Što sam kupio- rujan 2011.

napoleon
Student brijanja

Re: Što sam kupio- rujan 2011.

Postby napoleon » 23 Sep 2011, 11:49

Jedino nema baš izbora žileta. :(

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 25 Sep 2011, 21:47

Penhaligon's se pokazao kao vrlo poslovna firma...
2 X "Juniper Sling" zato jel im je to najnovija stvar (nema ni 2 tjedna...).
2 X "Blenheim Bouquet" jel im je to najprodavanija stvar.
Svaka čast!
A meni izvrsno došlo...!

Image
Image

Naime, prije neko vrijeme nazovem ja parfumeriju "Iris" na Jelačić placu, predstavim se tko sam i odakle zovem i priupitam ih imaju li Tabac sapun za brijanje u posudici... Ženski glas, nimalo oduševljen, reče mi da pričekam kako bi provjerila - vrati se ona nakon dobre dvije minute i veli, opet ama baš nimalo oduševljeno, kako ga imaju. Dobro, rekoh ja - biste li mi ga ikako mogli poslati u Pulu i dostaviti mi račun faksom, mailom ili da platim pouzećem - upitah ja krajnje naivno...
Stanka...
Dramaturška...
Shakespearovska čak...
Kontam, ona kokoš ne vjeruje svojim ušima...
I imah pravo...
"Gospodine,", ona će ti meni, "pa jeste li vi svjesni da bi to netko trebao zapakirati, pa otići u poštu, pa čekati red, pa poslati... Pa tko nama garantira da ćete vi to preuzeti...? Pa, kako na to uopće poštarinu ocijeniti...? Pa zar nemate vi nekoga da vam to kupi pa DONESE u Pulu...?" - i sijaset sličnog preseravanja, kenjanja i :sex: ...
Prije desetak dana ja se nađem na Faceu u onome trenu kada je Penhaligon's objavio svijetu da je napravio novi miris. Lajkam ja to i onako, neobavezno, priupitam kako bi čovjek mogao doći do uzorka. Vele mi oni da navrnem u bilo koji njihov dućan. Ali ja sam u HR, velim ja... NEMA PROBLEMA GOSPODINE - odgovoriše mi oni iste minute - MOLIMO VAS JAVITE NAM SE SA PRIVATNOM PORUKOM U KOJOJ ĆETE NAM NAPISATI SVOJE IME I ADRESU, A ZA SVE OSTALO ĆEMO SE MI POBRINUTI!
Odmah slijedeći dan ja dobijem poruku kako su uzorci na putu te kako se oni najtoplije nadaju kako će mi se sviđati - BAR JEDAN, AKO NE I SVI...!!! I tu ja skužim da oni nisu poslali samo "Juniper Sling"...
I ja im se najsrdačnije zahvalim...
I serem ti se ja na našu "poslovnost"... Doslovno im se poserem u posao...
E, da, kompletan shipping... sve... - sve je platio Penhaligon's.
Eto...

sljivan
Mach III

Postby sljivan » 25 Sep 2011, 21:53

e sto bi volio da ovaj post moze vidjeti uprava irisa...

kako sam alergican na tu nasu bahatost i ljenost... uvijek me to izludi!
Echte Motorradfahrer kennen keine Fliegenangst!!!

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 25 Sep 2011, 22:05

Ti, iako misliš najbolje i znam kako se osjećaš - predstavljaš "Klasu Optimist" :wink: - no hard feelings, molim te.
Ja sam im se javio na mail pitajući ih zašto ja kod njih ne mogu potrošiti svoje novce i u čemu je problem - pače, javio sam im se na dvije e-mail adrese...
Jedna mi se odbila odmah natrag sa "MAILER DAEMON" porukom kako je njihov inbox prenatrpan i moja im poruka nema gdje "sjesti", a na drugu NARAVNO DA NISU ODGOVORILI...
Ma...
A pazi sada ovo - u pulskom "Merkatoru" ima "Iris" parfumerija. Upadnem ja unutra i priupitam ih imaju li Tabac sapun :lol: :lol: :lol:
NE - veli ona...
Stanka...
Ja šutim...
Ona šuti i blene u mene...
OK, rekoh ja - možete li ga naručiti iz ZG, znate, ja bih ga jako volio kupiti?
NE, ona će na to!
A zašto - priupitah ja...
Zato, jel mi možemo, znate, naručiti samo ovo što prodajemo, za to imamo šifre u kompjuteru, za drugo nemamo, trać, bla, kenj, sruć...
Ali, znate - velim ja - to postoji u vašoj firmi - vi to dilate po ZG, pa u čemu je problem da jedan naručite za Pulu - naivno ću ja...?
E, pa, ne možemo mi to, znate, nemamo mi tu šifru za taj GEL, kako ste ono rekli...
I ja dobijem mini nervni slom i okrenem se idem na gemišt...
E pa, što je puno, puno je...
Eto...

sljivan
Mach III

Postby sljivan » 25 Sep 2011, 22:11

ajme majko... ne samo bezobrazni vec i neuki!!!!
pa jel ima netko drugi u RH da to prodaje? ja ga od njih necu kupit iz principa...

ja sam ti u zg... hoces da ti ga ja negdje uzmem pa posaljem?

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 25 Sep 2011, 22:17

Najljepša ti hvala, ja ti bacim poruku kada se budem odlučio, no ionako sam 3. i 4. 10. u ZG poslovno na jednom međunarodnom simpoziju na faksu u Heinzelovoj pa se najtoplije nadam da ću uloviti sat vremena da si to i sam uzmem :wink:

sljivan
Mach III

Postby sljivan » 25 Sep 2011, 22:28

ma nema frke! :) ako zagusti javi se...

p.s. a jel valja ovaj sapun ista? (ja mislio sebi uzet)

korijen
Student brijanja

Postby korijen » 26 Sep 2011, 09:38

Adept wrote:NEMA PROBLEMA GOSPODINE - odgovoriše mi oni iste minute -

Ljubomoran sam kao pas. Već skoro godinu dana obilazim Viktor Koncept parfumeriju kako bih kupio Sartorial, ali nikako pa nikako...

Blenheim Bouquet, Douro, Endymion, za te znam da ćeš uživati. Prva dva će ti odmah dati najbolje što imaju, a kod Endymiona malo pričakaj pa onda uživaj. Sve u svemu :thumbs: :thumbs: :thumbs:

King
Naučnik brijač

Postby King » 26 Sep 2011, 09:54

sljivan wrote:e sto bi volio da ovaj post moze vidjeti uprava irisa...
kako sam alergican na tu nasu bahatost i ljenost... uvijek me to izludi!

Nažalost kod nas stvari funkcioniraju na gore navedeni način. Istini za volju ima i svijetlih primjera, ali su u toliko mizernoj mjeri da ih se čovjek u svoj sili ovakvih kao što je primjer Iris-a i ostalih jednostavno više ne može sjetiti.
Ne misim pri tome samo na ovu branšu.
No evo dva primjera koja su mi se urezala u sjećanje, negativna naravno:

1. prije par mjeseci nazovem Bau Max u Splitu i tražim odjel alata. Javi se voditeljica te je upitam da li u ponudi imaju "Dremel" (naime, trebao mi je jedan dijamantni frezer):
"Molim, a što je to Dremel?"
"Oprostite, da li sam dobio odjel alata?"
"Da, voditeljica odjela je pri telefonu."
"Ne znate što je Dremel...pa to vam je i bla...bla..."-pokušam joj objasnit
"Aha, a to Vam treba....pa dobili ste krivi odjel....to Vam je na odjelu Vrt i......"
....naravno već u pola razgovora mi je mozak počeo izlaziti na uši i na fini način je pošaljem gdje joj je mjesto te onako živčan nazovem fino upravu Bau Max-a u Splitu te dobijem nekakvog "mlatimudana" koji se predstavio kao "šef svih šefova" i priupitam ga kako je moguće da mu je voditelj odjela alata osoba koja nema pojma o alatima, a koja je uz to i bezobrazna (naime, gore nisam prenio cijeli razgovor kao ni način ophođenja dotične voditeljice), a on mi non šalantno odgovori: "A, što ćete to Vam je tako".........

2. Famozni "Douglas" (Split i Zagreb):
"Dobar dan, trebaao bih TOBS kremu za brijanje."
"Žao mi je, mi to ne držimo."
"Ne držite, a što je ono u onoj tamo vitrini?"
"Aha....to Vam treba........".

Eto, to su samo neki od primjera poslovnosti na HR način i to u situaciji kada želite potrošiti novce.
O reklamacijama u pojedinim trgovinama neću ni pričati. Bilo je situacija gdje sam se iz trgovine vraćao natrag doma da bih "skinuo" Zakon o zaštiti potrošača, a onda natrag u trgovinu sa hrpom papira u ruci......
Iz tog razloga gotovo 80% moje kupnje se odvija putem web trgovina (inozemnih, naravno), a pogotovo kada se radi o proizvodu koji kod nas nije "svakodnevan"....

korijen
Student brijanja

Postby korijen » 26 Sep 2011, 10:12

King wrote:2. Famozni "Douglas" (Split i Zagreb):
"Dobar dan, trebaao bih TOBS kremu za brijanje."
"Žao mi je, mi to ne držimo."
"Ne držite, a što je ono u onoj tamo vitrini?"
"Aha....to Vam treba........".

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

:cekic:

poznato mi je ovo

mariv
Britva

Postby mariv » 26 Sep 2011, 12:40

Jutros preuzeta sa carine Wade & Butcher 7/8 Wedge with Barber's Notch. :smoke:

Image

Image

Fotkano i editirano na brzinu. Na donjoj slici je dano malo više kontrasta da izađe na vidjelo lijepa originalna black buffalo horn drška.

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 27 Sep 2011, 23:23

@mariv
JAKO LIJEPO - ČESTITAM I SLUŽILA TE DUGO I U ZDRAVLJU!

King
Naučnik brijač

Postby King » 27 Sep 2011, 23:31

mariv wrote:Image

Nadam se da slika vara, u protivnom mislim da su donje podloške malo preširoke za ovako elegantne krajeve drški, ostatak brive nema nikakvih zamjerki. Lijep primjerak.

King
Naučnik brijač

Postby King » 27 Sep 2011, 23:35

-Thiers Issard 7 Razor Box

mariv
Britva

Postby mariv » 27 Sep 2011, 23:38

King wrote:
mariv wrote:Image

Nadam se da slika vara, u protivnom mislim da su donje podloške malo preširoke za ovako elegantne krajeve drški, ostatak brive nema nikakvih zamjerki. Lijep primjerak.

Ne vara te. Zaista su donje podloške malo preširoke. I ova britva je s kraja XIX. stoljeća te kompletno restaurirana s izvornim elementima. Na dršci se vide preko nekoliko grešaka/oštećenja nastalih tijekom +100 godina, ali u načelu sam jako zadovoljan.
Razmišljao sam je dati pravom mastoru na zamjenu drški ( :hail: ), no za sada sam ipak odlučio je zadržati takvu kakva jest.

Return to “2011. g.”