Internet

Post Reply
DFay
Kamisori

Internet

Post by DFay » 21 Jul 2016, 15:25

Kod mene wifi odprilike izgleda ovako
http://www.speedtest.net/my-result/a/2069764155
ovisan o brzini ili ne ?
Comp. u jednoj i drugoj sobi pa više komada smartphona pa laptop pa kad dođe ekipa i oni se spoje na wifi..
Sve u svemu nebi mogao funkcionirati bez mreže svih mreža.
Kako vi stojite sa tim ?
Kao nešto nebitno ili nešto bez čega se više nemože....?????
TomBar
Shaveta

Re: Internet

Post by TomBar » 21 Jul 2016, 15:46

Wifi ruter u kuci otvorena tipa...sve spojeno preko njega..za prostoriju uz kucu imam jos jedan koji sluzi kao pojacivac i nema beda.
Za more uzmem net promet i bubnem karticu u stariji mob i odradim hotspot da se klinke spajaju. Ove godine uzeo kod VIPa 10GB prometa i bez brige sam. Bez ugovorne obveze, kad se vratim s mora prekidam i sve po starom.

Poslano Tapatalkom
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 21 Jul 2016, 20:07

Internet je definitivno nešto što se polako uvuklo pod kožu svima nama.
Ja, kada sam doma, u pravilu koristim desktop. Klinci su ti koji poradi tableta ovise o wi-fi vezi.
Rijetki su to petki da ja doma išta radim preko tableta...
U drugu pak ruku, kada nisam za svojim računalom (kada nisam kod kuće), onda 4G tablet i podatkovna SIM kartica postaju osnovni alat za komunikaciju sa svijetom.
Da li bih mogao bez interneta... svakako, bez daljnjeg.
No, moram priznati kako mi internet pruža veliko zadovoljstvo.
Moja će djeca svakako uvelike ovisiti o njemu i tome se neće moći pobjeći.
Koliko je to dobro ili ne - e pa, o tome možemo uz gemišat dva ili 17, ali tako jest i tako će biti.
Osobno - mene internet veže sa puno dragih i dalekih ljudi i pruža mi dobre informacije u jako brzom vremenu - i to mi nešto znači.
Likvor
Shaveta

Post by Likvor » 21 Jul 2016, 20:55

12/1 kabelski od Bneta.
Par laptopa, desktop, par mobitela, tablet.
Ne muči me brzina koliko lag. Još tu i tamo znam koju online igricu pa ak je lag veći od 50ms me ubija u pojam. Prosječni mi je 8ms.
Inače mi je još bitnija veza da ne puca, da je stabilna a to mi zasada pruža Bnet kak spada. Bio na Amisu(smeće), T-comu(meni bio super samo skup) i na kraju na Bnetu.
Jbg kad upališ VPN pa se spajaš na posao pa puca svakih 5 minuta nije ugodno.
Kad sam odustan od čvrste linije, na mobu imam min 3GB mjesečno, sada ću imati i flatrate pa me ne yebe preveć ako nema utičnice negdje :)
Inače počeo sam se gnušati Interneta kao takvog, ne radi sigurnosti već spodoba koje krstare netom. Ovo je jedan od rijetkih "zdravih" foruma gdje je opuštajuće pročitati veliku većinu postova jer je normalna atmosfera.
Inače mi je u zadnje vrijeme veći gušt saznati informaciju uz pivu od kompetentnih osoba, skužio sam da tako puno brže upijam i shvaćam informacije...valjda zbog pive :)
Post Reply

Return to “Ostalo...”