Što sam kupio-rujan 2010.

King
Naučnik brijač

Post by King » 01 Sep 2010, 04:39

-Trumper's Eucris sapun

Image
Mr.Gentleman
Shaveta

Post by Mr.Gentleman » 03 Sep 2010, 00:16

je li došao ili treba doć?

baš me zanima kakav je taj Eucris... :-D
Prvi hrvatski blog o brijanju http://moja-brijacnica.blogspot.com
Frankly, my dear, I don't give a damn
King
Naučnik brijač

Post by King » 03 Sep 2010, 05:22

U dolasku je, nadam se tokom slijedećeg tjedna da će biti tu.
vidas
BIC

Post by vidas » 10 Sep 2010, 15:43

Merkur 34c
http://cgi.ebay.com/Merkur-Solingen-34C ... 53db6fc0ac

derby žileti 50 komada
http://cgi.ebay.com/50-Derby-Extra-Stai ... 53df5da63e

i danas je palo prvo brijanje sa DE u životu inače se brijem britvom a prije toga jednokratnim britvicama i M... 3, i mogu samo reć savršeno i jednostavno BBS u 2 pasa bez iritacije i posjekotina,
King
Naučnik brijač

Post by King » 10 Sep 2010, 21:33

Kao što sam već negdje spomenuo prelazim u potpunosti na Naniwa kamenje pa sam iz tog razloga naručio:

-Naniwa 8k
-Japan Made stone holder

Znači ubuduće će se britve oštriti na Naniwa kamenju gradacija 1k-3k-5k-8k-10k, a mislim da će do kraja godine stići i Nakayama (prirodni japanski kamen za finiširanje) iz rudnika obitelji "Maruka".
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 11 Sep 2010, 14:39

Ovo iz mene samo djelomično progovara ljubomora :oops: , ali iskreno pitanje, za što ti treba 1,3 i 5K kamen. Dobro, će doći za Wusthofa, ali za britve, mislim da zbilja nema potrebe za njima. Koliko te ja znam, nijedna britva ti nije nikad dovoljno tupa da bi ju uopće morao oštriti i sa onim od 8k, a ovaj od 1k, ti je pre grub čak i za Wusthofa.
King
Naučnik brijač

Post by King » 11 Sep 2010, 15:46

[quote:6552b707fb="Praskaton"]Ovo iz mene samo djelomično progovara ljubomora :oops: , ali iskreno pitanje, za što ti treba 1,3 i 5K kamen. Dobro, će doći za Wusthofa, ali za britve, mislim da zbilja nema potrebe za njima. Koliko te ja znam, nijedna britva ti nije nikad dovoljno tupa da bi ju uopće morao oštriti i sa onim od 8k, a ovaj od 1k, ti je pre grub čak i za Wusthofa.[/quote]

Hm, radije bi da si me pitao nešto o Nakayami, ali kad već pitaš evo odgovora.
Naime Norton 4k/8k sam prodao i nešto ga je trebalo zamijeniti. Zamijenile su ga Naniwa 3k, 5k i 8k. Zašto?
Naime kako britve oštrim s pomoću tzv. piramidalnog načina oštrenja u kombinaciji će se koristiti 3k-8k (za britve koje jako dugo nisu vidjele kamen i koje eventualno imaju jako sitna oštećenja, npr. ERN britve koje sam Gordonu oštrio), a 5k-8k će se koristiti za britve koje su u relativno dobrom stanju, koje su redovito održavane i koje su izgubile na kvaliteti prvenstveno zbog upotrebe prilikom brijanja.
Kao što si rekao, a i istina je, moje britve su perverzno oštre, no također sam ih s vremena na vrijeme spuštao na 4k stranu Nortona.
Opet zašto?
Iz jednostavnog razloga, da izbjegnem mogućnost pojave tzv. "round bevel", a u prijevodu zaobljene oštrice koja može nastati kao posljedica oštrenja britvi na stropu premazanom razno-raznim polir pastama.
Nakon ovoga će biti još jedno Zašto?, a odnosi se na to zbog čega ih jednostavno ne spustim samo na 8k ili pak na završni kamen?
Odgovor je vrlo jednostavan, a radi se o tome da nakon nekog vremena 8k i završni kamen nemaju mogućnost da vrate oštrinu koju želim imati, tako da moje britve s vremena na vrijeme idu na 4k (od sada će to biti 5k) u dijelu piramide 5-5, 3-3, 1-3, 1-5 (prvi broj označava broj krugova na 5k strani, a drugi na 8k strani).
nakon toga idu na 10k pa na Kineza 12k, 1MB dijamant, 0,5 dijamant, 0,25 dijamant te par krugova po CR2O3 kako bi sve skupa bilo "smooth".
Dužan sam ti objašnjenje za 1k.
Njega sam uzeo iz razloga jer sam odbio par oštrenja britvi kojima je trebalo postaviti "bevel", a i zbog Wusthof noževa. Ne bih se složio da će biti pregrub za noževe kad za to dođe vrijeme (jer poznavajući navike moje žene jako brzo će ti noževi morati ne samo na 1k već će biti dobro ako ne budu morali i na nižu gradaciju :lol: ).
Što se tiće Naniwa kamenja mislim da ne moraš biti ljubomoran jer ih se može kupiti u svakoj bolje opremljenoj web trgovini, no što se tiče Nakayame tu bi moga biti ljubomoran :lol:
Naime kamen kojeg imam u planu je koliko znam i koliko sam prikupio informacije jedan od 30-ak (toliko ih je otprilike ostalo čitavih, radi se o Nakayama-Maruka kamenu, no nemoj da te prevari googlanje jer je drastična razlika u kvaliteti između ovog kamena i onog što izbaci google). Pregovaram s čovjekom par mjeseci već, a nadam se da ću mu u slijedećih par mjeseci uspjet dati ponudu za kamen koju neće moći odbiti i to će biti kraj što se tiče nabavke kamena za oštrenje kao što je kraj po pitanju stropova došao onaj dan kad je stigla Kanayama #80000.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 11 Sep 2010, 22:51

Drago mi je da ne zamjeraš na mojoj možda lošoj, ali nadasve dobronamjernoj zajebanciji.
A sad ozbiljno, daj raspali malo o tom Nakayama kamenju. Kao i vjerojatno većina ljudi na ovom forumu nisam nikada čuo za to kamenje, pa me iskreno zanima zbog čega je tako posebno.
King
Naučnik brijač

Post by King » 12 Sep 2010, 08:20

[quote:d019b6458c="Praskaton"]Drago mi je da ne zamjeraš na mojoj možda lošoj, ali nadasve dobronamjernoj zajebanciji.
A sad ozbiljno, daj raspali malo o tom Nakayama kamenju. Kao i vjerojatno većina ljudi na ovom forumu nisam nikada čuo za to kamenje, pa me iskreno zanima zbog čega je tako posebno.[/quote]

Otvorit ću ovih dana temu o japanskom kamenju (prirodnom i umjetnom).
Što se tiče ovog kamena, a i mnogih drugih japanskih prirodnih kamena njihova posebnost leži u tome što su mnogi rudnici iz kojih se to kamenje vadilo davno zatvoreni tako da tog kamenja više jednostavno nema (npr. belgijska kotikula se još uvijek vadi vani, pa ne možemo govoriti o njenoj posebnosti s tog aspekta).
Druga posebnost leži u njihovom sastavu zbog kojeg omogućavaju jako fino poliranje oštrice (ne samo britve već i japanskih katana), a o tom tehničkom aspektu još uvijek ne mogu toliko kvalitetno pričat jer sam još u fazi proučavanja.
Treća posebnost usko je povezana s prvom, a radi se o poremećenom umu :lol: (zamisli da ti netko ponudi "pero", ne kompletno naliv pero već samo dio koji služi za pisanje, valjda se taj dio zove pero, i da znaš da ih u cijelom svijetu ima svega par komada te da se takvo nešto nikada više neće proizvesti, osim možda u Kini te da imaš mogućnost priuštiti si ga. Ne vjerujem da na ovom forumu ne bi pročitali kako si postao ponosni vlasnik. Možda nam to baš ne bi nešto previše značilo, jer o naliv perima ne znamo toliko koliko znamo o britvama, ali bi skužili njegovu posebnost).
Gore spomenuta Nakayama možda nikada neće stići kod mene. Sadašnjem vlasniku ću dati još jednu ponudu, no ako je odbije to će biti kraj, jer već sada je cijena jako visoka.
King
Naučnik brijač

Post by King » 22 Sep 2010, 22:41

-Speick krema za brijanje
-Sir Irisch Moos AS

Kupljeno u Mulleru u City Centre One te kudikamo jeftiniji nego li preko web-a.
svarog
DE

Post by svarog » 23 Sep 2010, 16:33

Merkur Slant, zahvaljujući Svenu ;)

Image

Brut AS

Image

[quote:ca64af3671="kig1976"]-Speick krema za brijanje
-Sir Irisch Moos AS

Kupljeno u Mulleru u City Centre One te kudikamo jeftiniji nego li preko web-a.[/quote]

Koliko dođe Irisch Moos u Mulleru??
Sven
Britva

Post by Sven » 23 Sep 2010, 17:01

[quote:ec2857f4e5="svarog"]Merkur Slant, zahvaljujući Svenu ;)

Image [/quote]

Moram priznat da mi fali... al zato uskoro stiže 37G :-D
King
Naučnik brijač

Post by King » 23 Sep 2010, 18:49

[quote:ef3ceab19c="svarog"]Koliko dođe Irisch Moos u Mulleru??[/quote]

Irisch Moos 50 ml 58,00 kn
Speick krema u tubi 18,00 kn
svarog
DE

Post by svarog » 23 Sep 2010, 20:39

[quote:8d4a6e73be="kig1976"]
Irisch Moos 50 ml 58,00 kn
Speick krema u tubi 18,00 kn[/quote]

:shock:
... nadam se da ih imaju u ponudi u Osijeku.
Iako imam zalihe krema, sapuna i AS-a za 3 god. :lol:
King
Naučnik brijač

Post by King » 27 Sep 2010, 19:33

Za brijanje:

-Semogue Owners Club svinjska četkica

Wusthof Classic Ikon Santoku nož:

Image

Wusthof stalak za noževe:

Image
Locked

Return to “2010. g.”