Što sam kupio- rujan 2011.

the_bulk
DE

Re: Što sam kupio- rujan 2011.

Post by the_bulk » 16 Sep 2011, 20:11

Znači mali početnički set ,ali evo da se vidi malo.
Tabac sapun,hjm četka,wilkinson sword de(pokraj je ovaj stari za usporedbu na kojemu čak mislim da fali ispod komad od češlja ,ali to nek znalci prosude).
Četka je iz mullera ,piše hjm ,pure bristle,sad dal je to svinja ili mješavina sintetike i svinje ili samo sintetika također nek neko od znalaca kaže. 36 kuna je došla ili tako nešto, piše na ambalaži da ima prirodnih vlakna ,a sad ne znam...
Danas je i stigao mali sample pack lamica od korisnika mariva (hvala na tome).
Evo slika:
Image
King
Naučnik brijač

Post by King » 16 Sep 2011, 20:16

the_bulk wrote: Tabac sapun,hjm četka,wilkinson sword de(pokraj je ovaj stari za usporedbu na kojemu čak mislim da fali ispod komad od češlja ,ali to nek znalci prosude).
Točno, fali "base plate", bez toga je neupotrebljiv.
the_bulk
DE

Post by the_bulk » 16 Sep 2011, 20:30

King wrote:
the_bulk wrote: Tabac sapun,hjm četka,wilkinson sword de(pokraj je ovaj stari za usporedbu na kojemu čak mislim da fali ispod komad od češlja ,ali to nek znalci prosude).
Točno, fali "base plate", bez toga je neupotrebljiv.
Eh,ja budala ga koristio bez toga... Dal bi se korištenje bez toga moglo usporediti s recimo open combom?
King
Naučnik brijač

Post by King » 16 Sep 2011, 20:38

the_bulk wrote: Eh,ja budala ga koristio bez toga... Dal bi se korištenje bez toga moglo usporediti s recimo open combom?
Da, sigurno.....samo ne znam zbog čega se ovi u Merkurovoj tvornici toga nisu sjetili...i uštedili si trošak izrade "baznih ploča"----šaim se naravno
Ne može se to usporediti, a iskrena preporuka je da brijač ne koristiš, jer te jedan krivi potez ili trenutak dekoncentracije može poslati na malo žešće šivanje....btw. osvojio si ulaz u "legendarne izjave na Forumu"
the_bulk
DE

Post by the_bulk » 16 Sep 2011, 20:48

King wrote:
the_bulk wrote: Eh,ja budala ga koristio bez toga... Dal bi se korištenje bez toga moglo usporediti s recimo open combom?
Da, sigurno.....samo ne znam zbog čega se ovi u Merkurovoj tvornici toga nisu sjetili...i uštedili si trošak izrade "baznih ploča"----šaim se naravno
Ne može se to usporediti, a iskrena preporuka je da brijač ne koristiš, jer te jedan krivi potez ili trenutak dekoncentracije može poslati na malo žešće šivanje....btw. osvojio si ulaz u "legendarne izjave na Forumu"
A pitam samo. :D Dva put sam se tek uspio ozljediti s njim u tri mjeseca pa je bilo prolazno... Od čega je ovo četka točno?
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Sep 2011, 20:55

the_bulk wrote:A pitam samo. :D Dva put sam se tek uspio ozljediti s njim u tri mjeseca pa je bilo prolazno...
Dobro si ti prošao...
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 16 Sep 2011, 23:39

the_bulk wrote:Od čega je ovo četka točno?
Svinjska dlaka.

I da, nemoj više koristiti onaj brijač, taj je odskočio iz kategorije "safety razor-a". Radije koristi Wilkinsona. :thumbs:
mariv
Britva

Post by mariv » 16 Sep 2011, 23:42

korijen wrote:
the_bulk wrote:Od čega je ovo četka točno?
Svinjska dlaka.

I da, nemoj više koristiti onaj brijač, taj je odskočio iz kategorije "safety razor-a". Radije koristi Wilkinsona. :thumbs:
Extreme Open Razor :lol: :lol: :lol: :lol:
mariv
Britva

Post by mariv » 17 Sep 2011, 11:53

Konačno stigla!

Stainless Solingen Friodur-Henckels 7/8 NOS

Image
Last edited by mariv on 17 Sep 2011, 13:38, edited 1 time in total.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 17 Sep 2011, 13:37

@mariv
IZVRSNO!!!
SLIKICE PLIZ
:mrgreen:

A JA (HVALA MARIV - OPET SE MORAMO ČUTI/DOPISATI :wink: :lol: :thumbs: ):

Image
King
Naučnik brijač

Post by King » 17 Sep 2011, 14:24

@ Mariv

Lijepa britva...vrlo zajebana za oštrenje, ali kad je se "dobije" na kamenu onda je odličan brijač.

@ Adept

Valobra....samo strpljivo sa izradom..."face lathering" pod obavezno jedno 3-5 minuta....po mom mišljenju sapun za sami vrh (počevši od mirisa, kvalitete pjene i svega ostalog što treba imati sapun za brijanje).
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 17 Sep 2011, 14:36

King wrote:@ Mariv

Lijepa britva...vrlo zajebana za oštrenje, ali kad je se "dobije" na kamenu onda je odličan brijač.
Inox...
Nije ga lako naoštriti, ali je "žilaviji" pa može čak i duže izdržati...
King wrote:@ Adept

Valobra....samo strpljivo sa izradom..."face lathering" pod obavezno jedno 3-5 minuta....po mom mišljenju sapun za sami vrh (počevši od mirisa, kvalitete pjene i svega ostalog što treba imati sapun za brijanje).
Ima strpljenja - nije problem - hvala na uputi za dužinu izrade :wink:
Miris mu je predivan - tako, rekao bih, "BARBERSHOP CLEAN" - nešto izvrsno - ženici se isto jako sviđa :wink:
Bacim par slova nakon par brijanja.
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 20 Sep 2011, 09:51

- Palmira (Novosadska originalna) sapun
- Wilkinson Sword Classic britvice
- Plisson (akrilna drška boje slonovače, sivi jazavac, knot 22mm) jazavac

Dvije stvari o ovoj četkici;

Sivi jazavac je bio glavni razlog kupnje i zasad, nakon svega par brijanja jako sam zadovoljan, a mislim da će stvari ići samo nabolje. Nešto je podatniji od Omeginog crnog jazavca kojeg imam, ali mu treba dosta namakanja.

Prije nekog vremena sam opanjkao Plissona kako nisu vratili VAT prilikom kupnje iako su to ostavili kao mogućnost prilikom kupnje. E pa sad mi je žao, je su ipak vratili novac na račun. Nakon onog "You ignorant bastards..." pisma ispričao sam im se pismom, a i ovim putem pokušavam ispraviti grešku. (Prilično su ljubazni za prodavače, ali tipično za europske internet trgovce, čekate odgovor i po 3-4 dana).

četkice se mogu vidjeti na
http://www.rasageplisson.com/epages/161 ... Categories

a moja nosi šarmantnu oznaku P955259.12

obratite pažnju na monstruma s drškom od prave slonovače :shock: :shock: :shock:
(Abramoviću, nije ti lako...)

Palmira me kao sapun nije baš pretjerano oduševio pa ću isprobati četkicu sa SMN Crema da Barba jer je jednake, ako ne i tvrđe konzistencije od Palmira sapuna.

Slika, naravno, kad stignem... :jazavac:
nevermind
DE

Post by nevermind » 20 Sep 2011, 21:32

Nije britva, ali isto mi je veoma drag ! :)
Image
Image
Image
Jere
Kamisori

Post by Jere » 21 Sep 2011, 08:05

nevermind: Izgleda sjajno!! Kakvi su prvi dojmovi? Koja je cijena? :D
Locked

Return to “2011. g.”