Što sam kupio - studeni 2012.

korijen
Student brijanja

Re: Što sam kupio - studeni 2012.

Post by korijen » 09 Nov 2012, 13:32

Svemir je zakon, al ova kutijica je isto zakon. Da bar mogu sad u miru zapaliti jednu...

Dobio si jednu od najboljih kolekcija na Svijetu (koji je danas mali dio Svemira :mrgreen: )

čekam Bois des Iles i Sycomore (oba EDT) u normalnom pakovanju.

Uskoro...
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 09 Nov 2012, 18:17

korijen wrote:Svemir je zakon, al ova kutijica je isto zakon. Da bar mogu sad u miru zapaliti jednu...

Dobio si jednu od najboljih kolekcija na Svijetu (koji je danas mali dio Svemira :mrgreen: )

čekam Bois des Iles i Sycomore (oba EDT) u normalnom pakovanju.

Uskoro...
Hvala meštre!
Nadam se da ćeš i ti uživati u svojim mirisima - posebno me zanima što misliš o Chanel Sycamore - osobno jako volim woodsy arome :thumbs: - nekako me "vraćaju na zemlju", utvrđuju i "daju mi snagu" ako razumiješ što hoću reći... Nisu za svaki dan, ali ima dana kada mi baš jako pašu te drvenaste/zemljaste/mahovinaste arome. Pogotovo kada se obućem u odjelo, tj. kada su u pitanju neke formalnije prigode. Takve arome onda imaju tendenciju ulijevanja nekog osjećaja "sigurnosti"...
Blebećem...?
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 09 Nov 2012, 20:26

@Adept
Ovo što si napisao je recimo posve razumljivo s obzirom na tvoju konstelaciju. Možda bi mogao probati i malo drugačije mirise kako bi napravio svojevrsni balans. Naime, prema tvojoj konstelaciji si već dobro na zemlji. No, nekako vjerujem kako imaš podznak u elementu zraka, što bi objasnilo Svemir i kristale... Blebećem?
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 09 Nov 2012, 20:40

Kapa dolje :thumbs:
Blizanac u podznaku...
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 09 Nov 2012, 20:53

I moram još jedan post - Slice - JAKO mi pašu (i dobro stoje) i citraste arome, voćne arome, "svjetloplavo/oceanaste" arome...
Malo sam se (vrlo pozitivno) šokirao ovime sada - :thumbs:
Dao si mi malo za razmisliti :wink:
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 12 Nov 2012, 18:44

Wilkinson sapun i Economie(Wilkinson) žilete.
Kupio sam prije par dana kad sam slučajno naletio na njih.
Ljudi hvale Wilkinson kremu pa bi i sapun trebao biti dobar. Mogao bi u paket DAJMO DA BRIJU.
Jučer sam našao recenziju gdje kažu da nije baš nešto, čisto ok. S druge strane, recenziju sam pročitao na forumu gdje je sva ekipa na Martin De Candre i kaže tip da je u rangu Wilkinson sapuna i Plisson sapun (a za Plisson piše da je Joris u drugom pakiranju).
Ću probati, pa ću znati.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 12 Nov 2012, 20:14

Radiano wrote:Wilkinson sapun i Economie(Wilkinson) žilete.
Ljudi hvale Wilkinson kremu pa bi i sapun trebao biti dobar. Mogao bi u paket DAJMO DA BRIJU.
Jučer sam našao recenziju gdje kažu da nije baš nešto, čisto ok. S druge strane, recenziju sam pročitao na forumu gdje je sva ekipa na Martin De Candre i kaže tip da je u rangu Wilkinson sapuna i Plisson sapun (a za Plisson piše da je Joris u drugom pakiranju).
Ću probati, pa ću znati.
Sretno sa sapunom, trebat će ti jako puno drljanja po njemu da napraviš nešto nalik pjeni. Ja sam ga kupio kao prvi sapun i završio je u kanti jako brzo. Nakon nekog vremena sam ga opet uzeo imsleći da bi mogao biti nešto bolji , jer sam i ja ponešto napredovao u tehnici. Na kraju je završio istopljen i pomiješan sa brinell kremom i maslinovim uljem (to već nije tako loše :) ). Najbolju rezultat s njim sam dobio kad sam ostavio malo vode na njemu i vrtio bjesomučno četkom dok mi nije dojadilo i onda ga izradio na licu...Ali i dalje mi nije bio zadovoljavajući, previše je "tanak" a i smrdi na sredstvo za čišćenje :lol:
Doduše kažu ljudi da je stick dobar ali njega nisam nigdje vidio
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Nov 2012, 20:28

monkeylord wrote:Ali i dalje mi nije bio zadovoljavajući, previše je "tanak" a i smrdi na sredstvo za čišćenje :lol:
Većina cjenovno prihvatljivijih sapuna i krema ima sintetički miris. To je slučaj i s kremom Wilkinson (probao sam Sensitive). Bolji sapuni i kreme ipak imaju kvalitetniji miris u sebi ili se barem trude ostaviti takav dojam...
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 12 Nov 2012, 20:29

monkeylord wrote:
Ću probati, pa ću znati.
Sretno sa sapunom, trebat će ti jako puno drljanja po njemu da napraviš nešto nalik pjeni. Ja sam ga kupio kao prvi sapun i završio je u kanti jako brzo. Nakon nekog vremena sam ga opet uzeo imsleći da bi mogao biti nešto bolji , jer sam i ja ponešto napredovao u tehnici. Na kraju je završio istopljen i pomiješan sa brinell kremom i maslinovim uljem (to već nije tako loše :) ). Najbolju rezultat s njim sam dobio kad sam ostavio malo vode na njemu i vrtio bjesomučno četkom dok mi nije dojadilo i onda ga izradio na licu...Ali i dalje mi nije bio zadovoljavajući, previše je "tanak" a i smrdi na sredstvo za čišćenje :lol:
Hmmm - ja ga imam više od godinu dana i nikada nisam nikakvih problema imao sa tim sapunom.
Jedno mu priznajem - treba imati malo štiha u ruci da se dobije dobra krema, ali kada ga se "provali" imaš super kremu ama baš svaki put.
Moj mali savjet - možda pomogne (a možda i ne...) - prije izrade pjene na sapun natočiti oko milimetar debljine VRUĆE vode i pustiti ga da se "safta" dok se tuširaš (i dok ti se i četka priprema za brijanje); nakon toga napuniti četkicu i postepeno dodavajući vodu stvarati pjenu na licu - ja tako radim STALNO i, kao što rekoh, nikada nikakvih problema. A što se tiće mirisa - de gustibus... Iako se ja uopće ne slažem sa tom poslovicom...
20ml
DE

Post by 20ml » 13 Nov 2012, 00:33

Merkur 25c
kupljeno na: http://connaughtshaving.com

Image

Uz brijac se dobije paketic od 5 Treet Platinum nozica Made in Pakistan
"Do not try and bend the spoon. That's impossible. Instead... only try to realize the truth."
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Nov 2012, 10:01

Čestitam ti na novoj akviziciji! Connaught je najjači--vidim da ovaj brijač trenutačno imaju i na sniženju. Ja bih nekako više 15C pošto sam navikao na kratku dršku HD-a.
20ml
DE

Post by 20ml » 13 Nov 2012, 12:17

Hvala
Gledao sam Merkur 41 ‘1904 Classic’ rucka 75 mm i Merkur 25c rucka 95 mm, odabrao sam duzu rucku, sada su im cijene jednake. Kod prvog brijanja divio sam se novom ,sjajnom komadu metala u ruci.. tako ne mogu biti objektivan o tome kakav je brijac, brijanje je proslo odlicno.. Na stranim forumima dozivljavaju ga kao blagim, oprastajucim, brijacem za svakodnevno brijanje.. itd. Ima i suprotnih misljenja, ta su u manjini.
Kada bolje upoznam prednosti i mane..napisat cu nesto vise.
"Do not try and bend the spoon. That's impossible. Instead... only try to realize the truth."
kraljic78
BIC

Post by kraljic78 » 13 Nov 2012, 12:38

Adept wrote:
monkeylord wrote:
Ću probati, pa ću znati.
Hmmm - ja ga imam više od godinu dana i nikada nisam nikakvih problema imao sa tim sapunom.
Jedno mu priznajem - treba imati malo štiha u ruci da se dobije dobra krema, ali kada ga se "provali" imaš super kremu ama baš svaki put.
Moj mali savjet - možda pomogne (a možda i ne...) - prije izrade pjene na sapun natočiti oko milimetar debljine VRUĆE vode i pustiti ga da se "safta" dok se tuširaš (i dok ti se i četka priprema za brijanje); nakon toga napuniti četkicu i postepeno dodavajući vodu stvarati pjenu na licu - ja tako radim STALNO i, kao što rekoh, nikada nikakvih problema. A što se tiće mirisa - de gustibus... Iako se ja uopće ne slažem sa tom poslovicom...
Samo bi nadodao da dosta isušuje kožu ( barem je kod mene tako ) ...
DE
Shinobi
DE

Post by Shinobi » 13 Nov 2012, 15:48

Eto nakon duuugo vremena(i nije dugo,al se čini ko vječnost) na APN-u je stigao i moj paket....
Semogue 2000
444 Alum block
444 ASB
:D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Nov 2012, 16:36

@Shinobi
Uživaj u četki :thumbs:
Locked

Return to “2012. g.”