Što sam kupio-kolovoz 2010.

Locked
Sinketa
DE

Post by Sinketa » 15 Aug 2010, 20:14

Kupio jeftinu shavettu u Frippo sanu na Ilici. Koštala je 48 kuna. Ubacio sam unutra pola Derby žileta i sad malo isprobavam brijanje s tim. Moram priznati da nije baš lako. :(
svarog
DE

Post by svarog » 15 Aug 2010, 21:01

Semogue 1250 četkica... nije baš ažuran ovaj Leon, tek peti dan nakon narudžbe je poslana za HR.

Image
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 15 Aug 2010, 21:56

Sinketa wrote:Kupio jeftinu shavettu u Frippo sanu na Ilici. Koštala je 48 kuna. Ubacio sam unutra pola Derby žileta i sad malo isprobavam brijanje s tim. Moram priznati da nije baš lako. :(
Da se ne bi razočarao- britvom se puno teže poreže nego tom shavettom ;)
terlisimo
DE

Post by terlisimo » 15 Aug 2010, 23:23

- Merkur 34C (HD)
- Merkur 37C (slant)
- Semogue 1250
- Omega Professional #48
- Omega Professional 20106
- TOBS bay rum
- Trumper Sandalwood skin food
- PRORASO pre-shave cream
- Trumper bay rum

Iznenadilo me koliko je Omega četka velika u usporedbi s npr. Semogue 2010 koja mi je po veličini drške i lofta neki prosjek:
Image
Semogue 2010 drška i loft su praktiči isti kao na 1250 (v. sliku u Svarogovom postu) samo što 2010 je jazavac.

Također me iznenadilo koliko je HD malen u odnosu na Futur koji sam koristio do sada.
Futur nemam pri sebi pa ću postati usporedbu kasnije u zasebnom threadu no odnos je vrlo sličan Omega vs. Semogue.

Slant je prva liga.
Semogue 1250 također, trenutno mi je to omiljena četka.
Omegu još nisam razradio no prvi dojam je prilično dobar. Za 10 eura dobra kupnja. A veeelika mi je, drška je ko 0,03 čaša :) Čini mi se kao da je rađena za ljude dosta veće od mene. Tipa Marv iz Sin Citya.
HeWhoKnows
DE

Post by HeWhoKnows » 22 Aug 2010, 21:37

[quote:9e24c42467="Sinketa"]Kupio jeftinu shavettu u Frippo sanu na Ilici. Koštala je 48 kuna. Ubacio sam unutra pola Derby žileta i sad malo isprobavam brijanje s tim. Moram priznati da nije baš lako. :([/quote]

he he...vidio sam taj shavette u Frippo sanu...Začudio sam se kako je jeftin....zapravo je identična kopija Dovo Shavettea koji košta 33 eura! Ili su oba brijača kopija nekog trećeg - ne bih znao!

U svakom slučaju, u posljednje vrijeme ga najčešće koristim, s polovicom Feathera, ali i Gillette Platinum napravi dobar posao. Isprva je komplicirano jer polovica DE oštrice ne skida u punoj širini, pa se dešava da dio pjene skidaš plastikom. Također, izgubiš i dosta krvi pa je poželjno na ogledalu napisati krvnu grupu da ekipi hitne pomoći skratiš vrijeme za reakciju....Ipak, kad se izvještiš, shavette postaje vrlo efikasan brijač. Meni on napravi sav posao u dva pasa jer nakon prvog WTG mogu odmah na ATG.

Image
Locked

Return to “2010. g.”