti majstor je zbog privatnih problema prestao s radom, ali mi preporučio svog frenda i nisam požalio. Čovjek mi je nacrtao pokojnog psa na ruku, nema tko nije rekao da je vrhunska i da je pogododio mog psa u dlaku. Sliku je bazirao na jednoj fotki, ali je gledao u joše nekoliko fotografija, kako bi valjda dobio bolji dojam o licu. Tetovaža je po meni ispala vjerodostojnija od same fotke na kojoj se bazirala.

Stavljao bi ih ja još, privlači me imat rukave od tetovaža, no jbga malo zbog posla, malo zbog novaca i drugih prioriteta, a i nastojim davat krv što češće nikako ja na novu. Zadnjih par mjeseci me to intenzivno drži, ovog zmaja na nozi bi prekrio nečim velikim, preko cijele noge (tj od koljena dolje).....

Evo slike posljednje tetovaže.
Image
Last edited by pimple8 on 10 Jul 2017, 10:34, edited 2 times in total.
Post Reply

Return to “Ostalo...”