Brijačnica shaving bowl-mug

Post Reply
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Brijačnica shaving bowl-mug

Post by Adept » 04 Feb 2013, 22:44

Radiano wrote:Sad kad govoriš za maneštru, sam se nečeg sjetio: originalni Istarski/Hrvatski Scuttle! :-D
Gornji dio bi bio normalan, a donji dio kamo je topla voda bi bio Bukaleta :-D
Image
E ben - da moreš jušto jeno malo supe spiti i lipo se kako čovik obrijat :thumbs:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 04 Feb 2013, 23:19

Burke, kaj brijete vi? :D
G. Slim
Mach III

Post by G. Slim » 05 Feb 2013, 09:14

Adept wrote:
Radiano wrote:Razmislite da bude šira gore nego baza, da četkica ne lupa po stjenkama.
Prihvaćam - OK primjedba.
Dakle, dijametar vrha posude 14 cm, dijametar baze 12 cm, visina 7 cm i debljine najmanje 5 mm (bilo bi bolje 6 ili 7 mm).
Na temu širine, dijametar standardnog CD-a je 120mm! Ja jesam :newbie: ali dojma sam da to je i previše za promjer baze.
Ako se ne varam, bilo bi dobro da se, po želji, može ubaciti sapun unutra bez da ima previše "lufta". Koliko vidim, legendarna OldSpice šalica je promjera 90mm i visine 60mm, a Tabac sapun je (samo) 75mm promjera.

Da rezimiramo dvojbe i generalno mišljenje
(molim Vas da nadopunite popis ili izrazite slaganje sa pojedinim stavkama):
1) promjer baze: 120mm
2) promjer otvora: 140mm
3) visina: 70m
4) debljina stjenki: 5-7 mm
5) ručka: Simpson style
Image
6) dno: neravno ("loptice" vs "valovi" vs "spirala")
7) boja: bijela vs terakota
8 ) logo: print vs utiskivanje
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 Feb 2013, 10:06

G. Slim wrote: Na temu širine, dijametar standardnog CD-a je 120mm! Ja jesam :newbie: ali dojma sam da to je i previše za promjer baze.
Ako se ne varam, bilo bi dobro da se, po želji, može ubaciti sapun unutra bez da ima previše "lufta". Koliko vidim, legendarna OldSpice šalica je promjera 90mm i visine 60mm, a Tabac sapun je (samo) 75mm promjera.
Ovdje se govori o posudici kojoj će primarna zadaća biti izrađivanje pjene, a ne držanje sapuna!
Dakle - prazna posudica u kojoj se izrađuje i priprema pjena koja se kasnije može, ali i ne mora završavati na licu, a NE posudica veličine šalice za kavu u kojoj se drži sapun. Posudica u kojoj se drži sapun NIJE posudica u kojoj se izrađuje pjena. Takve posudice služe da se u njih stavi sapun i napuni četkica, a onda se četkica stavlja u posudu o kojoj mi ovdje i sada pričamo, te se tu izrađuje i finišira pjena koja će ići na lice.
Zaključak:
- ne govorimo svi ovdje o tim dimenzijama bez veze i nesvjesni onoga o čemu pričamo i
- dimenzije o kojima govorimo su dimenzije posude koja je, u pravilu, prazna i u kojoj se sa napunjenom četkom samo izrađuje pjena - dakle, primarna namjena ove posude ne bi bila držanje sapuna u njoj (tko voli neka izvoli, ali se, sukladno nekakvim užancama, u posudi koja služi isključivo i samo izradi pjene ne drži sapun - za držanje sapuna su manje posudice).
G. Slim wrote:Da rezimiramo dvojbe i generalno mišljenje
Ovo si dobro rezimirao.
Shinobi
DE

Post by Shinobi » 05 Feb 2013, 11:22

G. Slim wrote:
Da rezimiramo dvojbe i generalno mišljenje
Ajd da se i ja izjasnim,pa kad svi kažu svoje mišljenje sve se zbroji i oduzme i dobivamo konačni proizvod....Dakle dvojbene su točke 6,7 i 8.
6 ) Meni osobno nebitno(glavno da funkcionira)
7 )Ja sam više za varijantu terakote jer smatram da tako dobivamo nešto rustikalniji "look"
8 )Najmanje bitna stavka za samu funkciju šalice, ali iz praktičnih razloga mi se čini da bi utiskivanje bilo dugotrajnije...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 05 Feb 2013, 11:30

Ova Simpsonsova kanta (bucket), koju ste uzeli za primjer kako bi realizacija projekta trebala izgledati, je suviše neugledna i glomazna. Čak i za one koji redovito rade tri prolaza, ova je kanta--prema mom mišljenju--overkill! :mrgreen:
Gledao sam na Tubeu kako brijači upotrebljavaju Muhleovu i ona mi se pak činila premala jer se drškom četke vrlo lako lupeta po unutrašnjoj strani, a to mi je odbojno. Ergo, something in the middle of the road between the two! :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 Feb 2013, 11:35

Shinobi wrote: 6 ) Meni osobno nebitno(glavno da funkcionira)
Bitno je, vjeruj mi - jako je velika razlika raditi pjenu u nečemu što je ravno i glatko kao staklo ili u nečemu što ima dno koje nije ravno.
Kada jednom probaš, osjeti se velika razlika - pjena se u ovoj drugoj soluciji napravi BRŽE, LAKŠE I KVALITETNIJE :thumbs:
Zašto je to važno (ne "meni" važno, već OBJEKTIVNO važno)?
Zato jel:
1 - sve kraće traje, lakše je i kvalitetnije i
2 - puno manje maltretiraš četkicu, manje joj ispada dlaka, četkica duže traje!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 Feb 2013, 11:36

Slice wrote:Ova Simpsonsova kanta (bucket), koju ste uzeli za primjer kako bi realizacija projekta trebala izgledati, je suviše neugledna i glomazna. Čak i za one koji redovito rade tri prolaza, ova je kanta--prema mom mišljenju--overkill! :mrgreen:
Tko je uzeo Simpsonovu kantu za primjer - mislim, bez ljutnje, ali o čemu ti pričaš?!?
Osim drške...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 05 Feb 2013, 11:37

G. Slim wrote: Da rezimiramo dvojbe i generalno mišljenje
ad. 6.) u svakom slučaju dno bi trebalo biti teksturirano--osobno mi se sviđa kako je to napravio Muhle, no izbočene kružnice koje se često nalaze na dnu scuttleova su možda i bolje i jednostavnije rješenje
ad. 7.) terakota
ad. 8.) utiskivanje u svakom slučaju
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 05 Feb 2013, 11:38

Adept wrote:Tko je uzeo Simpsonovu kantu za primjer - mislim, bez ljutnje, ali o čemu ti pričaš?!?
Osim drške...
Pa dobro, ali istu dršku ima i Muhleova, pa što nije stavljena fotografija te posude?!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 Feb 2013, 11:42

Slice wrote:
Adept wrote:
Slice wrote:Tko je uzeo Simpsonovu kantu za primjer - mislim, bez ljutnje, ali o čemu ti pričaš?!?
Osim drške...
Pa dobro, ali istu dršku ima i Muhleova, pa što nije stavljena fotografija te posude?!
Neznam zašto nije - čovjeku je u oko prvo pala Simpson, no mogla je i Muhle i bilo što drugo...
Bitan je oblik drške - sve ostalo je drugačije od ove, kako si je apsolutno točno nazvao, kante :wink:
Slice/Dice
Mach III

Post by Slice/Dice » 05 Feb 2013, 12:21

Prije nekih godinu dana dao sam po narudžbi napraviti šalicu kod Studio Crokera http://www.croker.hr/
Koštala je oko 100 kuna.

Šalica je ovalnog oblika sa thumb drškom kako bi što bolje ležala u ruci.

Image
Image
Shinobi
DE

Post by Shinobi » 05 Feb 2013, 12:24

Adept wrote:
Shinobi wrote: 6 ) Meni osobno nebitno(glavno da funkcionira)
Bitno je, vjeruj mi - jako je velika razlika raditi pjenu u nečemu što je ravno i glatko kao staklo ili u nečemu što ima dno koje nije ravno.
Kada jednom probaš, osjeti se velika razlika - pjena se u ovoj drugoj soluciji napravi BRŽE, LAKŠE I KVALITETNIJE :thumbs:
Zašto je to važno (ne "meni" važno, već OBJEKTIVNO važno)?
Zato jel:
1 - sve kraće traje, lakše je i kvalitetnije i
2 - puno manje maltretiraš četkicu, manje joj ispada dlaka, četkica duže traje!
Eto malog nesporazuma...Kad sam napisao da mi nije bitno nisam mislio da mi nije bitno jel dno ravno il izbrazdano već sam mislio na onaj izbor pod točkom 6 koji navodi različite oblike izbočenja ("loptice" vs "valovi" vs "spirala")...dakle mislio sam na izbor između tih varijanti dna koje nije ravno...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 05 Feb 2013, 12:33

Slice/Dice wrote:Prije nekih godinu dana dao sam po narudžbi napraviti šalicu kod Studio Crokera http://www.croker.hr/
Koštala je oko 100 kuna.
Jako mi se sviđa ova tvoja posuda za pjenu. Točno onakvo dno kakvo bi trebalo biti i nema šanse da drška četke lupeta po njoj. Drška za palac mi se čini jednostavnijom i možda i praktičnijom pa i "sigurnijom" opcijom od drške kakvu je moguće vidjeti na klasičnim mugovima (e.g., Muhle, Simpsons).
mariv
Britva

Post by mariv » 05 Feb 2013, 16:20

To je to Slice/Dice.
Post Reply

Return to “Posude za izradu pjene”