Što sam kupio - kolovoz 2011.

korijen
Student brijanja

Re: Što sam kupio - kolovoz 2011.

Post by korijen » 23 Aug 2011, 22:12

mariv wrote:Neznam kakva su pravila na Ptičici no ukoliko staviš opciju "vidljivo samo meni" ne bi trebalo biti nikakvih problema. Bez obzira kakva je "vidljivost" fotografije na Ptičici pomoću "copy image/link location" možeš nam je predstaviti na forumu.

Baš sam se pametno htio usprotiviti jer sam dobio ljubazni odgovor od uredništva Ptičice u kojem tvrde suprotno, ali sad kad i ti i King tvrdite suprotno od njega/nje onda ću radije vama vjerovati. Morat ću probati sam objaviti tamo kad stignem obraditi još koju fotku.

King wrote:U svakom slučaju pokušaj ih kontaktirati
Jesam, hvala i bili su ljubazni i imali razumijevanja te tražili da uz slike stavim tekst da nije riječ o reklami, prodaji...
te vratili slike natrag.

mariv wrote:btw... Gornje dvije fotografije izgledaju kao profi reklama za proizvod.

Hvala. Trudio sam se. :) Iako slike onih proizvoda o kojima ne mislim tako lijepo nisu ništa manje dobre. U vezi s tim, ima li itko ovdje pismenu dozvolu od bilo koje tvrtke da slika bilo koji proizvod? Mislim da se ni jedna tvrtka neće puno buniti ako se u dobrom svjetlu govori o njenom proizvodu (a neće se buniti ako se govori i u lošem, glavno da se govori :) ).
King
Naučnik brijač

Post by King » 23 Aug 2011, 22:51

korijen wrote:U vezi s tim, ima li itko ovdje pismenu dozvolu od bilo koje tvrtke da slika bilo koji proizvod? Mislim da se ni jedna tvrtka neće puno buniti ako se u dobrom svjetlu govori o njenom proizvodu (a neće se buniti ako se govori i u lošem, glavno da se govori :) ).
Zasigurno nema, ali mislim da se povreda autorskih prava ne odnosi na to što ću ja slikati nečiji proizvod u svom prostoru i to negdje objaviti (sigurno me u tom slučaju niti jedna firma ne bi tužila, jer im je to u potpunosti besplatan marketing) već se ta povreda odnosi jedino ako objavim fotografiju koju je netko drugi napravio (mislim da me ni u tom slučaju proizvođač neće tužiti, jer je opet dobio besplatnu promidžbu, no moglo bi biti problema jedino sa strane autora fotografije).
No, da ne idemo previše off....drago mi je da si riješio problem s pticica.com
U postavkama profila pod opcijom "Komentar" na pticica.com napiši da se prikazane fotografije odnose na privatnu kolekciju i da ne služe u marketinške svrhe. To će biti dovoljno da i ubuduće možeš koristiti pticica.com te nema potrebe da fotografije označavaš "Vidljivo samo meni".
mariv
Britva

Post by mariv » 23 Aug 2011, 23:02

korijen wrote:Hvala. Trudio sam se. :) Iako slike onih proizvoda o kojima ne mislim tako lijepo nisu ništa manje dobre. U vezi s tim, ima li itko ovdje pismenu dozvolu od bilo koje tvrtke da slika bilo koji proizvod?
Što se proizvoda tiče nikad nisam tražio pismenu dozvolu jer ne fotografiram brendirane proizvode. Mnogi proizvodi su zaštićeni i ne bi ih se smjelo fotografirati i fotografije okolo distribuirati. Važna je namjena fotografije, ali i sitno pisane pravne mudrolije koje za sve proizvode nitko ne zna. Kako je cijelo pitanje dosta osjetljivo "naši" foto-siteovi rade ono što su i tebi napravili.
Što se građevina/objekata tiče, osobno sam u nekoliko navrata tražio i dobio pismenu dozvolu da mogu fotografije dalje publicirati, prodavati i sl.
Ukoliko se fotografiraju ljudi, tada bi se trebala tražiti pismena dozvola od "modela" koji su uhvaćeni fotografijom. Ukoliko se radi o jednoj osobi posao je jednostavan jer se radi o jednoj dozvoli. Ukoliko se radi o 10 ljudi treba tražiti od svih dozvolu. Ukoliko jedan ne odobri to je dovoljno da se fotografiju ne može publicirati, prodavati i sl.
korijen wrote:Mislim da se ni jedna tvrtka neće puno buniti ako se u dobrom svjetlu govori o njenom proizvodu (a neće se buniti ako se govori i u lošem, glavno da se govori :) ).
Nemoj se zavaravati.

Ukoliko te detaljno zanima možemo preko PM popričati da ne spamamo dalje ovaj tread.

Moj savjet je slijedeći. Ukoliko radiš takve fotografije za potrebe objavljivanja na forumu u vidu recenzije, Ptičicu koristi kao zatvorenu bazu (može biti samo jedan folder s takvim fotografijama). Na taj način fotografije na Ptičici su vidljive samo tebi i njih to ne bi trebalo zabrinjavati jer ti njihove resurse koristiš u vidu "web hostinga".
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 23 Aug 2011, 23:11

King wrote:Zasigurno nema, ali mislim da se povreda autorskih prava ne odnosi na to što ću ja slikati nečiji proizvod u svom prostoru i to negdje objaviti (sigurno me u tom slučaju niti jedna firma ne bi tužila, jer im je to u potpunosti besplatan marketing) već se ta povreda odnosi jedino ako objavim fotografiju koju je netko drugi napravio (mislim da me ni u tom slučaju proizvođač neće tužiti, jer je opet dobio besplatnu promidžbu, no moglo bi biti problema jedino sa strane autora fotografije).
No, da ne idemo previše off....drago mi je da si riješio problem s pticica.com
U postavkama profila pod opcijom "Komentar" na pticica.com napiši da se prikazane fotografije odnose na privatnu kolekciju i da ne služe u marketinške svrhe. To će biti dovoljno da i ubuduće možeš koristiti pticica.com te nema potrebe da fotografije označavaš "Vidljivo samo meni".
Nisam znao koji dio quotat pa stisnuh sve.

Da zabraždženo je, sory.

Hvala na savjetu.

@ mariv

i s tobom s slažem gotovo u potpunosti. Sutra ću ti odgovorit na PM kad se naspavam jer već gledam u križ.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 27 Aug 2011, 14:05

Frank shaving finest badger četkica
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 28 Aug 2011, 14:43

Došao kinez :wink:
E, sada lijepo ravnanje pa veselje :thumbs:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 28 Aug 2011, 21:45

Poravnao kineza. Otpali mi cojones (cijela je stvar trajala duže od 2 sata)...
Išao sam u početku sa 240 - dok ga nisam dobio - najgore je bilo to što je kamen imao jednu "depresiju" na jednom od 4 ugla i tu je trebalo skidati cijeli kamen da bi se poravnala ta depresijica manja od 1 cm... :smoke:
Nakon toga sam radio intenzivno sa 320 dok nisam bio 200% ziher da je kamen stvarno izravnat, a onda sam radio po 150 krugova sa 400, 600 i 1000 (u svim smjerovima, po svim mogućim uzorcima, vrtio kamen ovako, onako... - na kraju sam lijepo zaoblio rubove - NIKADA TO NEMOJTE ZABORAVITI :mrgreen: - i prošao još 150 krugova na 1000).
Kamen je sada glađi od stakla...
Ja idem popit gemišt... hladan...
Gušti su gušti... :thumbs:
krugoval
DE

Post by krugoval » 29 Aug 2011, 01:50

ovo sve :D

Image
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 30 Aug 2011, 12:35

krugoval wrote:ovo sve :D
Svaka čast! Pa to su dva kompleta koji uključuju i jazavca i Tabac sapun neki fancy DE brijač. :thumbs:
krugoval
DE

Post by krugoval » 30 Aug 2011, 17:34

hehehe, redom:

Jazavac iz kozma, wilkinson DE, muhle r89, tabac sapun za brijanje, ralon AS, svinjska četka 20kn, gilete i wilkinson oštrice.

s tim da jazavac wilkinson i jedan tabac u stiku idu frendu kao poklon da on proba DE shaving :)
Benjamin Barker
Britva

Post by Benjamin Barker » 31 Aug 2011, 10:37

Edwin Jagger DE87 Iwory from Shaving.ie.. :shaving2:
"After the first glass (of absinthe), you see things as you wish they were. After the second, you see things as they are not. Finally you see things as they really are, which is the most horrible thing in the world." - Oscar Wilde
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 31 Aug 2011, 13:22

Neki dan izbidah, te danas uplatih

Image

Surrey svinjsku četkicu sa šalicom. Sviđa mi se jednostavni oblik drške, a negdje sam pročitao da je od gume, al ne vjerujem dok ne vidim. :?
Surrey mi je bila cool riječ još otkad sam slušao Rene Marie kako izvodi "The Surrey with the Fringe on Top". Preporučam naći i poslušati legendarnog Sinatru kako radi isto.

Nadam se srednje dobroj četkici, a ako je s gumenom drškom 5+. Planiram se polako prešaltati na sapun.

Trenutno kao posudu za držanje kreme koristim Tema šalicu za bijelu kavu od Finskog (Švedskog?) proizvođača suđa Iittala.

Image

ima 4 dL i više nego dovoljno prostora za mahanje.
Locked

Return to “2011. g.”