ALUMINIJ - štetnost

007
Student brijanja

Re: RE: Re: ALUMINIJ - štetnost

Post by 007 » 03 Oct 2017, 10:48

Getriba94 wrote:Korisno, mene zanimaju dvije stvari, posto alum imam a cuo sam svasta ja ga ne trljam po cijelom licu nego samo po tockici gdje ima krvarenja pa me zanima dali postoji alternativa alumu za zaustavit trenutno krvarenje a da nema stetnih spojeva?

Te drugo pitanje posto ne koristite paste za zube, sto umjesto njih upotrebljavate?

Sent from my D6603 using Tapatalk
Imaš od Prorasa gel za zaustavljanje krvarenja. Jako je dobar i možeš ga uzeti kod nas.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Getriba94
Shaveta

Re: ALUMINIJ - štetnost

Post by Getriba94 » 03 Oct 2017, 10:50

@007

Imam taj gel, ali sam ga koristio vise za posjekotine koje alum ne zatvori nakon brijanja.
On ne bi trebao sastavom sadrzavat stetne tvari?

Srecom jako jako rijetko bude rana kako se ruka navikla :D

Sent from my D6603 using Tapatalk
olly
Student brijanja

Re: RE: Re: ALUMINIJ - štetnost

Post by olly » 03 Oct 2017, 10:51

007 wrote:Imaš od Prorasa gel za zaustavljanje krvarenja.
Hamamelis je prirodni adstringent, sadrže ga Speick i Thayers aftershavovi.
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 03 Oct 2017, 11:42

Olly ,ova fotka zečije krvi me naježila.
Prosljeđujem je seki.
Čovječe kad se samo sjetim koliko sam u mlađim danima stipse potrošio...
Baš me zanima ima li ikakva europska biljka sa sličnim svojstvima kao witch hazel?
Da pokušamo raditi diy sredstvo za zaustavljanje krvarenja.
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 03 Oct 2017, 11:46

Po ovome i Prorasov gel ispada iz igre,
sastav :
Aluminium Chlorohydrate, Water, Silica, Propylene Glycol, Hydrochloric Acid, Eucalyptol, Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil.
olly
Student brijanja

Post by olly » 03 Oct 2017, 12:00

ljermontov wrote:Baš me zanima ima li ikakva europska biljka sa sličnim svojstvima kao witch hazel?
Nije europska, ali budući da se lako nađe kod nas - hidrolat damaščanske ruže.

http://www.tovarnaorganika.si/trgovina/ ... e-vrtnice/

EDIT: ovaj je još bolji:

https://www.ecco-verde.si/erbe-de-janas ... at-vrtnice
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 03 Oct 2017, 13:12

Svaka cast svima, ali ja cu nastavit koristiti Proraso gel, alu foliju, prasak za pecivo. Za bojani tekstil, vodu i boju u zidovima da ne govorim. Paste za zube i deziće ne provjeravam za sastav. Cijepit ću svoje dijete iako cjepiva sadrža aluminije. I mala će piti mlijeko koje sadrži aluminij. I ako prestane piti majčino, preći će na formulu koja također sadrži aluminij. Jest ću i svoj krumpir iz zemlje koja vjeojatno sadrži aluminij i zalivana je vodom koja je filtrirana tko zna čime. Mali proraso gel u svemu tome će mi najmanje štete napraviti.

Zbog nekonzisentnosti tvrdnji, zbog mnogobrojnih oprečnih stavova, mišljenja stručnjaka i općenito nedostatka istraživanja nisam uvjeren da će mi određena izloženost uzrokovati Alzheimera ili rak dojke. Danas se uz internet stvarno oko svega mogu naci oprecni stavovi i tesko je pronaci konzensus. Klimateske promjene uzrokovane covjekom npr. Ima izvora na sve strane. Ima i filmova i knjiga.
Nisam tvrdoglav niti najpametniji. Proucavajuci tu temu i razna mišljenja jednostavno nisam uvjeren u brojne stvari koje se tvrde.
Ne kazem da niste u pravu, da se razumijemo.

Prije će me ubiti masna hrana nego aluminij. Ili sol. ili sunce. ili ispusni plinovi. previše žive. intolerancija na hranu. cigarete. neprakticiranje tjelovjezbe.
ima toliko toga danas cega bi se trebali paziti. Sve oko nas sadrži nešto i masu stvari nečemu pomaže, nečemu šteti.
Vjerujem da izlaganje bilo čemu u velikoj mjeri nije dobro, samo je pitanje gdje je ta mjera, a na kraju krajeva moram od nečega umrijeti, pa bio to i aluminij. Ako ne bude on nesto drugo oce jer je nemoguce izbjeci sve na ovom planetu.

Znam da se brojni neće samnom složiti, ali eto kako vi imate svoje mišljenje i ja ga poštujem, tako ja iznosim svoje i očekujem poštivanje s vaše strane.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 03 Oct 2017, 14:05

To je tako jasno da će se tvoje mišljenje uvažiti i poštivati!
Cijela ideja foruma jest, prvenstveno, razmjena promišljanja, iskustava i ideja. U takvoj konstelaciji svačije je razmišljanje, vezano uz pojedine teme, jednako važno. Siguran sam kako niti tebi nitko neće reći kako si u krivu.
Sama činjenica da se o nečemu, kao što je ova tema, otvoreno raspravlja jest po sebi vrlo bitna.
I to je to :cheers2
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 03 Oct 2017, 14:15

Adept wrote:To je tako jasno da će se tvoje mišljenje uvažiti i poštivati!
Cijela ideja foruma jest, prvenstveno, razmjena promišljanja, iskustava i ideja. U takvoj konstelaciji svačije je razmišljanje, vezano uz pojedine teme, jednako važno. Siguran sam kako niti tebi nitko neće reći kako si u krivu.
Sama činjenica da se o nečemu, kao što je ova tema, otvoreno raspravlja jest po sebi vrlo bitna.
I to je to :cheers2
Toplo mi je doslo oko srca. :gimme5 Lijepo je znati da se bilokakav stav moze iznijeti, u danasnje vrijeme mnogo ljudi niti ne slusa ono sto ne zele cuti.
:srce smajli: :mrgreen: <3
Likvor
Shaveta

Post by Likvor » 03 Oct 2017, 14:17

Ufff. Ja se slažem donekle s Adeptom i Ollyem i Zagorcem. Ali samo donekle. Smatram da je zdravorazumski da se ne nakrcavaš s stvarima koje su u većim količinama štetne/otrovne/nezdrave.

Ove filmiće ne bum komentirao. Previše sam takvih filmića pogledao od raznoraznih zagovaralaca svega i svačega i jednostavno vjerujem hard facts(lako provjerljive u publikacijama koje nisu rušene zbog neipravnosti metodologije testiranja). Jer koji god filmić pogledam da ga jebeš mogu si odmah pucati u glavu da izbjegnem muke trovanja ovim ili onim iili nečim trećim. Filmić aus, link na dokumente da molim lijepo, po mogućnosti i sažetak dokumenta.

Velike količine aluminija (inače bilo kojeg metala, pa čak i esencijalnih poput bakra itd), nisu normalne u ljudskom tijelu i svaki namjerno dodavanje aluminija nije baš najpametnija stvar za napraviti. Ako se može izbjeći prekomjerna upotreba aluminija onda super. Ako ne..e jbg.
Btw popis elemenata u tijelu: https://en.wikipedia.org/wiki/Compositi ... human_body

Ugl. ne škodi i dapače poželjno je napraviti preventivu. Da treba skakati na svaku pizdariju, baš i ne.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 03 Oct 2017, 14:37

pimple8 wrote:u danasnje vrijeme mnogo ljudi niti ne slusa ono sto ne zele cuti.
Da bih riječ rekao :cheers2
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 03 Oct 2017, 15:31

Slažem se s Likvorom,ako je moguće izbjeći nešto potencijalno otrovno,a za što postoji prirodna zamjena,stvarno bi bilo neodgovorno prema sebi svjesno nakrcavati se možebitnim otrovom.
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 03 Oct 2017, 15:45

Ljudi, što mislite o ovome:

https://www.google.hr/amp/livesimply.me ... ngent/amp/

http://www.google.hr/amp/s/www.boldsky. ... 34039.html

Mi smo macho forum pa mi ovaj drugi link baš ne šmeka
:cheerlead
olly
Student brijanja

Post by olly » 03 Oct 2017, 16:13

@pimple8, slažem se sa tobom i poštujem tvoje mišljenje.

Znam, moje riječi djeluju kao da sam totalni hipohonder, koji se plaši svoje vlastite sjene. Ali nisam, svjestan sam, da svemu tome, što si ti nabrojao, nikako ne mogu pobjeći, pa i čak da mogu, ne bih želio, jer nema smisla u tome, da živiš život samo zato, da bi izbjegavao sve štetno, što te okružuje.

Dobro je @ljermontov napisao: " ... ako je moguće izbjeći nešto potencijalno otrovno, a za što postoji prirodna zamjena, stvarno bi bilo neodgovorno prema sebi svjesno nakrcavati se možebitnim otrovom." E, na tom principu djelujem ja - ako postoji mogućnost, da bez posebnog napora nađem zamjenu za svakodnevne stvari, onda napravim tu zamjenu.

Ako recimo dođe do trenutka, kad ožednim, i da nema druge mogućnosti, onda i ja popijem piće iz piksne. Ne kompliciram pretjerano. Što želim reći s time: spomenuta piksna mi nije svakodnevnica, nego iznimka i zato je ne smatram posebno štetnom. Druga bi bila prića, ako bih ja tu piksnu ili više njih prakticirao neprestano, više puta dnevno i pritom bi mi bilo svejedno, što svjesno u sebe trpam otrove, ne obazirući se na to, da će mi to vjerovatno skratiti život.

Ali kao ostalo, ni ova priča o aluminiju nije toliko crno-bijela. Svaki pojedinac drugačije procesira aluminij preko svojeg organizma, svaki pojedinac ima drugačiji metabolizam i nemamo svi jednake razine glutationa, glavnoga encima, odgovornoga za procesiranje tih otrova. Budući da nemam pojma u kakvom je stanju glutation u mojem tijelu i da nemam želje, da to testiram i proučavam, lakše mi je napraviti promjenu u jednostavnim stvarima - recimo, zamjeniti pastu za zube.

Znam, da je to najmanje, što mogu dobroga napraviti za sebe i poštujem svakoga, tko se na to moje gledište samo okrene na peti i ode jer krajem krajeva svatko je odgovoran za sebe i njegova je odluka kako gleda na te stvari.
morr
Kamisori

Post by morr » 03 Oct 2017, 16:26

olly wrote:Ako recimo dođe do trenutka, kad ožednim, i da nema druge mogućnosti, onda i ja popijem piće iz piksne.
Ček, jeli piksna = pipa tj. slavina? Ako, da, zašto izbjegavaš?
Post Reply

Return to “Sport i zdravlje”