Osvrt na Gillette,Lord,Voskhod lamice

Post Reply
TomBar
Shaveta

Osvrt na Gillette,Lord,Voskhod lamice

Post by TomBar » 13 May 2017, 11:04

Image
Nabavljena probna pakiranja lamica a kako sam obecao koju napisati o istima, da krenem...
Brijanje svaka 3 dana, WTG + XTG, stalna postava: brijac OC Merkur 15C, preshave Proraso, sapun Tabac, postshave mijenjan ovisno o raspolozenju i prilici...kod mene lamice nakon tri brijanja idu u zaborav, tako da ne mogu pricati o 5,6,7 ili 10om brijanju istom. Dakle fokus na tri brijanja istom lamicom.

GILLETTE NACET
Vrlo ostra lamica ali jednako ugladjena. Stremi k Featheru no jos treba malo uciti. Nema iritacije. Ne osjeca se gubitak performansi ni pri trecem brijanju. Odlicna lamica!

GILLETTE RUBIE Plus
Vrlo ostra lamica. Takodjer i ugladjena. Nema iritacije niti gubitka performansi unutar tri brijanja. Odlicna lamica!

LORD PLATINUM
Ostra lamica. Tu i tamo pokoje cupkanje, no zavrsilo se bez iritacija. Nema gubitka performansi kod tri brijanja. Cisto OK lamica za male novce.

VOSKHOD Teflon Coated
Ostra lamica koja mi je radila dosta problema pri prvom brijanju..em cupkanje em na kraju mala iritacija. Drugo i trece brijanje proslo sasvim u redu. Kao da je lamici trebalo vremena da se sljubi s brijacem i vlasnikom. Ne volim kretat s brijanjem u strahu...jbg.

GILLETTE se pokazao, zapravo potvrdio kako radi dobre lamice i svakako preporucujem i Rubie i Nacet, barem za probu.
LORD me ugodno iznenadio, omjer ulozeno/dobiveno full dobar.
VOSKHOD cu nakon sto potrosim ovu kutijicu do kraja pokusati izbjegavati, sto ne znaci da to nije dobra lamica. Jednostavno nismo "kliknuli"

P.S. konacno da se krenem brijati s drugim sapunima...otrovah se vise Tabacom :) :)

Poslano Tapatalkom
Majest
Britva

Re: Osvrt na Gillette,Lord,Voskhod lamice

Post by Majest » 13 May 2017, 11:13

Hvala na reviewu! Valjalo bi isprobati onda, ali opet, u jednom brijacu su suoer, u drugom koma. Iz vlastitog primjera mogu reci za PSSI, u Featheru milina, u Merkuru koma.

Jesi ovo negdje uzeo kao sample ili? :)
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 May 2017, 11:16

Zanimljivo :thumbs: - baš me zanimao Nacet.
Glede raznih lamica u raznim brijačima - da, to su neke sasvim druge priče, ja sam se sa tim sreo u puno navrata.
TomBar
Shaveta

Re: RE: Re: Osvrt na Gillette,Lord,Voskhod lamice

Post by TomBar » 13 May 2017, 11:19

Majest wrote:Hvala na reviewu! Valjalo bi isprobati onda, ali opet, u jednom brijacu su suoer, u drugom koma. Iz vlastitog primjera mogu reci za PSSI, u Featheru milina, u Merkuru koma.

Jesi ovo negdje uzeo kao sample ili? :)
http://www.ebay.co.uk/itm/322510965683

Poslano Tapatalkom
morr
Kamisori

Post by morr » 13 May 2017, 16:58

Ajde super, lagano sam pri kraju s lamicama (čitaj - imam još 30-ak) pa sad imam više zanimljivih opcija.
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 15 Oct 2017, 12:05

Stvarno je i svaki čovjek ,a i svaki brijač priča za sebe.
Fatip Testina Gentile,Proraso Nourishing krema,Voskhod lamica,do sada najpogođenija kombinacija za moje lice :shaving5:
Voskhod teflon coated u dva dana razmaka, dao mi je dva BBS ,jedva čekam treće brijanje.
Prva dva,tri poteza ima malko čupkanja,vjerovatno dok se ,pretpostavljam teflon s brida oštrice skine u toploj vodi ali kasnije klizi i brije ko' lud :klap
Sve u svemu,Voskhod je my weapon of choice :tameshigiri:
zdravo
DE

Post by zdravo » 22 Mar 2018, 09:22

Ja sam nedavno dobio Voskhod iz rusije i tek sam se dva puta brijao sa njim.
Meni su jako dobre, cak mi izgleda da su drugi put bile bolje (ista lamica)

Poslano sa mog LG G6 koristeći Tapatalk

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 22 Mar 2018, 10:28

Meni se Voskhod zasad isto pokazale jako dobre. Bile su mi dosta ugodne i nikakvo čupkanje nisam osjetio. Slične su mi se pokazale i Astre SS.
Od ostalih iz ove teme probao sam Nacet koji mi je bio jako jako oštar i svaka greška se plaća. Sa strane ugodnosti, nije loše, ali ima ih dosta boljih.
zdravo
DE

Post by zdravo » 01 Apr 2018, 12:19

Da se jos nadovezem oko Voskhoda
Sinoc sam se 4. put brijao jednom lamicom, nevjerojatno.
Inace lamica s kojom se ugodno mogu 2 puta obrijati je OK, ali ova je zakon.

Poslano sa mog LG G6 koristeći Tapatalk

Beco
Kamisori

Post by Beco » 01 Apr 2018, 20:27

S Voskhodom i Astrom se nemogu obrijati jer me čupaju, a Nacet mi je odličan i favorit među žiletima, odradim 6 brijanja s jednim-imam zalihu od 300 komada
Post Reply

Return to “Lamice”