Setup za godišnji odmor

Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Setup za godišnji odmor

Post by Adept » 21 Jul 2016, 12:23

A svaka čast :D
Hajde samo pazi sa tim uratkom ;)
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 21 Jul 2016, 13:57

marn wrote:Image
Kamisori spreman, kad narastem bit cu Davor_vfr Image

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Nadam se da je ovo zajebancija. Mislim da bi bilo vrlo opasno igrati se ovime... Mislim najozbiljnije.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 21 Jul 2016, 20:12

Nije zajebancija, super stvar. Dvije spatule i lamica

marn
Naučnik brijač

Post by marn » 18 Aug 2016, 15:51

Evo pri kraju sam godisnjeg pa da bacim osvrt na brijanje u tih cca mj dana. Obrijao sam se ravno 4 puta- 1. put s ovim svojim uratkom, drugi put isto, samo sam izvadio jednu polovicu lamice iz njega. 3. put sam probao s jednokratnik Vilkison (made ni Titovo Velenje) ali je brada bila pre duga, pa sam tu lamicu iz vilisona ubacio opet u ovo svoju spravicu. 4. brijanje je bilo s konstrukcijom iz 3.
Zakljucak: nema sanse da odustanem od klasicnog brijanja, jer mi vec nakon par brijanja fali ta varijabilnost i gust koji svaki zagrizenjak od nas ganja.. takodjer sam skuzio da treba realno vagnuti broj brijanja na jednom ovakvom putu i ne pretjerivati s opremom koja se nosi- tu sam otisao u drugu krajnost, ali bilo je zabavno..
Jedva cekam brijanje doma!

naftas
Student brijanja

Post by naftas » 19 Aug 2016, 13:16

I? Jel te iznenadilo da Gillette gel nije brushless?
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 19 Aug 2016, 14:01

Nisam ga nosio.. jako je sklizak, pa ako ga i ne zapjenis cetkicom dobro sluzi

davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 29 Aug 2016, 14:09

Evo i moji utisci... ipak sam ovo ljeto uzeo kompletnu opremu. Bilo je zanimljivo vidjeti izraze lica ekipe kad sam nakon 2, 3 l gemista izvukao britvu i krenuo se brijati. Kako sam bio na robinzonskom ljetovanju bez vode i ostalih blagodati za ciscenje i sve ostalo koristio sam vodu iz gustirne...

Znao sam da ce biti sranja, ali odlucio sam ovo ljeto iskoristiti kao mali test materijala.

Rezultat:
Image

Image

I
Image

Image

EDIT:
Očito je da je voda u gustirni neka boćata i oplemljenjena sa soli kad je to toliko uspjelo koridirati. Doduše bilo bi i manje, ali namjerno sam britve ostavio u najlon vrečici skupa sa polu suhom četkicom (samo prebrisana ručnikom).

Ono što mogu reć....
ERNica se bolje držala iako je ona baš iskorodirala na samom reznom bridu. Dok je dmblade dobio po obrazima, ali oštrica je ostala netaknuta.
U svakom slučaju mislim da O1 tool steel više neću koristiti za izradu britvi (iako ameri jako vole taj čelik). Nisam doma imao ništa od silversteela da ponesem na test, ali znam da bi se on puno bolje ponašao od O1 (vjerojatno sličnije ERNu).

Znam srce me bolilo za ovaj test, ali što se mora, mora se... 8)

Dmblade od O1 čelika se doma uz normalno pranje u slatkoj vodi, sušenje i normalno skladištenje super ponaša i nema nikakvih tragova hrđe bez da sam ga ikad mazao uljem prilikom spremanja.

Danas britve ponovno ispolirane i sjaje se ko nove. Sad sljedi ponovno oštrenje.
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
zigi
Kamisori

Post by zigi » 29 Aug 2016, 18:30

Hm, sto reci.
Svaka cast na hrabrosti (ludosti).
Ne znam sto bih drugo rekao

Sent from my iPhone using Tabac